Andrzej Strzelecki, grób
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Tak dziś wygląda grób Andrzeja Strzeleckiego. Aktor doczekał się pomnika pełnego symboli

Artysta odszedł dwa lata temu...

Rafał Kowalski 17 lipca 2022 14:00
Andrzej Strzelecki, grób
Fot. AKPA

Dokładnie dwa lata temu, w wieku 68 lat, odszedł Andrzej Strzelecki. Ceniony aktor i rektor Akademii Teatralnej w Warszawie przegrał walkę z nowotworami płuc i oskrzeli. Raka nie udało się pokonać także dlatego, że śmierć ulubieńca widzów wyprzedziła zakończenie zbiórki pieniędzy na leczenie. Jak dziś wygląda grób pana Andrzeja?

Żona Andrzeja Strzeleckiego o projekcie pomnika. Gdzie znaleźć grób?

Rok po pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego, którego grób można znaleźć w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie, jego bliscy postawili mu pomnik. Rodzica zadbała, by nawiązywał on do tego, co kochał aktor. O szczegółach opowiedziała żona gwiazdora. „Na pomniku jest wygrawerowane zdjęcie ze spektaklu „Cabaretro", w którym graliśmy. Andrzej reżyserował i występował, to taki utrwalony moment ze spektaklu z kurtyną”, przyznała Joanna Pałucka w rozmowie z Faktem.

To nie koniec szczegółów, z których ulubieniec publiczności na pewno by był zadowolony. „Jest tam też oczywiście piłeczka golfowa na kiju przed ławeczką. Wcześniej spontanicznie postawił ją na grobie nasz syn Antek. Koledzy golfiści donosili swoje i dopytywali, czy będzie piłeczka, więc ją tam umieściliśmy”, czytamy w dzienniku.

Grób Andrzeja Strzeleckiego, 26.10.2021

Fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Jak znaleźć grób aktora Andrzeja Strzeleckiego? Na Powązkach Wojskowych w Warszawie należy kierować się do Alei Zasłużonych. Prochy artysty spoczęły w kwaterze G, rzędzie tuje. Grób ma numer 56 – według oznaczeń cmentarza.

Zobacz też: Niesamowita historia miłości Wojciecha i Barbary Kilarów. Uczucie, które przetrwało wiele burz

Anna Pałucka o żałobie

Ostatnie dwa lata był dla żony Andrzeja Strzeleckiego wyjątkowo trudne. Na szczęście wsparcie bliskich pozwoliło podnieść się Annie Pałuckiej po stracie drugiej połowy. Tego samego chciałby jej ukochany. „Andrzej napisał krótko przed śmiercią, że pamięć o nim jest w ludziach, którzy się z nim stykali. (…) Ja przez ten rok, przez chorobę Andrzeja, zaznałam od ludzi bardzo wiele dobrego. Dawało mi to dużo siły. Wciąż utrzymuje kontakt z całym rokiem Andrzeja, ze studentami, z którymi ostatnio pracował i których bardzo cenił”, wyjawiła aktorka rok po śmierci aktora.

Przesyłamy same ciepłe myśli...  

Sprawdź również: Miłość na przekór powołaniu. Oto niezwykła historia Danuty i Stanisława Steczkowskich

Andrzej Strzelecki, żona
Fot. Podlewski AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…