Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, okolice 2000 roku
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum
z życia gwiazd

Jak wygląda i co dziś robi Jacek Stachursky? Król muzyki dance nadal błyszczy na scenie

Wokalista świętuje dziś urodziny!

Marcjanna Maryszewska 26 stycznia 2023 17:56
Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, okolice 2000 roku
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

Jacek Stachursky to fenomen polskiej sceny muzycznej. Wierni fani gwiazdora tłumnie przybywają na jego koncerty, a wysoka sprzedaż płyt przyczyniła się do tego, że niektóre z nich pokryły się złotem i platyną w Polsce. Chociaż kariera Stachurskiego przygasła, to zdecydowanie muzyk nie powiedział jeszcze ostatniego słowa… A może raczej nie wyśpiewał? Dziś gwiazdor świętuje 57. urodziny! Sprawdźmy, co jeszcze słychać u króla muzyki pop!

Jacek Stachursky - podbił parkiety dyskotek w 1994

Początki kariery Stachurskiego nie wskazywały na to, że w przyszłości zostanie tak znany i pokochany przez Polaków. W młodości był wokalistą w rockowym zespole, a następnie dał się poznać pod obecnym pseudonimem jako prezenter radiowy w lokalnym radiu. Niepozorny muzyk dopiero miał zaistnieć na arenie polskiej muzyki. Jako nastolatek unikał służby wojskowej ze strachu, że gdy wróci jako 24-latek będzie już za późno na robienie kariery. Jak na ironię, w masowej świadomości zaczął istnieć, dopiero gdy był w okolicach... trzydziestki!

W 1994 roku nagrał singiel „Taki jestem”, który równocześnie był pierwszym utworem z płyty wydanej później pod tym samym tytułem. Stachursky podbił serca i parkiety dyskotek w tym samym roku. Kolejne płyty i piosenki okazywały się wielkimi hitami. Artysta tworzy muzykę z pogranicza pop i dance, a nawet disco polo. Nazywany jest królem muzyki tanecznej, a także ikoną współczesnego przemysłu popowego w Polsce. Z łatwością umiał dotrzeć do publiczności i nawiązywał z nią świetny kontakt. 

W wywiadzie z „Galą” w 2006 roku wyjawił, że tak naprawdę… nie on jest sławny, tylko jego muzyka. „Niewątpliwie mam poczucie własnej wartości i satysfakcję, bo sprawiam przyjemność innym ludziom. Moja muzyka towarzyszy ludziom w najważniejszych momentach ich życia. Od kilku lat powtarzam: to nie Jacek Stachursky jest sławny, tylko jego muzyka. A ja jestem akurat tym człowiekiem, który ją wykonuje. Gdyby wykonywał ją ktoś inny, byłbym zazdrosny”.

Gwiazdor również szczerze opowiedział, że to pieniądze są głównym powodem, dla którego niegdyś stanął na estradzie i zaczął śpiewać. Zdecydował się nie dorabiać specjalnych filozofii do swoich utworów, które miały służyć wyłącznie do zabawy. „Ale zawsze chciałem poprzez muzykę pokazać, że jestem człowiekiem nietuzinkowym, obdarzonym talentem, samozaparciem, bezwzględnością w dążeniu do celu. I który przede wszystkim świetnie bawi się tym, co robi”, tłumaczył w tym samym wywiadzie.

Czytaj także: Piotr Cugowski jest już po rozwodzie. Kim jest jego nowa partnerka? 

Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, okolice 2000 roku

Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, okolice 2000 roku
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

Jacek Stachursky — czym zajmuje się dzisiaj? Życie prywatne, żona, dzieci

Wylansował takie przeboje jak „Typ niepokorny”, „Samo życie” czy z „Z każdym twym oddechem”. W 2007 roku wystąpił w szóstej edycji programu „Taniec z gwiazdami” – z powodu kontuzji wycofał się jednak z niego już po pierwszym odcinku. Prawdopodobnie mało kto dzisiaj wie, że pod koniec 2019 roku muzyk wydał czternasty album „2K19”, na którym znalazło się 11 utworów, oscylujących brzmieniowo wokół muzyki klubowej. Singiel „Doskozzza” promował płytę. Rok później krążek dostał nominację do Muzycznej Nagrody „Fryderyk” w kategorii Album Roku – Elektronika.

Stachursky nie próżnował i od wydania albumu na jego kanale Youtube pojawiały się kolejne utwory i kolaboracje. Zaledwie miesiąc od premiery „2K19” nagrał również „Jasssełka” wraz z Kieleckim duetem LETNI, potem pojawiły się takie utwory, jak „AYESSSA” oraz „Polska Krew”.

