Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Do samego końca dzielnie walczył z chorobą. Nie żyje Andrzej Strzelecki...

Aktor miał 68 lat...

Gabriela Czernecka 17 lipca 2020 10:06
Andrzej Strzelecki nie żyje
Fot. Piotr Zagiell/East News

Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor od dłuższego czasu walczył z nowotworem. W czerwcu 2020 roku wyjawił, że zmaga się z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Jak poinformował Polsat News, informację o śmierci Andrzeja Strzeleckiego potwierdziła jego córka.

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Miał 68 lat

W czerwcu córka Andrzeja Strzeleckiego wyjawiła, że aktor zmaga się z ciężkim rodzajem nowotworu płuc i oskrzeli. Rak był nieoperacyjny, a jedyną szansą na walkę o zdrowie było podjęcie się innowacyjnego leczenia za oceanem. Szansą dla aktora miało być specjalne leczenie, którego mógłby się podjąć w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia był niewyobrażalnie wysoki, wynosił aż 37 tys. dolarów miesięcznie, co znacznie przerastało możliwości finansowe gwiazdy Klanu. Aktor postanowił więc poprosić o pomoc w gromadzeniu środków pieniężnych. Niestety dziś poinformowano o jego śmierci. 

Andrzej Strzelecki w swoim ostatnim wywiadzie telewizyjnym po ujawnieniu diagnozy powiedział wprost: „Przestaję być sobą”. „Okazało się, że 6 maja na rynek amerykański wprowadzono lek dokładnie na tę mutację mojej choroby, tego mojego genu. Czy to nie jest szczęście? Mam nadzieję, że i tym razem też mnie nie opuści”, mówił z nadzieją. Niestety, dziś poinformowano o śmierci aktora. 

„W aktorstwie najfajniejsze jest to, że człowiek może przez chwilę żyć jakimś innym życiem. Ja jestem w sytuacji w tej chwili takiej, gdzie przestaję być sobą i nie mam na to wpływu. Ten czynnik zewnętrzny to jest choroba, która mnie dorwała”, mówił poruszony. Do samego końca dzielnie walczył z chorobą. Nie opuszczało go poczucie humoru. Andrzej Strzelecki miał 68 lat. Rodzinie i najbliższym aktora składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Andrzej Strzelecki
Fot. Bądźmy Razem TVP

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.