Damian Kordas
Fot. Instagram/ Damian Kordas
O TYM SIĘ MÓWI

Damian Kordas walczy z poważną chorobą! 

„To nie wyrok!”, mówi zwycięzca Tańca z Gwiazdami

Olga Figaszewska 24 listopada 2019 15:15
Damian Kordas
Fot. Instagram/ Damian Kordas

Damian Kordas sięgnął po Kryształową Kulę w jubileuszowej edycji programu Taniec z Gwiazdami. Kucharz za każdym razem udowadnia, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Jurorzy jednogłośnie stwierdzili, że zaliczył największy progres na parkiecie show. Na co dzień to uśmiechnięty i radosny chłopak. Takiego go widzimy, ale nie każdy zdawał sobie sprawę z tego, że Damian Kordas walczy z ciężką chorobą!

Damian Kordas: na co choruje?

Zwycięzca 10. edycji Tańca z Gwiazdami od dzieciństwa zmaga się z cukrzycą. Oswoił się z chorobą, a nawet polubił! Damian Kordas spełnia swoje marzenia, gotuje i przekonuje, że cukrzyca aż tak nie przeszkadza mu w normalnym życiu.

„Jestem przykładem, że ta choroba to nie wyrok! Można z nią żyć i nawet ją polubić. Dzięki niej podjąłem się misji: swoją popularność chciałbym wykorzystać do krzewienia wiedzy na temat tej choroby. Jestem gościem na obozach dla diabetyków, spotykam się z dziećmi, które też zmagają się z cukrzycą, i jestem otwarty na kolejne działania ”, wyznał w rozmowie z Party.

Należy pamiętać, że z tą chorobą nie ma żartów i Damian Kordas doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W Polsce na cukrzycę rocznie umiera prawie 30 tysięcy osób, czyli więcej  niż z powodu nowotworów. Kucharz przestrzega wytycznych lekarza, utrzymuje dietę i zawsze ma przy sobie pompę insulinową, a także glukometr do pomiaru cukru we krwi.

,,Zachorowałem w wieku 6 lat, więc teraz doskonale potrafię wyliczać dawki i opanowywać cukry, tak aby nie stanowiły problemu w realizacji pasji, a jednocześnie dawały dobre efekty leczenia”, mówił podczas kręcenia programu Agent 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kochani, to co się wydarzyło jest niesamowite 💕 Emocje, które wczoraj mi towarzyszyły są nie do opisania😱 Wydaje mi się, że żadne słowa tego nie opiszą, trzeba to przeżyć, żeby to poczuć ❤️ @janja_lesar nie ma słów, żeby opisać jak bardzo Ci dziękuje ❤️ Moje życie zmieniło się na maksa i w większości właśnie dzięki Tobie! Zasłużyłaś na tą wygraną jak nikt inny! Cieszę się, że pojawiałaś się w moim życiu i zostajesz w nim jako cudowna przyjaciółka 💕 Dziękuje @polsatofficial i @rochstar.tv za możliwość wzięcia udziału w @tanieczgwiazdami 💕 Każdej osobie, która pracowała przy programie 😈🤩Robicie cudowną robotę, a ten program dzięki Wam jest niesamowity 🥰 @maciejzakliczynski @princekriss @martaczyz - Wam dziękuje za wsparcie jakie nam dawaliście i za pomoc w zrealizowaniu naszych pomysłów na choreografię - jesteście najlepsi!!! 🥰🔥 Największe słowa podziękowań kieruję przede wszystkim do Was, moich obserwatorów, widzów, sympatyków - stworzyliście niezwykłą armię, która zasypała głosami wczorajszy program ❤️🔥✌️ niesamowite jest, jak licznie postanowiliście nas wesprzeć, chylę czoła i czuję wielką wdzięczność ❤️ @dominik_borkowicz Tobie dziękuje za to, że namówiłeś mnie na ten program, w dużej mierze dzięki Tobie przeżyłem tą wspaniałą przygodę 🙈

Post udostępniony przez Damian Kordas (@damiankordas)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.