Adam Małysz z córką Karoliną
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Adama Małysza zdradziła rodzinne sekrety. Jak dziś wygląda życie Karoliny Małysz-Czyż?

„Bałam się taty, bo nie widziałam go na co dzień”

Olga Figaszewska 3 grudnia 2022 08:03
Adam Małysz z córką Karoliną
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Jest córką jednego z najsłynniejszych skoczków narciarskich w Polsce, mimo to w wywiadach podkreśla, że świat show-biznesu jest jej obcy i nie zamierza do niego wchodzić. „Nie zamierzam być celebrytką”, mówiła Karolina Małysz-Czyż Sportowym Faktom. Młoda kobieta dobrze pamięta, jak wyglądało życie jej rodziny u szczytu popularności Adama Małysza... W dzieciństwie bardzo brakowało jej obecności taty. Jak wygląda dziś jej życie? W tym roku obchodziła pierwszą rocznicę ślubu!

Córka Adama Małysza o dzieciństwie i popularności taty

Karolina Małysz-Czyż jest skromną, normalną dziewczyną, może nawet nieco nieśmiałą. Nigdy nie przyszło jej głowy, by wykorzystać sukces taty do zbudowania własnej kariery. Unika show-biznesu. Jak sama wspominała czasy największej popularności taty?

Dwie dekady temu Polskę opanowała Małyszomania. Wszyscy zasiadali przed telewizorem, żeby obejrzeć skoki narciarskie i kibicowali Adamowi Małyszowi. Sportowiec był prawdziwą gwiazdą! Najmocniej wspierali go najbliżsi, a zwłaszcza ukochana żona i córeczka. Jednak każdy medal ma dwie strony. Ze względu na intensywne treningi i zawody, skoczek rzadko bywał w domu... 

,,Najtrudniejsze było to, że z rodziną ciężko było przemieszczać i pokazywać, byliśmy oblegani. W domu byłem prawie że obcym człowiekiem. Na pewno było bardzo ciężko i żonie i córce", wyznał Adam Małysz w ostatnim materiale dla Dzień Dobry TVN. 

Rzeczywiście, tak było. Karolina Małysz zdradziła, że jako mała dziewczynka bała się taty, ponieważ  nie widywała go często. ,,Dla mnie taki świat był normalny, bo ja innego nie znałam (…). Bałam się taty, bo nie widziałam go na co dzień. Ja jestem taką trochę córeczką tatusia. Później tata był już dla mnie całym światem", dodała.

Kiedy Adam Małysz wyjeżdżał na liczne zgrupowania, turnieje, córce brakowało jego obecności. Chciała mieć go przy sobie częściej. ,,Właściwie tatę, a nie sportowca”, mówiła dwa lata temu na łamach Dobrego Tygodnia.

W czasie największej popularności sportowca, trudno było jej sobie poradzić z takim zainteresowaniem społeczeństwa. Jako mała dziewczynka, nie rozumiała, dlaczego wszyscy zwracają na nich uwagę.

,,To, że wszyscy nas zaczepiają, było dla mnie często bardzo ciężkie. Starałam się chować za mamę czy tatę, żeby tylko mnie nie widzieli. Po jakimś czasie, gdy już troszkę byłam większa, gdy miałam ok. 5-6 lat, zdałam sobie sprawę, że mój tata jest kimś wielkim i zna i kocha go cała Polska", mówiła Karolina Małysz w Dzień Dobry TVN. 

Czytaj też: Wojciech Szczęsny opublikował zdjęcie z synkiem i żoną. Liam jest bardzo podobny do swojego taty!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#similarity 😊😊

Post udostępniony przez Karolina Małysz (@karolina_malysz)

Karolina Małysz-Czyż: miłość i życie prywatne

Córka Adama Małysza wiedzie spokojne życie z dala od blasku fleszy. Ukończyła technikum gastronomiczne i rozpoczęła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz na Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

,,Moje studia są bardzo interesujące, ale nie ukrywam, że nie wiążę z nimi przyszłości. Przed pójściem na magisterkę będę chciała nieco zmienić kierunek. W międzyczasie planuję też skończenie kilku kursów. Na razie jednak nie potrafię przewidzieć, co będę robić po zakończeniu edukacji, nie mam skonkretyzowanych planów", wyznała w 2019 roku w rozmowie dla Sportowe fakty.wp.pl. Z czasem okazało się, że Karolina obroniła pracę licencjacką na kierunku Migracje Międzynarodowe, jednak postanowiła pójść inną drogą. 

 „Migracje są niezwykle ciekawe, ale to nie to, co chciałam robić w życiu. Magisterkę kończę na Zarządzaniu w Mediach Społecznościowych i tym też obecnie się zajmuję”, tłumaczyła w rozmowie ze Sportowymi Faktami córka Adama Małysza. „Jestem social media managerem. Myślę też nad swoim własnym biznesem, ale nie chcę zdradzać szczegółów”, mówiła w 2021 roku.

W 2021 roku córka słynnego skoczka stanęła na ślubnym kobiercu, a 4 września br. Karolina Małysz-Czyż i jej ukochany, Kamil Czyż, świętowali pierwszą rocznicę ślubu. „Jeździ raczej rekreacyjnie, przede wszystkim motocyklem crossowym, czasem na quadzie. Razem jeździliśmy samochodem i mogę powiedzieć, że dobrze prowadzi. Wysportowany, fajny chłopak. Ja i żona lubimy go”, mówił w 2020 roku Adam Małysz o przyszłym zięciu.

Zobacz także: „Wychowywałem się z mamą i babcią". Trudna relacja Piotra Kraśki z tatą. Kim był jego ojciec?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.