Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, , Premiera filmu Miasto reż. Marcin Sauter, Warszawa, 24.06.2021
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Tworzą szczęśliwy związek, niedawno zostali rodzicami. Oto historia Bartłomieja Topy i Gabrieli Mierzwiak

„Miłość jest stałą wartością. Wszystko jest zbudowane z miłości”, mówił aktor

Olga Figaszewska 26 maja 2022 18:51
Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, , Premiera filmu Miasto reż. Marcin Sauter, Warszawa, 24.06.2021
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Bartłomiej Topa rzadko mówi o swoim życiu osobistym. Unika pojawiania się na czerwonym dywanie, strzeże prywatności bliskich. Ulubieniec widzów tworzy szczęśliwą przyszłość wspólnie z prawniczką Gabrielą Mierzwiak. Niedawno para powiała na świecie bliźniaczki: Jagodę i Malinę. Z okazji urodzin Bartłomieja Topy, przypominamy wyjątkową historię miłości pary. 

Historia miłości Bartłomieja Topy i Gabrieli Mierzwiak

Pochodzą z dwóch różnych światów, a połączyła ich miłość. Bartłomiej Topa i prawniczka Gabriela Mierzwiak wspierają się, świetnie się uzupełniają. Są bratnimi duszami. Wspólnie kroczą przez życie i nie ukrywają swojego uczucia. Po raz pierwszy pojawili się na czerwonym dywanie w kwietniu 2019. Media rozpisywały się na temat tajemniczej partnerki, która pojawiła się u boku aktora. „Mój związek poza miłością oznacza też rodzinę. Dla mnie zupełnie nową, fascynującą”, zwierzał się aktor w rozmowie z Urodą Życia.

Można powiedzieć… On – mężczyzna po przejściach, ona – kobieta z przeszłością. Oboje mają za sobą zakończone związki i niosą na swych barkach bagaż życiowych doświadczeń. Nie zamknęli się na miłość, a los w końcu postawił ich na swojej drodze. „Miłość jest stałą wartością. Wszystko jest zbudowane z miłości. Jest wyświechtaną, ale realną matrycą tego, co istnieje”, mówił Bartłomiej Topa w ElleMan.pl.

Zobacz też: Bartłomiej Topa o późnym ojcostwie: „Nie myślę o metryce, to tylko wymysł ludzki”

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, premiera filmu Żelazny most, 2019 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, premiera filmu Żelazny most, 2019 rok

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, 12. edycja festiwalu Mastercard OFF CAMERA w Krakowie, 2019
Fot. Damian KLAMKA/East News

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, 12. edycja festiwalu Mastercard OFF CAMERA w Krakowie, 2019 rok

Aktor był mężem malarki Agaty Rogalskiej, z którą doczekał się dwóch synków. Młodsza pociecha, Kajetan, zmarł wkrótce po narodzinach. Miał poważną wadę serca. Lekarze walczyli o jego życie. Niestety, nie udało im się go ocalić. Dla Bartłomieja Topy był to ogromny cios, najtrudniejsze życiowe doświadczenie. „Śmierć Kajtka przewartościowała moje życie, spojrzenie na ludzi, na codzienność. Z myślenia o tym, że jest coś po, że będzie kiedyś, na myślenie, że najważniejsze jest to, co tu i teraz. Dzisiaj. Że nie ma przyszłości. I to jest mój raj”, zwierzał się w rozmowie z magazynem Pani.

Ukochana aktora, Gabriela jest mamą dwóch adoptowanych córek: Idy i Nadii. Prawniczka pragnęła założyć rodzinę, ale na drodze pojawiły się pewne problemy. Wraz z byłym mężem zdecydowali się na adopcję. „Nie miałam żadnego lęku. Moje dziewczynki były obie bardzo małe - Ida miała siedem tygodni, Nadia była starsza, miała cztery i pół miesiąca. To była absolutna miłość od pierwszego wejrzenia, w jednym i w drugim przypadku. I tak jest do dzisiaj”, mówiła w podcaście Justyny Szyc-Nagłowskiej.

