Bill Gates
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie! Kto zajął jego miejsce?

„Forbes” opublikował ranking najbogatszych!

Weronika Kostyra 7 marca 2018 16:30
Bill Gates
Fot. East News

Tak wielkie kwoty trudno sobie nawet wyobrazić. Mimo to co roku lista najbogatszych ludzi świata publikowana przez magazyn „Forbes” przyciąga uwagę. Przez wiele lat przodował z nim Bill Gates, założyciel korporacji Microsoft. Wraz z żoną Mirandą robi dobry użytek z ich majątku – są znani z pomocy charytatywnej. W tym roku zostali jednak zdetronizowani. Kto może pochwalić się teraz tytułem najbogatszego człowieka na świecie?

Kto jest najbogatszy na świecie?

Według najnowszych danych największą fortuną może poszczycić się Jeff Bezos, założyciel największego na świecie sklepu internetowego, Amazon. Jego majątek wynosi obecnie 112 miliardów dolarów. Jeszcze rok temu zajmował trzecie miejsce w rankingu, lecz przez ten czas wzbogacił się o aż 39,2 miliardów dolarów. Firmę Amazon, która początkowo zajmowała się sprzedażą książek, założył w 1994 roku. Teraz jest liderem sprzedaży internetowej na całym świecie, chociaż nie dotarł jeszcze do Polski.

To nie jedyny biznes, jakim zajmuje się Jeff Bezos. Jest też właścicielem firmy organizującej tani loty w kosmos, a także posiada udziały w amerykańskim piśmie The Washington Post.

Zdetronizowany Bill Gates znalazł się na drugim miejscu z majątkiem w wysokości 90 miliardów dolarów. Na trzecim miejscu jest Warren Buffet z majątkiem 84 miliardów dolarów. Inwestor giełdowy zawsze był w czołówce rankingu. Czwarty na liście jest najbogatszy Europejczyk, czyli Bernard Arnault posiada jest właścicielem wielu luksusowych marek, które są warte 72 miliardy dolarów. Zajął on miejsce Amancio Ortegi, twórcy Zary, który był wcześniej najbogatszym mieszkańcem starego kontynentu. Teraz jest na szóstym miejscu rankingu Forbesa.

Na liście znaleźli się 2208 miliarderzy z 72 krajów świata. Najwięcej świeżo upieczonych miliarderów pochodzi z Chin. Ich majątek to łącznie 9 bilionów dolarów.

Oto dziesięć pierwszych miejsc rankingu:

1. Jeff Bezos, 112 miliardów dolarów, Amazon

2. Bill Gates, 90 miliardów dolarów, Microsoft

3. Warren Buffett, 84 miliardów dolarów, Berkshire Hathaway

4. Bernard Arnaultz z rodziną, 72 miliardów dolarów, LVMH

5. Mark Zuckerberg, 71 miliardów dolarów, Facebook

6. Amancio Ortega, 70 miliardów dolarów, Zara

7. Carlos Slim Helu z rodziną, 67,1 miliardów dolarów , telekomunikacja

8. ex aequo Charles Koch i David Koch z majątkiem po 60 miliardów dolarów każdy, Koch Industries

10. Larry Ellison, 58,5 miliardów dolarów, software 

Jeff Bezos
Fot. Getty Images
Bill Gates
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.