Agata Kulesza
Fot. eastnews
z życia gwiazd

Agata Kulesza: „Dbam o to, aby uprawiać ten zawód na swoich warunkach”

Dlaczego nie robi kariery za granicą?

Monika Katarzyna Krupska 10 czerwca 2018 07:30
Agata Kulesza
Fot. eastnews

Zagrała w oscarowej Idzie i w Zimnej Wojnie Pawła Pawlikowskiego. I choć Agata Kulesza cieszy się z ogromnego sukcesu obu tych filmów, podkreśla, że to nie życie zawodowe jest w jej życiu najważniejsze… „Mój zawód nie jest moją rodziną, on ze mną nie mieszka, nie siedzi ze mną przy stole”, tłumacz aktorka w najnowszym Zwierciadle. 

Co jest ważne dla Agaty Kuleszy?

Agata Kulesza dba, aby jej życie nie polegało wyłącznie na pracy. „Fajnie, że ją mam, ale bardzo ważna jest dla mnie prywatność. Cały czas staram się zachować balans między dwoma światami. Czasami lepiej jest tu, czasami tam, życie jest przecież dynamiczne, ale nigdy nie było tak, że liczyła się tylko praca. Mnie się wydaje, że ja w ogóle nie przenoszę pracy do domu. Owszem, pracuję w domu nad rolą, ale właściwie o tym nie rozmawiam”, mówi w miesięczniku. 

Dodaje, że gdy jest zdenerwowana z powodu pracy, stara się nie przenosić tego na życie prywatne: „Wierzę, że jak się o to dba, to osiągnięcie równowagi staje się możliwe”.

Staram się zachować balans między dwoma światami

Dla Agaty Kuleszy jedną z najważniejszych życiowych ról jest… macierzyństwo. Od 2006 roku aktorka jest w związku z Marcinem Figurskim, z którym ma córkę Mariannę. Czy córka chce pójść w ślady mamy? „Marianka nigdy nie marzyła o aktorstwie, to jej nie pociąga. Wybrała weterynarię. Kiedy rozpoznała, na czym polegają jej studia, powiedziała: Weterynaria jest super, bo wiadomo, że zwierzę jest zbudowane tak i tak, a praca w tym zawodzie nie zależy od ocen innych”, opowiada Kulesza. 

Czy ona sama przejmuje się opiniami innych? „Byłam bardzo nieśmiałym dzieckiem i nadal nie mam pewności siebie, muszę nad tym ciągle pracować”, tłumaczy aktorka w Zwierciadle. „Ktoś mówi: Świetnie, świetnie!, a ja sobie myślę: Oj, nie wiem, bądź ostrożna. Uważam, że nie należy za bardzo przejmować się opiniami innych. Nagroda to przyjemność, ale c, namalować, napisać, nawet za cenę hejtu”. 

A dlaczego, choć dostaje takie propozycje, nie chce robić kariery za granicą? „Nie mówię perfekcyjnie po angielsku. W Polsce dostaję ciekawe propozycje, właśnie zaczynam nowy serial Pułapka dla TVN, gram interesującą rolę i znowu spotykam się z Joasią Kulig na planie. Bardzo dbam o to, aby uprawiać ten zawód na swoich warunkach. Chce mieć czas na posadzenie kwiatków na tarasie, czytanie książek”.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.