Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Do samego końca dzielnie walczył z chorobą. Nie żyje Andrzej Strzelecki...

Aktor miał 68 lat...

Gabriela Czernecka 17 lipca 2020 10:06
Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News

Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor od dłuższego czasu walczył z nowotworem. W czerwcu 2020 roku wyjawił, że zmaga się z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Jak poinformował Polsat News, informację o śmierci Andrzeja Strzeleckiego potwierdziła jego córka.

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Miał 68 lat

W czerwcu córka Andrzeja Strzeleckiego wyjawiła, że aktor zmaga się z ciężkim rodzajem nowotworu płuc i oskrzeli. Rak był nieoperacyjny, a jedyną szansą na walkę o zdrowie było podjęcie się innowacyjnego leczenia za oceanem. Szansą dla aktora miało być specjalne leczenie, którego mógłby się podjąć w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia był niewyobrażalnie wysoki, wynosił aż 37 tys. dolarów miesięcznie, co znacznie przerastało możliwości finansowe gwiazdy Klanu. Aktor postanowił więc poprosić o pomoc w gromadzeniu środków pieniężnych. Niestety dziś poinformowano o jego śmierci. 

Andrzej Strzelecki w swoim ostatnim wywiadzie telewizyjnym po ujawnieniu diagnozy powiedział wprost: „Przestaję być sobą”. „Okazało się, że 6 maja na rynek amerykański wprowadzono lek dokładnie na tę mutację mojej choroby, tego mojego genu. Czy to nie jest szczęście? Mam nadzieję, że i tym razem też mnie nie opuści”, mówił z nadzieją. Niestety, dziś poinformowano o śmierci aktora. 

„W aktorstwie najfajniejsze jest to, że człowiek może przez chwilę żyć jakimś innym życiem. Ja jestem w sytuacji w tej chwili takiej, gdzie przestaję być sobą i nie mam na to wpływu. Ten czynnik zewnętrzny to jest choroba, która mnie dorwała”, mówił poruszony. Do samego końca dzielnie walczył z chorobą. Nie opuszczało go poczucie humoru. Andrzej Strzelecki miał 68 lat. Rodzinie i najbliższym aktora składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Andrzej Strzelecki
Fot. Bądźmy Razem TVP

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.