Agnieszka Grochowska, Viva! 2013
Fot. Olga Majrowska
Z życia gwiazd

Agnieszka Grochowska od 17 lat jest szczęśliwą żoną Dariusza Gajewskiego. Czym zajmuje się mężczyzna?

Mąż aktorki jest od niej starszy o 15 lat

Marta Nawacka 31 grudnia 2021 09:59
Agnieszka Grochowska, Viva! 2013
Fot. Olga Majrowska

Jest nie tylko jedną z najlepszych polskich aktorek, ale także spełnioną i szczęśliwą żoną i matką. Agnieszka Grochowska i jej mąż, Dariusz Gajewski, są razem już 17 lat. Dzieli ich spora różnica wieku, jednak żadnemu z zakochanych ona nie przeszkadza. Kim jest ukochany Agnieszki i czym się zajmuje?

Agnieszka Grochowska – kariera

Agnieszka Grochowska bez wątpienia jest jedną z najbardziej uzdolnionych i rozpoznawalnych polskich aktorek. Ma spore doświadczenie i niesamowity talent. Kobieta nie ogranicza się tylko do udziału w rodzimych produkcjach i czasami możemy zobaczyć ją także w tych zagranicznych, jak np. Moja gwiazda: Teen Spirit z 2018 roku, gdzie wystąpiła u boku Elle Fanning.

Agnieszka mimo tego uważa, że polskie filmy są na wysokim poziomie. „My zawsze byliśmy z przodu. To jest kwestia może budżetów. Tak naprawdę, za każdym razem, to jest spotkanie z konkretną osobą. Pracowałam w Rzymie przy „Sanktuarium Zła” i spotykałam 3 miesiące codziennie Matthew Modine. Tak samo tutaj, w serialu „Motyw”, pracowałam z Michałem Czarneckim. To była super intensywna, zaskakująca praca”, wyznała.

Czytaj też: Agnieszka Grochowska: "Związek to coś, co daje podwójną siłę"

Agnieszka Grochowska z mężem Dariuszem Gajewskim,  40 Festiwal Filmowy w Gdyni, 18.09.2015
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Agnieszka Grochowska z mężem Dariuszem Gajewskim,  40 Festiwal Filmowy w Gdyni, 18.09.2015

Mąż Agnieszki Grochowskiej – kim jest Dariusz Gajewski?

Poza udaną karierą, Agnieszce Grochowskiej doskonale wiedzie się także w życiu prywatnym. Aktorka od 2004 roku jest szczęśliwą żoną Dariusza Gajewskiego. Mimo, że ukochany jest od niej starszy o 15 lat, to oboje zgodnie uważają, że różnica wieku nie ma w ich związku żadnego znaczenia. Para doczekała się dwóch synów: 9-letniego Władysława oraz 5-letniego Henryka.

Mąż Agnieszki Grochowskiej zawodowo, podobnie jak żona, związany jest z filmem. Występuje jednak po drugiej stronie kamery... Jest reżyserem.

„Darek jest bezkompromisowy. Potrafi mocno i uczciwie postawić sprawę. Nie ma problemu z wyrażaniem swoich emocji i opinii, nawet jeśli są trudne do przyjęcia. Bardzo to w nim podziwiam. Ja się częściej staram być po prostu miła. Pewnie próbowałabym trzymać dziesięć srok za ogon, udawałabym przed sobą, że jakoś to będzie, a potem wszystko zaczęłoby mi się walić na głowę. Mnie i nam”, zwierzała się Magdalenie Żakowskiej na łamach „Urody Życia” w listopadzie 2015 roku.

Wspólnie pojawiają się więc na branżowym imprezach, a nawet zdarza im się razem pracować nad jakimś projektem. „Masz blisko siebie kogoś, kogo dobrze znasz i do kogo masz zaufanie. Można sobie szybko przekazać jakieś emocje, także negatywne. No i czujesz się bezpiecznie. Komuś, kogo dobrze nie znam, bałabym się coś proponować. A wiem, że Darek wszystko przyjmie”, tłumaczyła aktorka w rozmowie z Pomponikiem, nie kryjąc plusów takiej sytuacji.

Dariusz Gajewski jest przekonany, że jego żona ma wielki talent. Dlatego w jego produkcjach często otrzymuje główne role. „To najlepsza aktorka, jaką znam”, mówi o ukochanej. A jaka jest ich recepta na udany związek?

„Każdy z nas ma pewnie trochę inny, ale oboje doceniamy to, co mamy. I potrafimy o to zadbać. Oboje wiemy, że związek to coś, co daje podwójną siłę. A dzięki temu, że pracujemy w tej samej branży, żyjemy blisko siebie, w tym samym świecie, rozumiemy się. Jestem osobą, która potrzebuje bazy, rodziny, swojego miejsca wśród najbliższych, żeby być szczęśliwą, żeby móc dać z siebie wszystko w pracy. Zanim poznałam Darka, takimi osobami byli dla mnie rodzice i siostra. Zawsze bardzo potrzebowałam też dziadków. Większość nastolatków wciąga się w wir życia towarzyskiego, najważniejsi stają się przyjaciele, znajomi. Dla mnie zawsze to była rodzina. Między 14. a 18. rokiem życia moimi najbliższymi przyjaciółmi byli dziadkowie”, zwierzała się Agnieszka Grochowska na łamach „Urody Życia”.  

Zobacz także: Dariusz Gajewski znalazł swoje niebo. "Ciekawi mnie nasze życie z Agnieszką"

Agnieszka Grochowska z mężem Dariuszem Gajewskim,  Premiera filmu Obce Niebo, 15.10.2015, Warszawa
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Agnieszka Grochowska z mężem Dariuszem Gajewskim,  Premiera filmu Obce Niebo, 15.10.2015, Warszawa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.