Alżbeta Lenska, Viva! 14/2020
Fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik/Das Agency
z życia gwiazd

Cztery lata temu Alżbeta Lenska wygrała z ciężką chorobą. Jakie ma plany na dalsze życie?

„Marzę, by kultywować rodzinną tradycję”

Marcjanna Maryszewska 6 sierpnia 2022 10:07
Alżbeta Lenska, Viva! 14/2020
Fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik/Das Agency

W 2018 roku Alżbeta Lenska cudem uniknęła śmierci. W głowie gwiazdy pękł tętniak. Do incydentu doszło w trakcie przerwy jednego ze spektakli, w którym występowała. Jej stanem zdrowia żyła cała Polska. Na szczęście po poważnej operacji mózgu aktorce udało się wrócić do normalności. Przewartościowała swoje priorytety i czerpie z życia pełnymi garściami. Niedawno podzieliła się swoimi planami na przyszłość.

Alżbeta Lenska chce kultywować rodzinną tradycję

Dramatyczne zdarzenia w życiu Alżbety Lenskiej całkowicie odmieniły jej podejście. Aktywnie wykorzystuje każdy dzień, a w przyszłość patrzy z optymizmem. „Staram się jednak nie zmarnować tego, co dostałam – nigdy nie byłam tak silna, zdrowa i sprawna. Wiadomo, umrę, ale cieszę się każdym dniem i wiem, że na koniec będę szczęśliwa, że miałam ten fajny czas, fajną część życia, po operacji”, mówiła w 2020 roku w VIVIE!. Od kiedy wyszła ze szpitala nie zwalnia tempa i realizuje swoje marzenia.

ZOBACZ: Cztery lata temu cudem uniknęła śmierci. Tak dziś wygląda życie Alżbety Lenskiej

Alżbeta Lenska, Viva! 14/2020

Alżbeta Lenska, Viva! 14/2020
Fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik/Das Agency

Niedawno miała okazję udzielić wywiadu dziennikarzom „Życia na Gorąco”. Zapytali Alżbetę Lenską m.in. o dalsze plany na rozwój kariery. Aktorka nieustannie występuje na planach seriali i deskach teatru, a ostatnio zadebiutowała jako piosenkarka z singlem „Deal chwil”. Teraz myśli również nad pielęgnowaniem rodzinnej tradycji. Podczas rozmowy zdradziła parę szczegółów.

Marzę też, by kultywować rodzinną tradycję, czyli powrócić do swoich korzeni i mieć winnicę w rodzinnej miejscowości”, wyjawiła podczas rozmowy z tygodnikiem „Życie na Gorąco”.

Skąd taki pomysł? Okazuje się, że jako dziewczynka dorastała w jednym z takich miejsc. Dziś Alżbeta Lenska pragnie założyć własny biznes i kontynuować ten niezwykły obyczaj, który na przestrzeni ostatnich lat został nieco zaniedbany.

„Jako dziecko wychowywałam się na Słowacji, w niewielkim miasteczku Vráble, które czasami odwiedzam, bo do dziś żyje tam moja familia. I ciągle ma winnicę! Pamiętam ogromne butle z winem, którym mój tato i wujek częstowali przyjaciół. Teraz ta tradycja trochę podupadła, ale mam nadzieję, że przywrócę ją na właściwe tory”, tłumaczyła. Życzymy powodzenia w realizacji marzeń!  

Sprawdź również: Piotr Szwedes zniknął z ekranów, ale wciąż robi to, co kocha. Czym teraz zajmuje się aktor?

Alżbeta Lenska, Viva! 14/2020

Alżbeta Lenska, Viva! 14/2020
Fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik/Das Agency

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.