Andrzej Krzywy i Anna Domańska, Róże Gali, Teatr Narodowy w Warszawie, 13.11.2006
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
Historia miłości

Andrzej Krzywy i Anna Domańska od lat tworzą szczęśliwy związek. Są dla siebie wielkim wsparciem

„Motywuje mnie”, mówił muzyk o ukochanej

Marta Nawacka 6 marca 2023 19:51
Andrzej Krzywy i Anna Domańska, Róże Gali, Teatr Narodowy w Warszawie, 13.11.2006
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Andrzej Krzywy ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych i od lat jest uznanym polskim muzykiem. W życiu prywatnym przez piętnaście lat był mężem Beaty Szpigiel, z którą doczekał się córki. Ich związek jednak nie przetrwał próby czasu, a serce artysty zajęła Anna Domańska. Okazało się, że parę wiele połączyło, a dziś są dla siebie ogromnym wsparciem.

Andrzej Krzywy i Anna Domańska – oboje mieli za sobą nieudane związki

Pierwszą żoną muzyka była Beata Szpigiel. Przez 15 lat byli małżeństwem, a w 1995 roku doczekali się córki, Aleksandry. Niestety ich związek nie przetrwał próby czasu i w 2006 roku Andrzej Krzywy i jego ukochana się rozwiedli. Z czasem serce artysty zajęła Anna Domańska. Para miała poznać się nad polskim morzem i szybko okazało się, że wiele ich łączy oraz, że oboje mają za sobą nieudane związki.

Anna Domańska i Andrzej Krzywy są dla siebie wielkim wsparciem. Muzyk mógł się o tym przekonać chociażby podczas przygotowań do „Tańca z gwiazdami”, w którym brał udział. Ukochana wówczas mocno mu kibicowała i okazuje się, że nie była zazdrosna o partnerki taneczne, ale... o sam taniec, którego także pragnęła się nauczyć. „Myślę, że jeśli złapię tego bakcyla, to zapiszemy się może na jakiś kurs tańca i wtedy, kiedy ona oboje będziemy potrafili tańczyć, to może będzie nam to sprawiać większą frajdę”, wyznał w jednym z wywiadów.

Czytaj też: Kinga Rusin i Tomasz Lis przez 12 lat tworzyli zgrany duet. Dlaczego ich związek nie przetrwał próby czasu?

Andrzej Krzywy i Anna Domańska, Róże Gali, Teatr Narodowy w Warszawie, 13.11.2006
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Andrzej Krzywy i Anna Domańska, Róże Gali, Teatr Narodowy w Warszawie, 13.11.2006

Andrzej Krzywy: partnerka muzyka miała poważny wypadek

Parę lat temu w życiu zakochanych nastąpił dramatyczny moment. Anna Domańska uległa poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Sytuacja była bardzo poważna i lekarze przygotowywali ją na to, że może nie móc już chodzić. „Żona była po wypadku, dosyć poważnym i lekarze powiedzieli, że w zasadzie cud, że chodzi. Miała strzaskane całe biodro. Ułańska fantazja za młodu, wypadek motorowy, a właściwie dwa jednego dnia. Lekarze powiedzieli: Dziewczyno, jesteś w zasadzie kaleka, siedź na dupie i nic nie rób, bo każdy ruch spowoduje, że będzie jeszcze gorzej. Cierpiała, codziennie rano praktycznie wstawała ze łzami w oczach, miała ogromny kłopot z chodzeniem”, mówił Andrzej Krzywy w rozmowie z Faktem.

Anna Domańska jednak się nie poddała i zaczęła intensywnie ćwiczyć. „Jest fajną, zgrabną kobietą, lubi chodzić w szpilkach, a jednak przez ten dyskomfort nie mogła. W momencie kiedy przestawiła to myślenie, stał się cud. Okazuje się, że ją nie boli. Mało tego – druga noga, ta zdrowa, zaczęła ją boleć, bo prawdopodobnie tak wyćwiczyła tą pierwszą, że przejęła więcej i trzeba rozciągnąć ta drugą. To jest coś nieprawdopodobnego i motywuje mnie, żebym sam też zaczął codziennie ćwiczyć”, mówił muzyk w tej samej rozmowie.

Zobacz także: Dorota Stalińska i Krzysztof Kołbasiuk: zostawił ją dla innej aktorki. Po rozwodzie postawiła na niezależność

Andrzej Krzywy i Anna Domańska, Red Bull X-Fighters 2011
Fot. Kurnikowski/AKPA

Andrzej Krzywy i Anna Domańska, Red Bull X-Fighters 2011

Andrzej Krzywy: partnerka jest dla niego inspiracją

Ukochana Andrzeja Krzywego toczyła codzienną walkę o powrót do zdrowia i sprawności, która okazała się zwycięska. Artysta nie ukrywa, że było to dla niego wielką inspiracją i sam także postanowił zadbać o zdrowie. „Moja żona gimnastykuje się codziennie, w zasadzie każdy moment, kiedy siada, robi gimnastykę. Przez pół roku ćwiczy codziennie. Pół roku temu nie była w stanie dotknąć rękami do ziemi, dzisiaj robi szpagat. To jest coś nieprawdopodobnego. Ale to jest namacalny dowód na to, jak dużo daje wzięcie się do kupy i popracowanie nad sobą”, wyznał w rozmowie z Faktem. Sam został ambasadorem akcji „Jem drugie śniadanie”. Zakochanym życzymy samych szczęśliwych chwil i dużo zdrowia!  

Czytaj również: "Była kobietą nieskończenie delikatną". Historia miłości Andrzeja Wajdy i jego drugiej żony, Zofii Żuchowskiej

Andrzej Krzywy i Anna Domańska, premiera książki Ilony Adamskiej
Fot. Justyna ROJEK/East News

Andrzej Krzywy i Anna Domańska, premiera książki Ilony Adamskiej "Ona w jego oczach", 12.03.2013

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.