Czytaj także: Helena Englert  została aktorką i weszła w świat, w którym nie jest anonimowa

Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, okolice 2000 roku

Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, okolice 2000 roku
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

2021 rok również był dla muzyka pracowity. Z okazji walentynek wydał singiel „Uwierz mi (To nie koniec)” - kawałek z polskim tekstem jest tak naprawdę coverem popularnego utworu „Fool (If You Think It’s Over)”, którego autorem jest Chris Rea. Tym wydaniem Stachursky wszedł w nową erę swojej twórczości, chcąc pokazywać wrażliwszą stronę swojego oblicza.

Pod koniec 2021 roku Stachursky powrócił po raz kolejny z muzycznym upominkiem z okazji Świąt Bożego Narodzenia! „Muzyka płynąca prosto z serca sprawia, że chce nam się żyć i wprowadza w cudowny świąteczny nastrój, aby cieszyć się wspaniałym, radosnym czasem świątecznym” - napisał Jacek Stachursky z okazji premiery utworu „Wesołych Świąt”.

Z kolei pod koniec 2022 roku, Stachursky przygotował dla fanów muzyczną niespodziankę. Wydał płytę Stachursky 2022. Na krążku znalazł się zestaw elektronicznych aranżacji. „Król polskiej muzyki club&dance powraca i to w jakiej formie! Muzyka to jego pasja i całe życie. Tak naprawdę nie ma dla niego dnia bez muzyki i te 12 utworów są tego dowodem i potwierdzeniem. Warto było czekać na tak wyjątkową porcję polskiej przebojowej muzyki tanecznej. O to właśnie przed Wami cały Jacek Stachursky!”, mogliśmy przeczytać.

Artysta cały czas jest aktywny, koncertuje, spotyka się z fanami i jest z nimi w stałym kontakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Skachursky — życie prywatne 

A co wiemy o jego życiu prywatnym? Niewiele. Okazuje się jednak, że Stachursky przed tym, jak się ustatkował... był prawdziwym casanovą! „Podrywał dziewczyny, umawiał się z trzema na raz. Te telefonowały do domu. Mama denerwowała się, bo nie wiedziała, której ma mówić, że jest”, zdradziła starsza siostra muzyka, Magdalena Schultz, w jednym z wywiadów.

Wszystko się zmieniło, gdy na jego drodze pojawiła się odpowiednia kobieta. W 1994 roku ożenił się z Iwoną, którą poznał w firmie fonograficznej, do której wysłał swoje nagrania. To była miłość od pierwszego wejrzenia, po kilku miesiącach stanęli na ślubnym kobiercu. Para doczekała się syna Jacka juniora, który przyszedł na świat w 1995 roku. Artysta rzadko jednak opowiada o swoich bliskich. Wiadomo jedynie, że z uwagi na karierę i zobowiązania zawodowe to żona zajmowała się przez lata domem i wychowywaniem dziecka pary. „Żona sprząta, gotuje, prasuje, wynosi śmieci. Robi wszystko w domu, bo po prostu lubi to robić. Sama sobie radzi z tymi zajęciami. Ja jej w tym nie pomagam", mówił w Fakcie. 

Z kolei w rozmowie dla Kobieta.pl, opowiadał, jak wygląda ich życie. ,,Żyjemy sobie fajnie, bez obciążeń, jakie mają artyści w stolicy, gdzie prowadzi się intensywne życie towarzyskie. Owszem, kiedy przygotowywałem się do "Tańca z gwiazdami", trzeba było ten czas jakoś wypełnić i wtedy bywałem tu i tam. Ale na co dzień potrzebuję stabilizacji i to właśnie mam", tłumaczył. 

Czytaj także: Tej miłości nikt nie dawał szans. Oto niezwykła historia Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza

Jacek Stachursky z żoną,  Sopot 2007
Fot. Grąbczewski/AKPA

Jacek Stachursky z żoną,  Sopot 2007

Jak dziś wygląda Jacek Stachursky?

Na przestrzeni lat wygląd polskiego muzyka uległ znaczącej zmianie — Stachursky wyraźnie schudł, lecz z pewnością pozostał tak samo czarujący, jak za dawnych lat! Wielu fanów w mediach wyraziło swój niepokój, że ta zmiana wynika z diety słonecznej, jakiej muzyk rzekomo miał się poddać… Jak teraz wygląda uwielbiany polski gwiazdor? Zmianę w jego wyglądzie możemy podpatrzeć na prywatnym Instagramie.

Jackowi Stachurskiemu życzymy kolejnych sukcesów w trwającej karierze!  

Sprawdź również:  Natalia Rybicka i Michał Sobociński wzięli ślub w tajemnicy. „Do ceremonii omal nie doszło!”

Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky 25.11.2021 Koncert premierowy EPki Luny

Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, Warszawa, 25.11.2021, premiery koncert wokalistki Luna
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Jacek Stachursky, Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 w Wilnie, 3.07.2022

Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, festiwal Top Trendy, 03.07.2003 rok

Stachursky, Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky, festiwal Top Trendy, 03.07.2003 rok
Fot. PIOTR BLAWICKI/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.