Bill Pullman
Fot. KFP/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Bill Pullman o roli w Ukrytej Grze i współpracy z polską ekipą: „Jest u mnie na pierwszym miejscu!”

W najnowszym wywiadzie zdradził sekrety produkcji!

Olga Figaszewska 5 listopada 2019 13:25
Bill Pullman
Fot. KFP/REPORTER

Za chwilę na ekrany kin wejdzie film Ukryta Gra w reżyserii Łukasza Kośmickiego. To ostatnia produkcja zmarłego tragicznie Piotra Woźniaka-Staraka, w której główną rolę zagrał Bill Pullman. Jak aktor wspomina pracę z polską ekipą? Co myśli o naszym kraju? O wszystkim opowiedział w najnowszym wywiadzie.

Bill Pullman o filmie Ukryta Gra i Polakach

Bill Pullman wcielił się w główną postać - wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego w szpiegowskim thrillerze Ukryta Gra. Amerykański aktor, którego polscy widzowie mogą kojarzyć z takich produkcji jak - Ja cię kocham, a ty śpisz czy Dzień Niepodległości, specjalnie do tej roli nauczył się grać w szachy!

Jak odnalazł się w zupełnie nowym środowisku? Nigdy nie był w naszym kraju, ale ma wielu przyjaciół, którzy są Polakami. Razem z żoną wzięli ślub w Nowym Jorku, w małej klimatycznej restauracji, którą prowadzili nasi rodacy.

W rozmowie z Dzień Dobry TVN wspominał swój przylot do Polski: „Kiedy tylko opuściłem lotnisko, od razu zacząłem rozglądać się za tym sławnym budynkiem. I nagle, będąc w centrum Warszawy, go zobaczyłem i pomyślałem: o wreszcie jest ten Pałać Kultury ze scenariusza”.

Nie da się ukryć, że dla Billa Pullmana  to była niesamowita przygoda. Okazuje się, że bardzo szybko musiał podjąć decyzję o udziale w produkcji. Scenariusz go zaintrygował. Miał pomysł na interpretację głównego bohatera.

„Musiałem bardzo poprzestawiać swoje plany, nie wiedziałem czy mi się to uda. Potem porozmawiałem ze wspaniałym reżyserem Łukaszem Kośmickim. To prawdziwy artysta i potrafi pracować z ludźmi. Dla mnie liczy się przede wszystkim doskonała współpraca na planie”, wyznał Marcinowi Sawickiemu.

Zdjęcia do Ukrytej Gry był realizowane w ubiegłym roku na ostatnim piętrze Pałacu Kultury i Nauki w najzimniejsze dni. To dla Billa Pullmana było niezbyt przyjemne doświadczenie.

„Temperatura w filmie wynosiła 10 st., natomiast w trakcie realizacji zdjęć było to ok. -20 st.* Mieliśmy tylko cienkie płaszcze. Byłem pod ogromnym wrażeniem, jak inni aktorzy znoszą te warunki pogodowe. I po usłyszeniu słowa: „akcja!” stają się skupieni i profesjonalni”, wyznał w rozmowie z Kinga Burzyńską.

Premiera filmu Ukryta Gra już 8 listopada. Recenzję filmu możecie przeczytać tutaj.

Ukryta gra
Fot. mat. pras.

Książka Ukryta gra
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.