Angelina Jolie i Billy Bob Thorton
Fot. fot. Vince Bucci/Getty Images
Niezwykłe historie

W latach 90. byli najgłośniejszą parą Hollywood. Historia miłości Angeliny Jolie i Billy'ego Boba Thorntona

Nosili na szyi ampułki z krwią partnera, by zawsze o sobie pamiętać

Agnieszka Dajbor 15 sierpnia 2022 13:05
Angelina Jolie i Billy Bob Thorton
Fot. fot. Vince Bucci/Getty Images

Angelina Jolie i Billy Bob Thornton poznali się na planie filmu „Zmęczenie materiału”, czyli historii o rywalizacji i niewierności. Szybko zakochali się w sobie bez pamięci. Billy był o 20 lat starszy od aktorki, oboje byli już gwiazdami i mieli za sobą inne związki. Pod koniec lat 90. stali się najgłośniejszą parą w Hollywood... Nie było dnia, żeby ktoś o nich nie pisał. Wydawali się szaleni, ekscentryczni, ale też szaleńczo w sobie zakochani. Dlaczego się rozstali? Jakim byli małżeństwem?

Angelina Jolie i Billy Bob Thornton: historia miłości

Kiedy się poznali Angelina Jolie miała za sobą małżeństwo z Jonnym Lee Millerem, aktorem znanym m.in. z filmu „Transporting”. Poznali się na planie „Hakerów” w 1994 roku. Byli parą zbuntowanych młodych ludzi - ona miała 20 lat, on 22. Chcieli być antyhollywoodzcy, Angelina nie pierwszy raz buntowała się przeciwko stylowi życia pięknych i bogatych. Na swój ślub przyszła w gumowych spodniach i koszuli, na której krwią napisała: To mój mąż. Dziennikarzom mówiła, że chciała zrobić coś wyjątkowego z okazji ślubnej ceremonii. Pan młody przybył w czarnej skórzanej kurtce. Ale ich ślub był bardziej efektowny niż życie. Byli ze sobą niecałe dwa lata, formalnie rozwiedli się w 1999 roku, pozostali przyjaciółmi. Angelina powiedział, że Jonny zasługuje na więcej niż ona mogła mu dać w tamtym momencie swojego życia. Prawda była taka, że zakochała się wtedy w innym aktorze – Timothym Huttonie (zagrali razem w filmie „Udając Boga”).

Zobacz też: Michał Wiśniewski szczerze o coming oucie córki: „Przed nią milion błędów, które popełni”

Angleina Jolie i Billy Bob Thorton
Fot. Zakochani Angleina Jolie i Billy Bob Thornton miesiąc po ślubie , 2000 rok, fot. Getty Images

Kim jest Billy Bob Thornton?

Billy Bob Thornton miał zawsze ogromne powodzenie u kobiet, choć trudno uznać go za przystojniaka. A za sobą cztery małżeństwa i troje dzieci. Żenił się z aktorkami, z których zresztą żadna nie zrobiła kariery, jego czwartą żoną była modelka Playboya. Ma córkę Amandę, która jako dorosła kobieta trafiła do więzienia za zabójstwo swojej chrzestnej córki. Nigdy z nią, ani z jej matką, Billy nie utrzymywał kontaktów. Jest też ojcem  dwóch synów – Harry’ego i Williama. Jego związki były burzliwe, pierwsza żona oskarżyła go o zdrady i rękoczyny. Modelka Pietra Dawn Cherniak wniosła sprawę o rozwód z powodu „złego i obraźliwego traktowania jej”. Billy dorobił się w Hollywood opinii złego chłopca.

Angelina Jolie, Billy Bob Thornton i jego narzeczona Laura Dern

Zanim świat usłyszał o słynnym trójkącie, w którym Angelina Jolie odbiła Brada Pitta swojej koleżance - Jennifer Aniston, podobny układ wydarzył się wcześniej. Billy Bob Thornton, gdy poznał Angelinę Jolie był z inną sławną aktorką Laurą Dern, znaną m.in. z „Jurrasic Park”. Mieszkali razem, Laura była pewna, że się pobiorą, uważała ich związek za stabilny i solidny. Ale Billy rzucił ją niemal z dnia na dzień, bez słowa. „Wyjechałam na chwilę na plan filmowy, kiedy mnie nie było, mój chłopak się ożenił i nigdy więcej do mnie nie odezwał”, mówiła porzucona Laura Dern.


