Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan z dziećmi VIVA! 25/2020
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters
TYLKO W VIVIE!

Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan po raz pierwszy w rodzinnej sesji VIVY!

„Bardzo chcemy, żeby Hania i Henio też byli ze sobą blisko”

Redakcja VIVA! 21 grudnia 2020 14:01
Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan z dziećmi VIVA! 25/2020
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

We wrześniu rodzina Barbary Kurdej-Szatan i Rafała Szatana powiększyła się. Na świat przyszedł ich synek Henio. W pierwszej rozmowie po porodzie opowiedzieli, jak ich córka Hania przyjęła narodziny brata, o kolejnej rewolucji w ich życiu i kto w ich domu jest najlepszym aktorem. Co jeszcze małżonkowie zdradzili w nowym wywiadzie Katarzynie Piątkowskiej? 

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan o dzieciach. Jaką starszą siostrzyczką jest Hania? 

Córeczka Basi Kurdej-Szatan i Rafała Szatana od początku marzyła o siostrzyczce. Aktorka i wokalistka podkreśla, że gdy Hania dowiedziała się, że na świecie pojawi się chłopiec, była trochę rozczarowana.

Barbara: Podczas tego pierwszego badania lekarz już zobaczył, że będziemy mieli synka. Widzieliśmy, jak Hani zrzedła mina, gdy mówił, że nie chce zapeszać, ale raczej to będzie chłopak. A potem ją zapytał, czy cieszy się z braciszka. A Hania nagle uśmiechnęła się od ucha do ucha i powiedziała z entuzjazmem, że bardzo się cieszy. I tylko my wiedzieliśmy, że jest ciut rozczarowana. Ale potem już ani razu nie powiedziała, że wolałaby siostrę. 

Hania ma osiem lat, to duża różnica wieku między rodzeństwem, ale troszkę może już Wam pomóc przy Heniu.

Barbara: I pomaga.

Rafał: Tylko nie radzi sobie jeszcze z jego płaczem. Ucieka wtedy do pokoju. 

Barbara: Ale jest odważna i bardzo chce pomóc. Staje się wobec niego coraz bardziej stanowcza, jak trzeba, przyjdzie, poda mu smoczek, pogłaszcze po główce. Nauczyła się tego na naszym psie Beti (śmiech).

Rafał: I nie boi się trzymać go na rękach. Cały czas chce go przytulać. Cudna jest.

 Nie jest zazdrosna, że teraz cała Wasza uwaga skupiona jest na nim?

Barbara: Staramy się, żeby tego nie odczuwała. Tylko raz powiedziała nam, że jest troszkę zazdrosna.

Rafał: To jest normalne, a szczególnie, gdy dziecko długo było jedynakiem. Nagle musi się podzielić uwagą dorosłych z takim małym szkrabem.

Barbara: Dopóki się Henio nie urodził, ona była najmłodsza w rodzinie. A tu musiała ustąpić pola. Szczególnie dotkliwe było to dla niej na początku, kiedy wróciliśmy ze szpitala. Rodzina przyjeżdżała, żeby poznać Młodego. Zauważyłam wtedy, że na pewno odziedziczyła po mnie jedną cechę – zamiast walczyć o swoje, wycofuje się. Ale czasem stara się zwrócić na siebie uwagę.

Rafał: Próbujemy stworzyć taką atmosferę, żeby jak najmniej odczuwała, że mamy dla niej mniej czasu. Jest jednak przeszczęśliwa, że jest starszą siostrą. Bardzo długo na to czekała.

Barbara: Przez dwa lata codziennie nas pytała, kiedy będzie miała rodzeństwo. Codziennie! Prawda jest taka, że bardzo chcieliśmy mieć drugie dziecko, ale nam się nie udawało. Bliscy już nawet pytać przestali. Przecież oni przy każdej okazji dopytywali się i życzyli nam powiększenia rodziny. A my żyliśmy w takim tempie, że dopiero jak odpuściliśmy, wyjechaliśmy na miesiąc, udało mi się zajść w ciążę. 

Rafał: My oboje mamy siostry i wiemy, jakie to ważne mieć taką bliską osobę. Bardzo chcemy, żeby Hania i Henio też byli ze sobą blisko.

Cały wywiad znajduje się w nowym numerze VIVY! Magazyn dostępny w sprzedaży od wtorku, 22 grudnia. 

Basia Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Hania Szatan, Henio Szatan, VIVA! 25/2020 okładka
Fot. BARTEK WIECZOREK/VISUAL CRAFTERS

Co jeszcze w nowej VIVIE! 25/2020?

Małgorzata Ohme we wzruszającej rozmowie o konfrontacji ze stratą, rozwodzie, poczuciu wolności i miłości.

Małgorzata Ohme, VIVA! 25/2020
Fot. Łukasz Kuś

Egzystencjalne rozważania ikony polskiego kina, Jana Nowickiego. Z poczuciem humoru i dystansem.

Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

 Niezwykłe osobowości: Historia charyzmatycznego wokalisty, barda kilku pokoleń Polaków w filmie TVP „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”.

Krzysztof Krawczyk
Fot. VIVA!

Niezwykłe osobowości: Agnieszka Osiecka - poetka, skandalistka, kobieta… Ikona lat 60. i 70. w serialu TVP „Osiecka”.

W VIVIE! EXTRA angielski fotograf Jimmy Nelson dotarł na kraniec świata do zamkniętej społeczności plemienia Markizów w Polinezji Francuskiej.

 A także horoskop 2021! Sprawdź, co cię czeka w nadchodzącym roku.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.