Dziś Gabriela Mierzwiak i Bartłomiej Topa tworzą patchworkową rodzinę. W rozmowie z Urodą Życia, aktor podkreślał, że stara się budować z dziewczynkami najlepszą relację. To procentuje, mają cudowną relację. „Jesteśmy obok siebie, obserwujemy się, stajemy się dla siebie nawzajem kimś ważnym, a ja na nowo definiuję swoją rolę. Dużo rozmawiamy, dzielimy się codziennością, wrażeniami z przeżywanych chwil. Starsza jeździ konno, młodsza ma mnóstwo energii i pomysłów – ten nowy dla mnie świat tętni realnym życiem" , mówił.

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, Gala Telekamery Tele Tygodnia 2020
Fot. TRICOLORS/East News

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, Gala Telekamery Tele Tygodnia 2020

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, , Premiera filmu Miasto reż. Marcin Sauter, Warszawa, 24.06.2021
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Bartłomiej Topa, Gabriela Mierzwiak, Premiera filmu Miasto, Warszawa, 24.06.2021

Rodzinne szczęście Bartłomieja Topy i Gabrieli Mierzwiak

Jakiś czas temu, para poinformowała, że spodziewa się bliźniąt. Pod koniec 2021 roku na świecie pojawiły się ich córeczki. Rodzice pękają z dumy! Jagódka i Malina są oczkiem w ich głowie. Gdy maleństwa szczęśliwie pojawiły się na świecie, para ujawniła, że oczekiwanie na narodziny córeczek wiązało się dla nich z dużym stresem.

„Jak ja poszłam na pierwszą wizytę w przychodni i usłyszałam, co mi grozi ze względu na to, że jestem w takim wieku (39 lat, przyp. red) i że są bliźniaki, i co grozi dzieciom… Gdybym była bardziej wrażliwa, to bym chyba z tej ciąży się nie potrafiła cieszyć. 30 procent, że umrą oboje, 3 że jedno, 30 że mało zdrowe. Ja tak siedzę, wychodzę sobie i myślę: po co w ogóle ta ciąża? Po co kobiety się decydują, że kobiety, zamiast się cieszyć, mają jeden wielki stres”, mówiła Gabriela Mierzwiak w Mieście Kobiet.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. W jednym z ostatnich wywiadów aktor opowiedział o późnym ojcostwie. Sam uważa, że wiek to jedynie liczba. „Jest fantastycznie, w cholerę ciężko, ale jest naprawdę dużo frajdy i sensu w tym. […] Nie myślę o metryce, to tylko wymysł ludzki. Jasne, że widzę, że jest mi może ciężej, ale od tego są treningi, rehabilitacja, jazda na rowerze...”, mówił w podcaście WojewódzkiKędzierski.

Moment, w którym dowiedział się, że zostanie tatą bliźniaczek, był dla niego bardzo poruszający. Z czułością opowiada o swoich pociechach, poświęca im cały swój czas. Cieszy się, że może patrzeć na świat oczami dzieci. To fascynujące przeżycie1 „Jestem na etapie obserwowania świata, który był dla mnie totalnie niedostępny. Trudno obserwować dwie dziewuszki pięcio-, sześciomiesięczne, które mówią swoim językiem. (...) Są identyczne, ale my widzimy różnicę. Różnią się też charakterem”, zwierzał się.

Aktor dzieli się z fanami fotografiami z pociechami. Widać, że opieka nad maluchami sprawia mu ogromną radość i dodaje energii! „W roli życia pt: „do góry nogami!” 🙄a jak jest? #serdecznie #blisko #zcórkami #intymnie #sennie 🙄doświadczam radości, wdzięczności, zmęczenia, wzruszenia, obecności, złości, cierpliwości ten mój mały wszechswiat jest teraz transformowany na wielu poziomach", pisał pod jednym z uroczych kadrów. 

Bartłomiejowi Topie i jego ukochanej, Gabrieli Mierzwiak życzymy wszystkiego najlepszego! 

Źródło: Plejada, Pomponik, Uroda Życia, ElleMan

Sprawdź też: Jarosław Kukulski we wspomnieniach córki: „Czuję, jakbyśmy się dopiero co widzieli”. Jakim był ojcem?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.