Angleina Jolie i Billy Bob Thorton
Fot. Na planie komedii „Co za życie", 2001 rok, fot. Tom Kingston/WireImage

Angelina Jolie i Billy Bob Thornton dobrze się rozumieli, choć pochodzili z zupełnie różnych światów. Angelina Jolie urodziła się w 1975 roku w Los Angeles w Kalifornii w artystycznej rodzinie. Jej ojcem jest znany aktor John Voight. Do chrztu trzymały ją wielkie gwiazdy tamtych lat: Jacqueline Bisset i Maximilian Schell. Ale ojciec zostawił ją i jej starszego brata, gdy Angelina miała rok, wychowywała ją mama, niespełniona aktorka Marcheline Bertrand. „Nigdy nie czułam bliskości z ojcem. Kiedy byłam dzieckiem, postrzegałam siebie bardziej jako córkę mojej matki”, wspominała aktorka. Angelina miała żal do ojca, że je zostawił, nie używała nawet jego nazwiska, chcąc się zdystansować do jego osoby i sławy.  Pod wpływem mamy Angelina próbowała swoich sił jako modelka, ale bez większych sukcesów.

Jako nastolatka przeżywała radykalnie wszystkie problemy, jakie można mieć w tym wieku. Cierpiała na zaburzenia snu, jedzenia, cięła się, sławna była jej pasja do... noży. Czuła się wyobcowana, szczególnie w liceum w Beverly Hills. Uważała, że jest inna, gorsza niż miejscowe bogate dzieciaki. Dlatego robiła wszystko by być anty — nosiła czarne ciuchy, stała się punkową outsiderką. Imprezowała, piła, paliła, ćpała. Miała wszelkie dane, by potem szokować jako gwiazda. Przechodziła załamania nerwowe i jako dwudziestolatka miała już za sobą dwie próby samobójcze i pobyt w klinice.  Mówiła po latach, że dopiero, gdy zaadoptowała swoje pierwsze dziecko – syna Maddoxa, wyleczyła się na dobre ze skłonności autodestrukcyjnych.

Zobacz także: Córka Ewy Błaszczyk odkryła rodzinną tajemnicę. Chodzi o małżeństwa jej ojca...

Angelina i Billy: dziewczyna z LA i chłopiec z chatki

Billy Bob Thornton pochodził z biednej rodziny, urodził się w 1955 roku w Hot Springs w stanie Arkansas, jako syn samozwańczej wróżki i nauczyciela historii. Mieszkał na wsi u swego dziadka w chacie, gdzie nie było prądu ani bieżącej wody. Szybko się usamodzielnił, pracował w telemarketingu, na morskiej farmie wiatrowej, w knajpach. Po ukończeniu średniej szkoły studiował krótko psychologię. Miał ze sobą problemy, różnego rodzaju lęki, bał się na przykład srebrnych sztućców.

W jednej z knajp wypatrzył go słynny reżyser Billy Wilder (ten od „Przeminęło z wiatrem”) i zachęcił  do pisania scenariuszy. Billy Bob Thornton w latach 90. miał na koncie kilka ról, m.in. w głośnym filmie „Tombstone”, w 1996 roku dostał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Wyreżyserował wtedy dramat „Blizny przeszłości”, gdzie wcielił się w rolę mężczyzny z problemami rozwojowymi, był za nią nominowany do Oscara. Zagrał wiele świetnych ról, m.in. w filmie braci Cohen „Człowiek, którego nie było”. Ale najbardziej znany jest z komedii „Zły Mikołaj”, śmiał się potem, że reżyserzy dzwonią do niego, gdy potrzebują „dupka”.

angelina i billy z dziećmi
Fot. Angelina Jolie z Billy BobemThortonem, jego synami i byłą żoną Pietrą Dawn Cherniak, LA, 2001 rok, fot. CA(EXCLUSIVE PHOTOS)

