Agnieszka Holland
Fot. Krzysztof Opaliński
O tym się mówi!

Agnieszka Holland zasiądzie w jury Międzynarodowego Weneckiego Festiwalu Filmowego

To ogromne wyróżnienie dla reżyserki

Aleksandra Frankowska 11 lipca 2024 16:27
Agnieszka Holland
Fot. Krzysztof Opaliński

Przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji trwają. Rozpocznie się on 28 sierpnia, a do Wenecji zjadą największe gwiazdy branży filmowej. Podczas tegorocznej 81. edycji Festiwalu, w jury zasiądzie sama Agnieszka Holland. Przewodniczącą jury została zaś Isabelle Huppert, francuska aktorka.

Agnieszka Holland w jury festiwalu w Wenecji

O tym, kto zdobędzie nagrody podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, zadecyduje jury złożone z grona międzynarodowych ekspertów. W tym roku Agnieszka Holland została wybrana, aby do niego dołączyć. Rok temu sama otrzymała Specjalną Nagrodę Jury za swój film "Zielona granica".

Agnieszka Holland
Fot. Kurnikowski AKPA

ZOBACZ: To nie był przypadek, że została aktorką, kontynuuje rodzinne tradycje. Mało kto wie, kim jest ojciec Mai Ostaszewskiej

Kto jeszcze wejdzie w skład jury?

Polka znalazła się w bardzo prestiżowym gronie. Poza nią, w jury zasiądą również James Gray, Andrew Haigh, Kleber Mendonça Filho, Abderrahmane Sissako, Giuseppe Tornatore, Julia von Heinz oraz Zhang Ziyi, chińska aktorka.

Gratulujemy! 

Agnieszka Holland, 25. Przegląd Filmowy
Fot. AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.