Agata Buzek, mąż Adam Mazan, Bal Przymierza Rodzin, Warszawa, 09.01.2010 rok
Fot. TRICOLORS/East News
z życia gwiazd

Agata Buzek poznała byłego męża w Ukrainie, do której ma ogromny sentyment…

„Wasz hymn jest jedynym, który znam, oprócz polskiego”

Marcjanna Maryszewska 18 marca 2022 14:54
Agata Buzek, mąż Adam Mazan, Bal Przymierza Rodzin, Warszawa, 09.01.2010 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Agata Buzek aktywnie wspiera osoby uchodźcze i nie kryje swojej sympatii do Ukrainy. Bowiem to tam w 2004 roku poznała swojego byłego już męża, Adama Mazana. Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu, jednak pomimo rozstania sentyment do kraju pozostał, a ona sama bardzo utożsamia się z Ukraińcami.

Agata Buzek i Adam Mazan. Poznali się w Ukrainie 

Wiele lat temu Agata Buzek bardzo często bywała w Ukrainie. I to właśnie tam, podczas jednej z wizyt w Charkowie w 2004 roku, pojawiła się jako niezależna obserwatorka powtórnych wyborów prezydenckich. To wtedy poznała swojego przyszłego męża, Adama Mazana. 

Panował mróz, byłam niewyspana, zmęczona i miałam czerwony nos” - tak aktorka wspominała pierwsze spotkanie z Adamem w rozmowie z „Twoim Stylem”. Los chciał, że wpadli na siebie w trakcie manifestacji pokojowej na głównym placu w Charkowie. Parę połączyły życiowe wartości i takie samo podejście do wielu spraw, a Agacie Buzek dodatkowo zaimponowało to, że biegle posługuje się pięcioma językami i jest bardzo religijny. Zaręczyli się niemal od razu po powrocie z Ukrainy. 

Ślub wzięli niespełna dwa lata później, z dala od mediów, jedynie w otoczeniu najbliższej rodziny. „To dla nas nie tylko papierek! Oboje jesteśmy wierzący i mamy pewność, że chcemy być ze sobą do końca życia” - mówiła szczęśliwa aktorka w rozmowie z „Galą”. To miała być miłość na wieki.Ich relacja niestety nie przetrwała próby czasu. Po dwunastu latach Agata Buzek i Adam Mazan zakończyli swoje małżeństwo w 2018 roku, z dala od fleszy i po cichu. Rozstanie było trudnym momentem dla religijnej pary, która przez wiele lat wierzyła, że jest dla siebie stworzona. 

Czytaj także: Maja Hirsch szczerze o Jacku Braciaku. Byli razem 10. lat. Jakie relacje dzisiaj mają byli partnerzy?

Agata Buzek, mąż Adam Mazan, aukcja charytatywna na rzecz zwierząt, Warszawa, 17.11.2008 rok
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
Agata Buzek, Adam Mazan, aukcja charytatywna na rzecz zwierząt, Warszawa, 17.11.2008 rok

Agata Buzek sentymentalnie o Ukrainie

Później mówiło się, że aktorka jest w związku z kolegą po fachu, Jackiem Braciakiem. Związali się niedługo po rozwodzie Agaty Buzek i są razem po dziś dzień, choć nie brakuje doniesień o rzekomym kryzysie między nimi.

Aktorka zaś do dziś nie kryje swojej sympatii i sentymentu do Ukrainy, która niegdyś była dla niej budzącym dobre wspomnienia miejscem. To tam rozpoczęła kolejny, ważny etap w życiu.

W opublikowanym w dniu wybuchu wojny wpisie zamieściła następujące słowa: „Drodzy ukraińscy przyjaciele, jesteście głęboko w moim sercu od 2004 roku, kiedy codziennie staliśmy pod waszą ambasadą, gdy byłam w Kijowie na Majdanie i w Charkowie jako obserwator wyborów. Wasz hymn jest jedynym, który znam, oprócz polskiego”, zadeklarowała. Wydarzenia, które rozgrywają się za wschodnią granicą, są dla niej niezwykle istotne...   

Sprawdź również: Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska potwierdzili swój związek. Zapozowali fotografom w objęciach

Agata Buzek, mąż Adam Mazan, Bal Przymierza Rodzin, Warszawa, 09.01.2010 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Agata Buzek, Adam Mazan, Bal Przymierza Rodzin, Warszawa, 09.01.2010 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…