Bill Gates
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Bill Gates nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie! Kto zajął jego miejsce?

„Forbes” opublikował ranking najbogatszych!

Weronika Kostyra 7 marca 2018 16:30
Bill Gates
Fot. East News

Tak wielkie kwoty trudno sobie nawet wyobrazić. Mimo to co roku lista najbogatszych ludzi świata publikowana przez magazyn „Forbes” przyciąga uwagę. Przez wiele lat przodował z nim Bill Gates, założyciel korporacji Microsoft. Wraz z żoną Mirandą robi dobry użytek z ich majątku – są znani z pomocy charytatywnej. W tym roku zostali jednak zdetronizowani. Kto może pochwalić się teraz tytułem najbogatszego człowieka na świecie?

Kto jest najbogatszy na świecie?

Według najnowszych danych największą fortuną może poszczycić się Jeff Bezos, założyciel największego na świecie sklepu internetowego, Amazon. Jego majątek wynosi obecnie 112 miliardów dolarów. Jeszcze rok temu zajmował trzecie miejsce w rankingu, lecz przez ten czas wzbogacił się o aż 39,2 miliardów dolarów. Firmę Amazon, która początkowo zajmowała się sprzedażą książek, założył w 1994 roku. Teraz jest liderem sprzedaży internetowej na całym świecie, chociaż nie dotarł jeszcze do Polski.

To nie jedyny biznes, jakim zajmuje się Jeff Bezos. Jest też właścicielem firmy organizującej tani loty w kosmos, a także posiada udziały w amerykańskim piśmie The Washington Post.

Zdetronizowany Bill Gates znalazł się na drugim miejscu z majątkiem w wysokości 90 miliardów dolarów. Na trzecim miejscu jest Warren Buffet z majątkiem 84 miliardów dolarów. Inwestor giełdowy zawsze był w czołówce rankingu. Czwarty na liście jest najbogatszy Europejczyk, czyli Bernard Arnault posiada jest właścicielem wielu luksusowych marek, które są warte 72 miliardy dolarów. Zajął on miejsce Amancio Ortegi, twórcy Zary, który był wcześniej najbogatszym mieszkańcem starego kontynentu. Teraz jest na szóstym miejscu rankingu Forbesa.

Na liście znaleźli się 2208 miliarderzy z 72 krajów świata. Najwięcej świeżo upieczonych miliarderów pochodzi z Chin. Ich majątek to łącznie 9 bilionów dolarów.

Oto dziesięć pierwszych miejsc rankingu:

1. Jeff Bezos, 112 miliardów dolarów, Amazon

2. Bill Gates, 90 miliardów dolarów, Microsoft

3. Warren Buffett, 84 miliardów dolarów, Berkshire Hathaway

4. Bernard Arnaultz z rodziną, 72 miliardów dolarów, LVMH

5. Mark Zuckerberg, 71 miliardów dolarów, Facebook

6. Amancio Ortega, 70 miliardów dolarów, Zara

7. Carlos Slim Helu z rodziną, 67,1 miliardów dolarów , telekomunikacja

8. ex aequo Charles Koch i David Koch z majątkiem po 60 miliardów dolarów każdy, Koch Industries

10. Larry Ellison, 58,5 miliardów dolarów, software 

Jeff Bezos
Fot. Getty Images
Bill Gates
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.