Brigitte Macron jak Maria Antonica. Francuzi ostro o żonie Emmanuela Macrona
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Brigitte Macron w ogniu krytyki! Francuzi zarzucają jej postępowanie wbrew protokołowi i porównują do... Marii Antoniny!

Konrad Szczęsny 17 stycznia 2018 08:55
Brigitte Macron jak Maria Antonica. Francuzi ostro o żonie Emmanuela Macrona
Fot. East News

Brigitte Macron znów znalazła się na językach wszystkich! Tym razem żona prezydenta Francji musi zmierzyć się z zarzutami o to, że postępuje wbrew protokołowi dyplomatycznemu i zbyt chętnie wychodzi przed szereg. Jak skomentowała te oskarżenia sama zainteresowana?

Polecamy też: Czy Brigitte Macron ubiera sie stosownie do swojego wieku i pozycji, którą zajmuje?

oraz: Mini, sportowe buty, skórzane spodnie… Poznajcie styl nowej Pierwszej Damy Francji!

Francuzi zarzucają Brigitte Macron postępowanie niezgodne z protokołem, egocentryzm i butę 

Okazuje się, że Brigitte Macron podpadła mieszkańcom Francji z powodu... zbyt częstego wychodzenia przed szereg! Zarzucają oni 64-latce, że, wbrew protokołowi dyplomatycznemu, zbyt często przy okazji oficjalnych wyjść i wizyt staje obok męża, zamiast trzymać się z tyłu (jak to jest powszechnie przyjęte). RTL twierdzi, że to bunt żony Emmanuela Macrona, która miała powiedzieć dziennikarzowi jednej z gazet, że „kobieta nie musi trzymać się z tyłu”. Głos w sprawie zabrał nawet szef personelu pierwszej damy, Tristan Bromet, który tłumaczył, że wynika to z „koncepcji pary, jaką ona tworzy z Emmanuelem Macronem: nowoczesnego związku, w którym kobieta jest na tym samym poziomie co mężczyzna”.

Polecamy też: Te wyznania wywołały we francuskich mediach istną burzę. Co Brigitte Macron mówiła o seksie z mężem?

oraz: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

Brigitte Macron jak Maria Antonina?

Poza tym konserwatywna część społeczeństwa znad Sekwany jest oburzona stylizacjami pierwszej damy, które często eksponują jej nogi.  Głos w sprawie zabrała na Twitterze kontrkandydatka prezydenta Francji w majowych wyborach, przedstawicielka Frontu Narodowego, Marine Le Pen. „Z łatwością mogę sobie wyobrazić Emmanuela Macrona dwa kroki z tyłu, ssącego swój prezydencki kciuk”, stwierdziła złośliwie.

Z kolei inny użytkownik serwisu porównał Brigitte Macron do... królowej Marii Antoniny, która została ścięta w trakcie rewolucji francuskiej i do dziś jest synonimem (w opinii wielu niesłusznie) rozrzutności, egocentryzmu i społecznej niechęci.

Nie chcieliśmy królowej Francji, a ty zachowujesz się jak Maria Antonina”, zarzucił jej jeden z użytkowników Twittera.

Wydaje się jednak, że owe oskarżenia nie robią na Brigitte Macron zbyt dużego wrażenia.

Polecamy też: Wiek Brigitte Macron jest jak puszka Pandory. Dlaczego znowu padła ofiarą hejterów?

oraz: Czarne chmury nad pierwszą damą Francji! Czy rozrzutność Brigitte Macron osłabi pozycję jej męża?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.