Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Wożniak-Starak sprzedaje zabytkowy pałac na Mazurach!

To w nim miała zamieszkać z mężem

Sabina Zięba 28 sierpnia 2020 12:00
Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo

Mieli wspólne plany i marzenia. Wszystkie przekreśliła tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka w zeszłym roku na jeziorze Kisajno. Od tamtej pory Agnieszka Woźniak-Starak układa sobie życie w samotności i raczej z dala od błysku fleszy. Teraz podjęła ważną decyzję i chce pozbyć się budynku, w którym miała mieszkać. I to za naprawdę korzystną cenę!

Dworek Woźniaków-Staraków w Stachowiźnie

Ich relacja była naprawdę głośna i cieszyła się sporym zainteresowaniem mediów. Byli młodzi i bogaci, a życie stało przed nimi otworem. Niestety wszystko przekreśliła zeszłoroczna tragedia, w wyniku której Piotr Woźniak-Starak stracił życie. Dziennikarka wówczas na jakiś czas zniknęła z medialnego życia, kilka miesięcy temu rozpoczynając jedynie współpracę z rozgłośnią radiową. Do telewizji nie wróciła. Wydaje się jednak, że teraz ma na tyle siły, by zamknąć niektóre etapy swojego życia.

Zaraz po ślubie Agnieszka Woźniak-Starak dostała od męża dwór w Stachowiźnie na Mazurach. Ten pałac z XIX wieku wymagał remontu, ale charakteryzował się nowoczesnymi rozwiązaniami, m. in. był zaopatrzony w prąd, wodę oraz kanalizację. Wyróżniał się na tle innych posiadłości połączeniem neorenesansowego i neogotyckiego stylu oraz bajecznym ogrodem.

Początkowo należał do rodziny Ahlmann, a po wojnie trafił na własność PGR. Przez lata mieściły się tam biura i mieszkania, potem wszystko popadło w ruinę, wycięto też drzewa. Jak dowiedział się Super Express, to właśnie za sprawą Agnieszki i Piotra miało tam wrócić życie.

Wiadomo, że rozważali różne możliwości. Mogli przerobić go na pałac dla siebie i rezydencję dla gości lub zrobić luksusowy hotel. Jak zdradzili miejscowi: „Mieli wydane zgody na zabudowę”. Wszystko przekreśliła jednak tragiczna śmierć producenta filmowego. 

Teraz Agnieszka wystawiła nieruchomość na sprzedaż. Mimo zaniedbania, majątek robi wrażenie - pałac ma 800 m kw., a działka ponad 13 tys. m kw. Nie cieszy się jednak zainteresowaniem kupujących. Dlaczego? Mieszkańcy wyjawili gazecie: „Nie jeden by kupił, ale każdy boi się konserwatora zabytków. Wszystkie zmiany muszą być z nim uzgadniane”. Z tego też powodu dziennikarka wystawiła posiadłość za naprawdę niewielką cenę - jest ona do kupienia za około 300 tys. złotych.

Myślicie, że znajdzie kupca?  

Piotr i Agnieszka Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak Instagram
Fot. Instagram @pwsas

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.