Angelina Jolie: mam bzika na punkcie mojego mężczyzny

„Pamiętam nasz wspólny czas jako naprawdę wspaniały”, wspominał po latach swój związek z Angeliną Jolie. Ślub wzięli 5 maja 2000 roku w Las Vegas, skromny, było na nim jedynie 25 osób. Angelina przysięgała Billowi wierność ubrana w dżinsy i t-shirt,  on też był w nieformalnym, codziennym stroju. Okazali się parą, jakiej Hollywood wcześniej nie znało. Kochali się wręcz manifestacyjnie, całowali na oczach paparazzi, Billy Bob Thornton pytany, co robili z Angeliną, mówił, że uprawiali seks w samochodzie. Przed premierą filmu „60 sekund” opowiadał: „Najbardziej niezwykła rzecz, którą zrobiliśmy rzem? Myślę, że to wydarzyło się  dzisiaj, tuż przed naszym przyjazdem. Mam być szczery? Po drodze  p… się w aucie”.

Z kolei Angelina opowiadała: „Ludzie myślą, że dużo wiedzą o naszym związku. Wiedzą bardzo mało. Mają za to dość mocne opinie. Nic na to nie poradzę. Ale nie sądzę, żeby było w nas coś dziwnego… Jestem po prostu normalną kobietą, która ma bzika na punkcie swojego mężczyzny”. Oboje pokazywali dziennikarzom swoje tatuaże, Billy miał wytatuowane imię ukochanej, które po rozstaniu zmienił z Angeliny na Angel. Sensacją stały się ampułki z krwią, którą kochankowie mieli się wymienić i nosić ze sobą w ampułkach, zawieszonych na szyi. Billy opowiadał po latach, że wymienili się kroplą krwi, i że prasa rozdmuchała tę sprawę do przesady. „Tak jakbyśmy nosili na szyi wiadra krwi", mówił w jednej z rozmów.

Dosyć szybko jednak pojawiły się problemy. Billy Bob Thornton pewny siebie playboy, przy Angelinie wydawał się sobie „nie dość dobry”, o czym szczerze mówił. Okazało się, że ona lubi podróże, chce działać charytatywnie, interesuje się polityką. On nie był już tak ciekawy świata, poza tym panicznie bał się latania samolotem. Ona chciała stabilizacji, zaczęła przeszkadzać jej rola ekscentryczki- dziwaczki. Myślała o adoptowaniu dziecka, on miał troje dzieci i nie pragnął powiększenia rodziny.

Czytaj również: Chris Hemsworth i Elsa Pataky po trzech miesiącach znajomości wzięli ślub. Poznajcie ich historię

Angleina Jolie i Billy Bob Thorton
Fot. fot. Steve Granitz/WireImage

Angelina Jolie: nasz związek dał mi dużo radości, ale…

A jednak w 2000 roku podczas podróży do Kambodży zaczęli załatwiać wspólnie adopcję syna Maddoxa. „Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mamy go w naszym życiu. W maju wracamy do domu, gdzie jego bracia Willie i Harry czekają bardzo podekscytowani spotkaniem”, napisał Billy Bob Thorton. Wydawało się, że są szczęśliwi, gdy nagle ogłosili, że się rozstają. Podobno Billy zniknął z domu, gdy Angelina sprowadziła Maddoxa. W 2002 roku aktorka adoptowała dziecko samodzielnie i złożyła pozew o rozwód. „Rozstali się, bo Angelina pragnęła mieć dzieci, a Billy nie miał na to ochoty. Kiedy pojawił się Maddox, on odszedł", komentowała trzecia żona Melissa deBin-Parish.

Sama Angelina Jolie tłumaczyła w wywiadzie dla „Vanity fair": „Billy to naprawdę dobry człowiek. Nasz związek dał nam dużo radości, ale zmieniłam się…”Po rozwodzie Billy Bob Thornton w 2003 roku związał się z krawcową Connie Angland. W 2014 roku wzięli ślub, mają 17-letnią córkę Bellę. 4 sierpnia skończył 67 lat. Co się działo z Angeliną Jolie, wiadomo. Niedawno widziano ją z pierwszym mężem, Jonnym Lee Millerem, może  zatoczyła koło i wróciła do młodych lat... 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.