Aneta Kręglicka, VIVA! WRZESIEŃ 2013
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Aneta Kręglicka trzydzieści lat temu otrzymała tytuł Miss Świata

„W pewnym momencie popularność zaczęła mi przeszkadzać”

Olga Figaszewska 21 listopada 2019 09:15
Aneta Kręglicka, VIVA! WRZESIEŃ 2013
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

22 listopada 1989 roku w Hongkongu otrzymała tytuł Miss Świata. Dokonała tego jako jedyna Polka. Aneta Kręglicka miała wówczas 24 lata. To był początek jej kariery. Gwiazda udowodniła, że ma do zaoferowania dużo więcej niż urodę. Dziś prowadzi firmę consultingową, projektuje linie własnych ubrań. Jak zaczęła się jej przygoda z modelingiem i jak wspomina wydarzenia sprzed 30 lat?

Aneta Kręglicka o tytule Miss Świata

Tamten dzień wspomina z sentymentem, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie zawsze potrafiła się cieszyć z tego tytułu. Do brania udziału w konkursach piękności była nakłaniana przez swoich znajomych.

„Nigdy nie byłam fanką wyborów miss i nie miałam w planach brania udziału w tym konkursie. W końcu mój tato powiedział: ,,Jesteś mądrą, rozsądną dziewczyną, to może być przygoda twojego życia. Spróbuj. I jego słowa mnie przekonały”, mówi Aneta Kręglicka w rozmowie z Mateuszem Hładkim dla Dzień Dobry TVN.

Zanim otrzymała tytuł Miss World otrzymała po tytuł Miss Wybrzeża, Miss Polonia i Vice Miss International w Japonii.

„Wyglądałam paskudnie na wyborze Miss Polonia. Przerysowano mnie zupełnie. Obroniło mnie spotkanie z jury. Przegrałabym ten konkurs z kretesem”, wspomina.

Po powrocie z Japonii Aneta Kręglicka miała zaledwie kilka dni na spakowanie się i wylot do Hongkongu. Wcale nie chciała jechać, ale dziś wspomina to jako wspaniałą przygodę.

Jak wyglądał jej powrót do rzeczywistości?

„Początki były bardzo miłe, natomiast potem musiałam wrócić na studia, zdawać egzaminy, łączyć to z obowiązkami Miss World. W pewnym momencie zaczęła przeszkadzać mi popularność. Po latach zrozumiałam, że potrzebowaliśmy sukcesu. To budziło ogromną radość”, wyznała.

Okazuje się, że Aneta Kręglicka nigdy nie mierzyła w show-biznes. Zawsze nastawiona była na prowadzenie własnego biznesu. Już w szkole średniej podjęła decyzję, że będzie przedsiębiorcą i po studiach otworzyła agencję reklamową. 

Tytuł Miss Świata w znaczącym stopniu wpłynął na jej życie. ,,To ogromna przygoda, ale i możliwość poznania świata i ludzi. Brałam udział w wywiadach, byłam gościem światowych telewizji. To była szybka szkoła życia. Dzięki temu miałam w sobie więcej odwagi, żeby założyć własny biznes", zdradziła.  

Aneta Kręglicka, VIVA! WRZESIEŃ 2013
Fot. ZUZA KRAJEWSKA/LAF AM

Aneta Kręglicka w granatowej sukience na motorówce
Fot. Marek Straszewski

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.