Władimir Putin
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Władimir Putin zapytany o córki podczas konferencji. „Wspomniała pani o dwóch kobietach...”

Przywódca Rosji ujawnił prawdę o swoich dzieciach?

Redakcja VIVA! 20 grudnia 2019 16:55
Władimir Putin
Fot. East News

Tradycyjna konferencja prasowa Władimira Putina miała miejsce 19 grudnia. Widzowie przyzwyczajeni są, że oprócz standardowych wypowiedzi o sytuacji politycznej i gospodarczej kraju, prezydent Rosji odpowiada również na serię zabawnych lub zaskakujących pytań. Odpowiedź przywódcy Federacji Rosyjskiej na jedno z nich – o domniemane córki, czyli Katerinę Tichonową i Marię Woroncową – wywołało poruszenie w sieci.

Władimir Putin o córkach: kim są?

Oficjalnie wiadomo, że Władimir Putin ma dwie córki, ale prezydent Rosji nigdy nie ujawnił publicznie ich tożsamości. Zdradził jedynie, że jego dzieci zajmują się nauką i nie mają nic wspólnego z polityką. Wyznał też, że ma dwoje wnuków.

„To wciąż jedna z większych tajemnic. Kiedy pan przyzna, że to pana córki, i kiedy społeczeństwo je pozna, jak dzieci innych światowych przywódców?”, zapytała szefowa rosyjskiego oddziału BBC, Farida Rustamova.

Reakcja Władimira Putina nie zdziwiła znawców jego polityki. Odpowiedział na zadane mu pytanie, jednak nie przyznał, że Katerina Tichonowa i Maria Woroncowa to jego córki. Skupił się na ich osiągnięciach zawodowych – i jak się okazuje, jest doskonale zorientowany.

„Wspomniała pani o dwóch kobietach, ich biznesie. Po prostu wskazała pani fakt, ale to nie wystarczy. [...] Innopraktika (Katerina Tikhonowa jest dyrektorem tego centrum naukowego – przyp. red.) jest inicjatywą rektora Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego”, zaczął przywódca Rosji.

„Uniwersytety dążą do tego, aby naukę i edukację połączyć z rzeczywistymi potrzebami producentów i beneficjentów w rosyjskiej gospodarce. Bardzo często kupujemy za granicą to, co sami możemy wyprodukować. Instytut Innopraktika stworzony jest właśnie po to, takie jest jego przeznaczenie. Pracuje w nim wiele utalentowanych osób, ale ich innowacje muszą być bardziej znane. Mam nadzieję, że osiągną rezultaty”, powiedział Władimir Putin.

Według szczegółowych podliczeń mediów, przychody Innopraktiki w 2018 roku przekroczyły 488 milionów rubli (ok. 30 milionów złotych). Druga córka Putina, Maria Woroncowa, jest współwłaścicielką firmy medycznej Nomeko. 

Katerina Tikhonowa

Władimir Putin, córka Ekaterina Tihonova
Fot. screen YouTube

Maria Woroncowa

Władimir Putin, córka Maria Woroncowa
Fot. screen YouTube

Władimir Putin, 2019
Fot. ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.