Brigitte Macron jak Maria Antonica. Francuzi ostro o żonie Emmanuela Macrona
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Brigitte Macron w ogniu krytyki! Francuzi zarzucają jej postępowanie wbrew protokołowi i porównują do... Marii Antoniny!

Konrad Szczęsny 17 stycznia 2018 08:55
Brigitte Macron jak Maria Antonica. Francuzi ostro o żonie Emmanuela Macrona
Fot. East News

Brigitte Macron znów znalazła się na językach wszystkich! Tym razem żona prezydenta Francji musi zmierzyć się z zarzutami o to, że postępuje wbrew protokołowi dyplomatycznemu i zbyt chętnie wychodzi przed szereg. Jak skomentowała te oskarżenia sama zainteresowana?

Polecamy też: Czy Brigitte Macron ubiera sie stosownie do swojego wieku i pozycji, którą zajmuje?

oraz: Mini, sportowe buty, skórzane spodnie… Poznajcie styl nowej Pierwszej Damy Francji!

Francuzi zarzucają Brigitte Macron postępowanie niezgodne z protokołem, egocentryzm i butę 

Okazuje się, że Brigitte Macron podpadła mieszkańcom Francji z powodu... zbyt częstego wychodzenia przed szereg! Zarzucają oni 64-latce, że, wbrew protokołowi dyplomatycznemu, zbyt często przy okazji oficjalnych wyjść i wizyt staje obok męża, zamiast trzymać się z tyłu (jak to jest powszechnie przyjęte). RTL twierdzi, że to bunt żony Emmanuela Macrona, która miała powiedzieć dziennikarzowi jednej z gazet, że „kobieta nie musi trzymać się z tyłu”. Głos w sprawie zabrał nawet szef personelu pierwszej damy, Tristan Bromet, który tłumaczył, że wynika to z „koncepcji pary, jaką ona tworzy z Emmanuelem Macronem: nowoczesnego związku, w którym kobieta jest na tym samym poziomie co mężczyzna”.

Polecamy też: Te wyznania wywołały we francuskich mediach istną burzę. Co Brigitte Macron mówiła o seksie z mężem?

oraz: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

Brigitte Macron jak Maria Antonina?

Poza tym konserwatywna część społeczeństwa znad Sekwany jest oburzona stylizacjami pierwszej damy, które często eksponują jej nogi.  Głos w sprawie zabrała na Twitterze kontrkandydatka prezydenta Francji w majowych wyborach, przedstawicielka Frontu Narodowego, Marine Le Pen. „Z łatwością mogę sobie wyobrazić Emmanuela Macrona dwa kroki z tyłu, ssącego swój prezydencki kciuk”, stwierdziła złośliwie.

Z kolei inny użytkownik serwisu porównał Brigitte Macron do... królowej Marii Antoniny, która została ścięta w trakcie rewolucji francuskiej i do dziś jest synonimem (w opinii wielu niesłusznie) rozrzutności, egocentryzmu i społecznej niechęci.

Nie chcieliśmy królowej Francji, a ty zachowujesz się jak Maria Antonina”, zarzucił jej jeden z użytkowników Twittera.

Wydaje się jednak, że owe oskarżenia nie robią na Brigitte Macron zbyt dużego wrażenia.

Polecamy też: Wiek Brigitte Macron jest jak puszka Pandory. Dlaczego znowu padła ofiarą hejterów?

oraz: Czarne chmury nad pierwszą damą Francji! Czy rozrzutność Brigitte Macron osłabi pozycję jej męża?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.