Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo
Z ŻYCIA GWIAZD

Agnieszka Woźniak-Starak zdradziła, na co wydała pierwszą wypłatę. „Nie pochwalam tego dziś”

Gdzie pracowała, zanim została dziennikarką?

Ksenia Krasko 9 stycznia 2021 07:53
Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo

Agnieszka Woźniak-Starak to jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek. Doskonale radzi sobie nie tylko z wyzwaniami na małym ekranie, ale i w radiu, a także ma wierne grono fanów, które kibicuje jej od wielu lat. Nie stroni od opowiadania o swojej pracy, ale w jednym z ostatnich wywiadów zdradziła nieco więcej niż zwykle. Opowiedziała, czym zajmowała się w młodości, a także ujawniła, na co wydała pierwsze zarobione pieniądze.

Agnieszka Woźniak-Starak o pierwszej pracy. Na co wydała zarobione wtedy pieniądze?

Dziennikarka udzieliła wywiadu online Annie Jurgaś w ramach cyklu Into the leader’s mind platformy Her Impact, która wspiera kobiety na rynku pracy. Podczas rozmowy Agnieszka Woźniak-Starak wyznała, że od zawsze marzyła o karierze w mediach i nie wyobrażała sobie, aby miała zajmować się czymś innym.

„Brałam program telewizyjny i udawałam, że jestem Krystyną Loską”, powróciła do wspomnień. „Wówczas praca prezenterki w telewizyjnej jedynce polegała na tym, że odczytywała to, co będzie na antenie. Tam też trafiłam, co jest zabawne. [...] Można powiedzieć, że praca w mediach była moim celem”, dodała.

Mama dziennikarki miała inny pomysł na życie córki. „Chciała, żebym poszła na Akademię Sztuk Pięknych, bo zawsze ładnie rysowałam. Jako zbuntowana nastolatka robiłam jednak wszystko, żeby pójść na dziennikarstwo, chociaż mama mówiła „nie nadajesz się”, opowiedziała Annie Jurgaś.

Zanim Agnieszka Woźniak-Starak zaczęła pracować w świecie mediów, dorabiała jako hostessa na targach. Miała wtedy siedemnaście lat i otrzymała swoją pierwszą wypłatę. „Pierwsze zarobione pieniądze wydałam na buty. Nie pochwalam tego dziś, ale tak było”, przyznała.

Prowadząca Dzień Dobry TVN ujawniła też, jaki jest jej stosunek do pieniędzy. „Do mnie pieniądze zawsze łatwo przychodziły i łatwo odchodziły. Mam wrażenie, że jak są w ruchu, to po prostu są”, wytłumaczyła podczas wywiadu. „Zawsze miałam niezależność finansową dzięki mojej pracy. Nigdy na brak pieniędzy nie narzekałam, chociaż kiedyś w radiu było biednie”, dodała. 

Agnieszka Woźniak-Starak, sesja dla magazynu VIVA! w 2018 roku

Agnieszka Woźniak-Starak, VIVA! nr. 20/2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE Photo

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.