Eleni o mordercy córki
Fot. Natasza Mludzik/TVP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Niemal 28 lat temu zamordowano córkę Eleni. Artystka wybaczyła temu, który zastrzelił Afrodytę

Wokalistka wróciła w nowym wywiadzie do bolesnych chwil

Rafał Kowalski 17 grudnia 2021 20:48
Eleni o mordercy córki
Fot. Natasza Mludzik/TVP/East News

Strata dziecka generuje ból, którego nie da porównać się chyba do niczego innego. Niestety niemal 3 dekady temu przekonała się o tym Eleni, której córka Afrodyta zginęła przez byłego chłopaka. Młody mężczyzna nie mógł pogodzić się, że on i córka piosenkarki nie są już razem. Uknuł więc plan, w wyniku którego oddał do 17-latki śmiertelny strzał. Prawie 28 lat po tragedii Eleni przyznaje, że wybaczyła mordercy.

Eleni o przebaczeniu mordercy Afrodyty

Była druga połowa stycznia 1994 roku, gdy pochodząca z wielodzietnej rodziny Eleni Tzoka dowiedziała się o tragicznej śmierci swojego jedynego dziecka. Afrodyta zginęła z rąk Piotra G., z którym wcześniej tworzyła parę. Mamy nastolatków również dobrze się znały. Piosenkarka dzwoniła nawet w dniu śmierci córki do drugiej kobiety.

Dziś często o niej myśli jako o tej, która „dźwiga podwójny krzyż”.  „To była kobieta, która nauczyła mnie wybaczania. Nawet jeśli ktoś ją skrzywdził, potrafiła tego człowieka wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. (...) W momencie, kiedy w naszym życiu wydarzyła się tragedia, straciliśmy naszą jedyną córkę Afrodytę, to nie miałam w sobie ani złości, ani nienawiści, wiedziałam, że to jest tragedia dwóch rodzin. Naszej i tego chłopaka, który pozbawił życia Afrodytkę”, przyznała w TVP Kobieta Eleni podkreślając po raz kolejny w życiu, że wybaczyła Piotrowi G. Także dzięki wierze w Boga, która dodaje jej siły.

Przebaczenie ma jednak swoją szczególną definicję. „Wiedziałam, że tylko przebaczenie może pozwolić nam na nowo żyć (...) Przebaczyć to nie znaczy zapomnieć. Przebaczyć, to znaczy pozbyć się tych negatywnych emocji, które zabijają nas od środka", dodała wokalistka w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem.

Dziś, 27 lat później, gwiazda nic nie zmieniła w pokoju Afrodyty. Wciąż są tam pamiątki po niej, które przypominają rodzinie, jak wspaniałą była osobą. Sławna mama dba o to, by pamięć o jej ukochanym dziecku nigdy nie zgasła. „Z każdej podróży, jak wyjeżdżam do Grecji coś jej przywożę i stawiam w jej pokoju. (...) Zawsze pali się świeczka", przyznała na antenie TVP. Cały wywiad z Eleni będzie można obejrzeć już w sobotę wieczorem.

CZYTAJ TEŻ: Jak wygląda grób córki Eleni? Zobacz zdjęcia

Eleni wywiad w TVP - reklama
Fot. Instagram TVP Kobieta

Eleni 2015
Fot. Bogdan Hrywniak/East News

Jak zginęła córka Eleni w 1994 roku?

Przypomnijmy, że Afrodyta Tzoka zginęła z rąk byłego chłopaka, który nie mógł pogodzić się z zakończeniem ich związku. Piotr G. zaprosił 17-latkę na spacer do lasu przy jeziorze i tam ją zastrzelił. Zbrodnię szybko odkryto, a morderca został skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

Matka Afrodyty długo obwiniała się o to, co się stało. Uważała, że powinna przypilnować, by córka wróciła ze szkoły prosto do domu.

Dziś Piotr G. jest już na wolności. Prowadzi życie pod zmienionym nazwiskiem. Według najnowszych ustaleń mieszka w Berlinie. 

Czytaj też: Jak zginęła Afrodyta? Oto bolesne szczegóły. Tragiczna śmierć córki Eleni na zawsze odmieniła jej życie...

Eleni, 2002

Eleni, 2002
Fot. TRICOLORS/East News

Grób Afrodyty - córki Eleni Tzoki

Afrodyta, grób córki Eleni
Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

TAGI #Eleni

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…