Christian Eriksen
Fot. Sputnik/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Christian Eriksen pokazał pierwsze zdjęcie ze szpitala i zdradził, jak się czuje

Piłkarz przekazał kibicom dobre wiadomości

Dorota Falkowska 15 czerwca 2021 21:01
Christian Eriksen
Fot. Sputnik/EAST NEWS

Mistrzostwa Euro 2020 wystartowały w piątek, 11 czerwca. Dzień później, podczas meczu Finlandii i Danii cały świat patrzył na rozgrywające się na boisku tragiczne sceny. Pod koniec pierwszej połowy spotkania, Christian Eriksen, pomocnik duńskiej drużyny, upadł na murawę. 29-latek dostał zawału serca. Po kilku minutach sprawnej akcji reanimacyjnej, lekarzom udało się przywrócić mu czynności życiowe. Jeden z ratowników przyznał potem otwarcie, że Christian w pewnym momencie nie żył. Akcja ratunkowa trwała niecały kwadrans. Piłkarz w asyście kolegów z drużyny został wyniesiony na noszach z murawy. Całe zdarzenie wyglądało bardzo dramatycznie i poruszająco…

Zobacz też: Lekarz Christiana Eriksena: „On w pewnym momencie nie żył”. Jak przebiegała reanimacja Duńczyka?

Christian Eriksen dodał zdjęcie ze szpitala

Po dwóch dniach milczenia Christian Eriksen przesłał wiadomość do kibiców i wszystkich zainteresowanych. Na Instagramie podzielił się zdjęciem ze szpitala i krótkim komentarzem. Na widok uśmiechającego się do obiektywu sportowca na pewno niejeden kibic poczuł wielką ulgę. We wpisie Eriksen podzielił się informacją, że jego stan zdrowia się poprawia i okazał wdzięczność za wszelkie przejawy wsparcia i zainteresowanie, z jakim się spotkał:

„Cześć wszystkim. Wielkie dzięki za słodkie i niesamowite pozdrowienia oraz wiadomości z całego świata. Wiele to znaczy dla mnie i mojej rodziny. Nic mi nie jest – w tych okolicznościach”.

Zdradził, że przed nim jeszcze niezbędne badania, więc szpital opuści dopiero za jakiś czas. Nie zapomniał również wspomnieć o swoich kolegach z drużyny:

„Muszę jeszcze przejść kilka badań w szpitalu, ale czuję się dobrze. Teraz będę kibicować chłopakom z drużyny Danii w kolejnych meczach”. 

Komentarze internautów pod zdjęciem piłkarza są pełne słów wsparcia, ulgi i radości. My również dołączamy się do życzeń szybkiego powrotu do zdrowia!  

Czytaj też: Kim jest ukochana Christiana Eriksena? Po jego ataku serca wbiegła na murawę

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.