Konrad Szczęsny 2 lutego 2017 15:15
1/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z, main topic
Copyright @Getty Images
1/9

Wczoraj media na całym świecie obiegła informacja, że Beyoncé i Jaz Z po raz drugi zostaną rodzicami. Zdjęcie wokalistki z widocznym ciążowym brzuchem obiegło wszystkie portale, do tej pory na Instagramie polubiło je prawie 8 milionów ludzi! Radość jest tym większa, że szczęśliwi rodzice potwierdzili, iż spodziewają się bliźniąt.

 

Jak przebiegała ich relacja? Jak dotarli na szczyt? Dlaczego wciąż uważani są za jedną z najbardziej wpływowych par światowego show-biznesu? i Czy plotki o kryzysie w ich związku były prawdą czy zostały jedynie sfabrykowany na potrzeby trasy promocyjnej? Przypominamy historię ich związku.

 

 

 

 

2/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Instagram
2/9

Beyonce i Jay Z tworzą związek od 2002 r. Ślub wzięli natomiast 4 kwietnia 2008 r. Uroczystość była oczywiście prywatna i odbyła się na tarasie apartamentu Jaya Z w Nowym Yorku. Wiadomość ujrzała światło dzienne dopiero 22 kwietnia. Co ciekawe, sami zainteresowani bardzo długo tego nie potwierdzali. Artystka nie pokazywała się nawet publicznie z pierścionkiem zaręczynowym na palcu! Do czasu...

3/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Getty Images
3/9

Beyonce pierwszy raz oficjalnie pojawiła się z pierścionkiem zaręczynowym na palcu dopiero 5 września 2008 roku, podczas koncertu Fashion Rocks. Od razu zauważono, że jest on wart 5 milionów dolarów i zaprojektowała go Lorraine Schwartz. Do dziś ślub Beyonce i Jaya Z uznawana jest za jedno z najpilniej strzeżonych wydarzeń w historii show-biznesu; pomimo upływu lat, pierścionek zaręczynowy pozostawał bowiem jedynym znanym, potwierdzonym elementem związanym z ceremonią.

4/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Instagram
4/9

Pierwsze dziecko pary, córka Blue Ivy Carter, przyszła na świat w sobotę 7 stycznia 2012 roku. Oficjalne potwierdzenie, że Beyoncé i Jay-Z spodziewają się jej narodzin nastąpiło 28 sierpnia 2011 r. Z kolei płeć zdradziła w jednym z wywiadów w listopadzie 2011 roku... Kelly Rowland! Powiedziała wówczas: „Nie mam pojęcia, co kupię Beyoncé z okazji baby shower, bo Jay-Z zamierza dać małej księżniczce wszystko to, co możliwe. Myślę jednak, że nie będzie zepsuta, tylko po prostu obdarzona ogromną opieką i troską”. Blue Ivy Carter w prywatnym skrzydle nowojorskiego szpitala Lennox Hill na Upper East Side w Nowym Yorku.

5/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Getty Images
5/9

Jedną z pierwszych osób, które odniosły się do narodzin dziecka, był przyjaciel pary i jednocześnie tuz światowego przemysłu muzycznego, Russell Simmons. Napisał on w serwisie Twitter: „Gratulacje dla moich dobrych przyjaciół Beyoncé i Jaya-Z.”. Natomiast koleżanka Beyonce z branży, Rihanna, zamieściła na tym samym portalu wpis: „Witaj na świecie, księżniczko Carter! Ciocia Rih.”

6/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Getty Images
6/9

Od tamtej pory życie Beyoncé i Jaya Z wydaje się usłane różami. Przez trzy lata z rzędu plasowali się na szczycie zestawienia najlepiej zarabiających par Hollywood magazynu Forbes. W 2008 roku ich łączny roczny dochód wyniósł 162 miliony dolarów, w 2009 roku stanowił 122 miliony, natomiast w 2010 roku szacowany był na 150 milionów dolarów. W wydaniu Księgi rekordów Guinnessa z 2011 roku, Beyoncé i Jay Z uznani zostali za najbardziej wpływową i najlepiej zarabiającą parę świata. Jednocześnie kilka miesięcy później umieszczeni zostali przez Forbesa na 2. miejscu zestawienia najlepiej zarabiających par Hollywood 2011 roku, z rocznym zyskiem 72 milionów dolarów; ustąpili wówczas jedynie Gisele Bündchen i Tomowi Brady’emu (76 milionów dolarów).

7/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Getty Images
7/9

Z kolei w 2009 roku brytyjski magazyn polityczny „New Statesman” stworzył prestiżową listę 50 postaci, które mają największy wpływ na współczesny obraz świata; na 47. miejscu znalazł się duet Beyoncé-Jay Z, wyróżniony jako para tworząca muzyczno-biznesowe, rozrastające się imperium. W styczniu 2012 roku Knowles i Jay-Z zajęli 13. miejsce na liście Power 100 Billboardu, uwzględniającej najbardziej wpływowe osoby branży muzycznej. W 2012 roku artyści powrócili ponadto na szczyt listy najlepiej zarabiających par Hollywood, jako że wygenerowali łączny dochód w wysokości 78 milionów dolarów.

8/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Getty Images
8/9

Od lat plotkuje się jednak, że ich związek to sztuczny twór, który podtrzymywany jest tylko dlatego, że przynosi milionowe dochody. Najgłośniejszy kryzys miał mieć miejsce trzy lata temu, gdy siostra Beyonce, Solange, rzuciła się na rapera z pięściami, zarzucając mu zdradę.

9/9
Beyoncé, Jay Z, Blue Ivy Carter, związek Beyonce i Jaya Z
Copyright @Getty Images
9/9

Jednak mówiło się, że kryzys został sztucznie rozdmuchany, by wypromować ich wspólną trasę koncertową. Prawdy nie poznamy zapewne nigdy, ale faktem jest, że wciąż utrzymują się w ścisłej czołówce najlepiej zarabiających par show-biznesu na świecie. W poprzednim roku wzbogacili się łącznie o ponad... 100 milionów dolarów! Druga ciąża wokalistki z pewnością znacząco podniesie ich wartość reklamową.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.