O TYM SIĘ MÓWI

Elon Musk wyznał, że ma zespół Aspergera. Miliarder ogłosił to w programie na żywo

„Wysyłam ludzi na Marsa. Naprawdę myśleliście, że będę zachowywał się jak normalny koleś?”

Olga Figaszewska 10 maja 2021 09:51

Elon Musk przerwał milczenie i zdobył się na szczerze wyznanie. Założyciel Tesli i SpaceX w programie Saturday Night Live wyznał, że ma zespół Aspergera. „Dziś tworzę historię jako pierwsza osoba z zespołem Aspergera, która będzie gospodarzem SNL”, mówił.

Elon Musk ma zespół Aspergera

Miliarder postanowił otworzyć się na temat swojego życia prywatnego. Elon Musk poprowadził ostatni odcinek rozrywkowego programu Saturday Night Life.

W pewnym momencie Elon Musk wyznał, że zmaga się z zespołem Aspergera. To zaburzenie rozwojowe, należące do spektrum autyzmu. Wiąże się ono z utrudnieniem w nawiązywaniu relacji społecznych, akceptacją zmian, a także charakteryzuje się wrażliwością na bodźce i charakterystycznymi manierami. 

„Mój sposób mówienia i intonacji niemal zawsze jest niezmienny. Podobno to dodatkowy atut w komedii. Piszę historię. Jestem pierwszą osobą z zespołem Aspergera, która prowadzi SNL. Przynajmniej pierwszą, która to przyznała”, mówił. Jednak internauci szybko go wyprowadzili z tego błędu. Okazuje się, że wiele lat temu show prowadził komik Dan Aykroyd, który ma zespół Aspergera i Tourreta.

Zobacz też: Uważały, że ojcem ich dzieci jest Elon Musk. Okazało się, że padły ofiarami oszustów

Elon Musk o imieniu dla syna i krytyce

Przedsiębiorca i filantrop odwołał się także do swoich wpisów w mediach społecznościowych, za które wielokrotnie był krytykowany. 

„Wiem, że czasami publikuje albo mówię dziwne rzeczy, ale właśnie tak działa mój mózg. Każdemu, kto poczuł się urażony, chcę tylko powiedzieć, że wymyśliłem na nowo elektryczne samochody i wysyłam ludzi na Marsa w statkach kosmicznych. Czy naprawdę myśleliście, że będę zachowywał się jak normalny koleś?”,

Szef Tesli przywołał także wydarzenie sprzed kilku lat. Wówczas, w trakcie podcastu z Joe Roganem palił skręta. „Często ludzie są postrzegani przez perspektywę najgłupszej rzeczy, którą zrobili. Raz paliłem marihuanę podczas podcastu Joe Rogana. Teraz za każdym razem słyszę, że Elon Musk ciągle pali marihuanę podczas podcastów. To zdarzyło się raz. To tak jakby myśleć o O.J. Simpsonie tylko jako o mordercy", dodawał.

 Elon Musk nie pominął także tematu imienia swojego szóstego dziecka. Wraz z ukochaną Grimes nadali synowi imię X Æ A-12. „Wymawia się to: kot biegnący po klawiaturze”, żartował miliarder.  

Źródło: PolsatNews, TVN24, medonet.pl

Sprawdź też: Wizjoner, który wyprzedził swoje czasy. Kim jest Elon Musk?

Elon Musk
Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

TAGI #Elon Musk

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.