Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Internauta miażdży Anję Rubik za inicjatywę „napisz do Franciszka”!

Modelka stanowczo odpowiedziała. Fani gratulują jej odwagi

Konrad Szczęsny 23 października 2019 16:46
Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Od lat udowadnia, że problemy społeczne nie są jej obojętne. To dlatego zainicjowała akcję #SexEdPL, chcąc zwiększać świadomość dotyczącą szeroko pojętej seksualności. Angażowała się również w Czarny Protest, Paradę Równości oraz poparła strajk nauczycieli. Anja Rubik obecnie nawołuje do pisania listów do papieża Franciszka. Niestety, ten pomysł nie spodobał się wszystkim...

Anja Rubik przeciwko projektowi ustawy „stop pedofilii”. Akcja „napisz do Franciszka”

Proces legislacyjny, dotyczący projektu organizacji „stop pedofilii”, według którego karze pozbawienia wolności nawet do pięciu lat podlegaliby wszyscy, którzy edukowaliby seksualnie osoby poniżej 18. roku życia, mocno oburzył modelkę. Anja Rubik nie ukrywa, że jest on w jej ocenie cofnięciem się o lata świetlne, jeśli chodzi o społeczeństwo i odbije się negatywnie na ludziach młodych.

W najnowszym wpisie, udostępnionym w poniedziałek, 36-latka zachęca do włączenia się w akcję pisania wiadomości do głowy Kościoła Katolickiego, papieża Franciszka. Dlatego też na swoim profilu na Instagramie udostępniła zdjęcie z jego podobizną i szczegółowo opisała założenia projektu.

„Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka z prośbą, by uświadomił i wyedukował polskich polityków na temat edukacji seksualnej i tego, jak bardzo jest nam potrzebna”, podkreśliła.

Powołała się również na słowa duchownego, że  „seks jest darem, o którym należy uczyć w szkołach”.

Internauta ostro skrytykował pomysł Anji Rubik. Modelka odpowiedziała

Oczywiście inicjatywa nie przypadła do gustu wszystkim, czemu dali wyraz w mniej i bardziej złośliwych komentarzach. Szczególnie jeden wydaje się wyjątkowo mocny i przesycony jadem.

„Najwięcej szumu w tym kraju robi Pani niemająca potomstwa. Ot”, stwierdził.

Nie trzeba dodawać, że komentarz wywołał burzę. Fani stanęli murem za Anją Rubik.

„Niesamowicie infantylny komentarz”, „co za żenujący komentarz”, „o świadomość tu chodzi a nie o potomstwa posiadanie”, pisali oburzeni.

Modelka sama zdecydowała się zabrać głos i zrobiła to w wielkim stylu.

„A co ma potomstwo z tym wspólnego?”, spytała, w czym tłumnie poparli ją fani i inne obserwujące profil 36-latki osoby. 

A jak Ty oceniasz nową inicjatywę Anji Rubik?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Akcja: „Napisz do Franciszka” Jako SexedPL zachęcamy wszystkich wierzących i niewierzących, którym zależy na edukacji, by wzięli udział w akcji pisania wiadomości do Franciszka, z prośbą by uświadomił i wyedukował polskich polityków nt. Edukacji Seksualnej i jak bardzo jest nam potrzebna. Sam Franciszek powiedział: „seks jest darem, musimy o tym uczyć w szkołach (...) potrzebujemy obiektywnej edukacji seksualnej, to jest takiej, która nie zawiera kolonizacji ideologicznej". 👉 👉Wyślij DM @sexedpl lub wiadomość na kontakt@sexed.pl. My opublikujemy ANONIMOWO wiadomości na naszych kanałach social media, a potem wyślemy je do Franciszka.👈 W Polsce nie ma edukacji seksualnej, jedyne co ma młodzież, przynajmniej w teorii, to dostęp do poradni, edukatorów i podręczników takich jak „sexedPL”. Niestety polscy politycy chcą zabronić nawet tego. #napiszdoFranciszka #edukacjaseksualna Take Action: "Write to Francis" As SexedPL, we encourage all believers and non-believers who care about education to write a message to Francis, asking him to educate our Polish politicians on Sex Education and how much its needed. Pope Francis himself said: "sex is a gift, we must teach about it in schools (...) we need objective sex education, that does NOT contain ideological colonization". 👉 👉 Send a DM to @sexedpl or kontakt@sexed.pl We will publish all messages anonymously on our social media channels, and then send them to the Vatican. 👈 There is no sex education in Poland, the only thing young people have, at this time , is the access to counseling centers, educators and textbooks such as "sexedPL" Unfortunately, the Polish politicians want to prohibit even that. #napiszdoFranciszka #edukacjaseksualna

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat -20% przy zakupach produ... więcej»
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
+
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Online

Rabat -20% przy zakupach produktów za min. 99 zł. Rabat -25% przy zakupach za min. 299 zł. Rabat nalicza się po wpisaniu kodu promocyjnego: CLARINS2024. Rabat nie dotyczy produktów z linii Precious. Kod promocyjny działa do 25.04.2024 do godz. 7:00. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
Promocja do -20%
Promocja do -20%
Rabat na wszystkie produkty Ph... więcej»
Kod rabatowy:wiosna24
Zobacz
+
Promocja do -20%
Online

Rabat na wszystkie produkty Pharmaceris dostępne na www.pharmaceris.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u Partnera.Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:wiosna24
Zobacz
-30% na wszystko
-30% na wszystko
Skorzystaj z rabatu na cały as... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY30
Zobacz
+
-30% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Skorzystaj z rabatu na cały asortyment, również na produkty przecenione! Oferta dostępna w butiku przy ul. Kopernika 53a w Łodzi i na fiore.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY30
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na produkty do pielę... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na produkty do pielęgnacji twarzy skłonnej do niedoskonałości. Oferta obejmuje wybrane produkty z linii Calendula, Clearly Corrective oraz Anti-Blemish. Rabat dostępny w sklepach stacjonarnych i na kiehls.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-20% na wybraną biżuterię
-20% na wybraną biżuterię
Rabat 20% na biżuterię marki d... więcej»
Zobacz
+
-20% na wybraną biżuterię
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię marki dostępny w salonach stacjonarnych i online. Oferta nie dotyczy kolekcji Nomination oraz nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 3 190 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 2 552 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
20% na cały asortyment
20% na cały asortyment
Rabat 20% na cały asortyment d... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY20
Zobacz
+
20% na cały asortyment
Online

Rabat 20% na cały asortyment dostępny na www.swederm.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY20
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.