Królowa Elżbieta II
Fot. Photoshot/REPORTER
Królewskie życie

Elżbieta II ma słabość do Charlotte. Tylko ona umiała rozbawić królową po śmierci księcia Filipa

Monarchini uwielbia spędzać czas z prawnuczką

Marta Nawacka 3 grudnia 2021 10:07
Królowa Elżbieta II
Fot. Photoshot/REPORTER

Jest jedną z prawnuczek Elżbiety II i drugim dzieckiem księżnej Kate i księcia Williama. Sześcioletnia księżniczka Charlotte to także ulubienica królowej Elżbiety II. Dziewczynka i jej prababcia bardzo chętnie spędzają razem czas, a córka książęcej pary jako jedyna potrafiła rozśmieszyć monarchinię po śmierci jej męża, księcia Filipa.

Księżniczka Charlotte – relacja z królową

Charlotte jest jednym z trojga dzieci księcia Williama i księżnej Kate. Dziewczynka ma starszego brata George'a, który prawdopodobnie któregoś dnia zasiądzie na tronie oraz młodszego, Louisa. Jeszcze do 2013 roku księżniczka miała być pominięta w sukcesji do tronu. Pierwszeństwo ma jej młodszy brat, jednak rodzice dzieci intensywnie pracowali nad tym, by zapis ten zniesiono. Obecnie ich córka jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu. Królowa Elżbieta II nie kryje swojej sympatii do małej Charlotte. Według brytyjskich mediów księżniczka jest jedyną osobą, która potrafi rozbawić monarchinię do łez.

Czytaj też: Królowa Elżbieta II osiągnęła wszystko. Teraz czas na jej dzieci. Co są w stanie poświęcić dla korony?

Księżniczka Charlotte, oficjalne zdjęcie z okazji 6. urodzin
Fot. Rex Features/East News/Shutterstock

Księżniczka Charlotte, oficjalne zdjęcie z okazji 6. urodzin

Niezwykła więź między królową Elżbietą II i księżniczką Charlotte

Między młodziutką księżniczką i jej prababcią jest bardzo silna więź. Charlotte uwielbia spotkania z Gan-Gan, jak nazywają Elżbietę II wnuki i prawnuki, i potrafią spędzać razem wiele godzin. Według informatorów taki kontakt z dziewczynką ma bardzo dobry wpływ na królową. Córka księcia Williama i księżnej Kate jest podobno pierwszą osobą, która doprowadziła monarchinię do śmiechu od czasu śmierci księcia Filipa! Ze względu na relację Charlotte z prababcią jej rodzice rozważają nawet przeprowadzkę do Windsoru, aby obie mogły więcej czasu spędzać razem.

„Charlotte jest mądra, towarzyska i kreatywna, więc zapewnia królowej rozrywkę na wiele godzin. Jej Wysokość to uwielbia, więc Charlotte spędza z nią czas, czytając i oglądając z nią bajki na iPadzie. Królowa nie śmiała się w ten sposób, odkąd Filip czuł się dobrze – widok jest magiczny”, donosi informator. Elżbieta II ma do dziewczynki ogromną słabość. Charlotte przypomina królowej dzieciństwo: jest bardziej towarzyska niż monarchini jako dziecko, a za to charakterem przypomina jej siostrę Małgorzatę. Księżniczka Charlotte także uwielbia spotkania z prababcią. „Córka Williama i Kate także uwielbia spędzać czas z królową i zawsze pyta rodziców, kiedy może pójść do Gan-Gan”, mówi informator. Ze względu na szczególne miejsce w sercu królowej Elżbiety II, młodziutka księżniczka może także pozwolić sobie na więcej niż inne prawnuki. Niedawno dowiedzieliśmy się z mediów, że po ich wspólnej zabawie we fryzjera włosy monarchini ciężko doprowadzić do ładu...  

Zobacz także: Niezwykła relacja królowej Elżbiety II z prawnukiem. Te spotkania są dla niej wszystkim

Królowa Elżbieta i książe Filip z wnukami
Fot. The Duchess of Cambridge via PA Wire/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II i książe Filip z wnukami

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.