EN_01197478_0852, Patrycja Sołtysik
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
z życia gwiazd

Patrycja Sołtysik odpowiedziała stwierdzenie internauty w sprawie jej ciąży

„Czułabym się niekomfortowo…”

Marcjanna Maryszewska 15 marca 2022 09:59
EN_01197478_0852, Patrycja Sołtysik
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Patrycja i Andrzej Sołtysik starają się o drugie dziecko. Obecnie są szczęśliwymi rodzicami 6-letniego Stasia, który narodził się dzięki procedurze in vitro. Małżeństwo nie ukrywa, że kolejne dziecko zostanie poczęte tą samą metodą i nie mogą doczekać się nadejścia pociechy. Wśród wyczekujących są również fani pary. I chociaż Patrycja Sołtysik regularnie edukuje ludzi w temacie niepłodności, tak jej obserwującym nadal zdarza się nietaktownie zachować…

Patrycja Sołtysik o niepłodności: „Wcale nie chcesz wsparcia, chcesz spokoju”

Już jakiś czas temu żona dziennikarza opublikowała na swoim blogu osobisty wpis na temat niepłodności. Napisała w nim, jak trudno poradzić sobie z kolejnymi pytaniami o ciążę, gdy bezskuteczne starania trwają już od dłuższego czasu. Podkreśliła również, że to prywatna sfera każdej kobiety, i żadna z nich nie ma obowiązku od razu ogłaszać ciąży całemu światu. Kwestia ta jest blogerce niestety bardzo bliska i znana, i nie od dziś wiadomo, że podobne domysły dotykają ją osobiście.

Wcale nie chcesz wsparcia, chcesz spokoju. Tak, spokoju. Aby nikt nie pytał już o rodzeństwo dla syna, nie doszukiwał się na zdjęciach wrzucanych do sieci "brzuszka" pod luźnym swetrem, nie snuł domysłów, które zza twoich pleców szybko docierają do twoich uszu. Aby gdy już zajdziesz w upragnioną ciążę było to tylko i wyłącznie twoją sprawą i decyzją, gdy podzielisz się tą radością ze światem. Niezależnie od lokalnych i internetowych czarownic, które "przecież widzą TEN błysk w oczach". Abyś nie musiała tłumaczyć się z prób, strat i swojej drogi. Abyś zatrzymała się pod tą ścianą, zebrała siły i… ruszyła dalej. Tego Ci życzę dzielna Kobieto.”

Czytaj także: Dzieli ich 17 lat, łączy miłość. Oto niezwykła historia Krystiana Wieczorka i Marii Szafirskiej

Patrycja Sołtysik ostro odpowiada 

Problem niepłodności jest Patrycji Sołtysik doskonale znany i wielokrotnie wspominała, jak frustrujące są dla niej insynuacje na temat ciąży. Dlatego też blogerka bardzo emocjonalnie zareagowała na dość bezpośrednią wiadomość od jednego z jej obserwujących: „Chyba jesteś w ciąży, ostatnio promieniejesz”. Do tych słów odniosła się na InstaStories. Nie ukrywała, że bardzo ją to zabolało.

Nie jestem w ciąży, w najbliższym czasie pewnie nie będę i mam dosyć „instagramowych czarownic” i takich sugestii. Nawet gdybym była w ciąży, czułabym się mega niekomfortowo z takimi sugestiami. A w mojej sytuacji - leczenia, porażek i trudnych momentów, po takiej "życzliwej sugestii" mam ochotę nikomu się nie pokazywać i zniknąć” - napisała przejęta Patrycja Sołtysik.

Fot. Źródło: Plotek.pl, IG @pati_soltysik

Trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem Patrycji Sołtysik. Niestety wiele osób nadal nie jest świadomych, że niepłodność jest bardzo ciężkim tematem dla ludzi bezpośrednio nią dotkniętych.  

Sprawdź również: Katarzyna Figura szczerze o relacji z synem! Kim jest Aleksander Chmielewski?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.