Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Internauta miażdży Anję Rubik za inicjatywę „napisz do Franciszka”!

Modelka stanowczo odpowiedziała. Fani gratulują jej odwagi

Konrad Szczęsny 23 października 2019 16:46
Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Od lat udowadnia, że problemy społeczne nie są jej obojętne. To dlatego zainicjowała akcję #SexEdPL, chcąc zwiększać świadomość dotyczącą szeroko pojętej seksualności. Angażowała się również w Czarny Protest, Paradę Równości oraz poparła strajk nauczycieli. Anja Rubik obecnie nawołuje do pisania listów do papieża Franciszka. Niestety, ten pomysł nie spodobał się wszystkim...

Anja Rubik przeciwko projektowi ustawy „stop pedofilii”. Akcja „napisz do Franciszka”

Proces legislacyjny, dotyczący projektu organizacji „stop pedofilii”, według którego karze pozbawienia wolności nawet do pięciu lat podlegaliby wszyscy, którzy edukowaliby seksualnie osoby poniżej 18. roku życia, mocno oburzył modelkę. Anja Rubik nie ukrywa, że jest on w jej ocenie cofnięciem się o lata świetlne, jeśli chodzi o społeczeństwo i odbije się negatywnie na ludziach młodych.

W najnowszym wpisie, udostępnionym w poniedziałek, 36-latka zachęca do włączenia się w akcję pisania wiadomości do głowy Kościoła Katolickiego, papieża Franciszka. Dlatego też na swoim profilu na Instagramie udostępniła zdjęcie z jego podobizną i szczegółowo opisała założenia projektu.

„Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka z prośbą, by uświadomił i wyedukował polskich polityków na temat edukacji seksualnej i tego, jak bardzo jest nam potrzebna”, podkreśliła.

Powołała się również na słowa duchownego, że  „seks jest darem, o którym należy uczyć w szkołach”.

Internauta ostro skrytykował pomysł Anji Rubik. Modelka odpowiedziała

Oczywiście inicjatywa nie przypadła do gustu wszystkim, czemu dali wyraz w mniej i bardziej złośliwych komentarzach. Szczególnie jeden wydaje się wyjątkowo mocny i przesycony jadem.

„Najwięcej szumu w tym kraju robi Pani niemająca potomstwa. Ot”, stwierdził.

Nie trzeba dodawać, że komentarz wywołał burzę. Fani stanęli murem za Anją Rubik.

„Niesamowicie infantylny komentarz”, „co za żenujący komentarz”, „o świadomość tu chodzi a nie o potomstwa posiadanie”, pisali oburzeni.

Modelka sama zdecydowała się zabrać głos i zrobiła to w wielkim stylu.

„A co ma potomstwo z tym wspólnego?”, spytała, w czym tłumnie poparli ją fani i inne obserwujące profil 36-latki osoby. 

A jak Ty oceniasz nową inicjatywę Anji Rubik?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Akcja: „Napisz do Franciszka” Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka, z prośbą by uświadomił i wyedukował polskich polityków nt. Edukacji Seksualnej i jak bardzo jest nam potrzebna. Sam Franciszek powiedział: „seks jest darem, musimy o tym uczyć w szkołach (...) potrzebujemy obiektywnej edukacji seksualnej, to jest takiej, która nie zawiera kolonizacji ideologicznej". 👉 👉Wyślij DM @sexedpl lub wiadomość na kontakt@sexed.pl. My opublikujemy ANONIMOWO wiadomości na naszych kanałach social media, a potem wyślemy je do Franciszka.👈 W Polsce nie ma edukacji seksualnej, jedyne co ma młodzież, przynajmniej w teorii, to dostęp do poradni, edukatorów i podręczników takich jak „sexedPL”. Niestety polscy politycy chcą zabronić nawet tego. #napiszdoFranciszka #edukacjaseksualna Take Action: "Write to Francis" As SexedPL, we encourage all believers and non-believers who care about education to write a message to Francis, asking him to educate our Polish politicians on Sex Education and how much its needed. Pope Francis himself said: "sex is a gift, we must teach about it in schools (...) we need objective sex education, that does NOT contain ideological colonization". 👉 👉 Send a DM to @sexedpl or kontakt@sexed.pl We will publish all messages anonymously on our social media channels, and then send them to the Vatican. 👈 There is no sex education in Poland, the only thing young people have, at this time , is the access to counseling centers, educators and textbooks such as "sexedPL" Unfortunately, the Polish politicians want to prohibit even that. #napiszdoFranciszka #edukacjaseksualna

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…