ZE ŚWIATA SPORTU

To najbardziej tajemnicza polska WAG. Kim jest żona Kuby Błaszczykowskiego?

To najważniejsza kobieta w jego życiu!

Gabriela Czernecka 11 września 2018 20:21

Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny zawsze stoi jakaś kobieta. Kto stoi więc (przynajmniej częściowo) za sukcesem Kuby Błaszczykowskiego? Z pewnością po części jego żona - jego najlepsza przyjaciółka i największe wsparcie. Kim jest Agata Błaszczykowska?

Agata Błaszczykowska: kim jest żona Kuby Błaszczykowskiego?

Kim jest żona Kuby Błaszczykowskiego, Agata? Wiadomo o niej niewiele, bowiem w przeciwieństwie do partnerek innych zawodników naszej reprezentacji, żona Kuby Błaszczykowskiego trzyma się z dala od życia w blasku fleszy. Agata Błaszczykowska rzadko udziela się w mediach, w sieci również niechętnie dzieli się szczegółami życia prywatnego. Jedno jest jednak pewne - urodą niczym nie ustępuje bardziej znanym WAGs. Często towarzyszy mężowi na trybunach, ale wywiadów udziela sporadycznie. Jak zakochani się poznali?

Agata i Kuba Błaszczykowscy: historia miłości

Agata Błaszczykowska (a wówczas Gołaszewska) i Kuba Błaszczykowski poznali się w 2005 roku w Częstochowie. Piłkarz był jeszcze wtedy w Wiśle Kraków, a Agata uczyła się w liceum ogólnokształcącym w klasie z rozszerzonym angielskim. Małżonka piłkarza wyznała w jednym z wywiadów, że zakochała się w nim niemal natychmiast.

„Poznaliśmy się przez naszego wspólnego znajomego. To było parę dni przed wylotem Kuby z Wisłą Kraków na obóz na Cypr. W sumie pierwsze nasze spotkanie było po powrocie”, wyznała Agata w rozmowie z Pytanie na  śniadanie. Dwa lata później para była już po zaręczynach.

Wkrótce potem zakochani wyjechali do Dortmundu, gdzie Błaszczykowski bronił barw Borussi. W 2010 roku Błaszczykowscy stanęli na ślubnym kobiercu. Sakramentalne tak powiedzieli sobie w małym kościele nieopodal Ustronia, na ich weselu bawiło się niemal 200 gości. 

Rodzina Kuby Błaszczykowskiego: żona, dzieci

20 kwietnia 2011 na świat przyszła ich pierwsza córka Oliwia. Trzy lata później, 26 czerwca 2014 roku urodziła się druga córka Błaszczykowskiego, Lena. „Jest strasznie czułym ojcem (...) ale, co mnie zdziwiło, jest też cierpliwym tatą”, mówiła w jednym z wywiadów żona Błaszczykowskiego.

I choć piłkarz świetnie czuje w roli ojca, jak sam przyznaje, to Agata jest głównym dowodzącym w domu. „Z przyjemnością pomagam żonie przy dzieciach, przy domowych sprawach. Skłamałbym, gdybym powiedział, że „trzymam” dom. To robi Agata, ale nie uchylam się od odpowiedzialności”.

To właśnie Agata napędza go do gry. O swoim życiu prywatnym mówią niewiele. „Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce. Nie ma nic piękniejszego, jak patrzeć na zdrowo dorastające dzieci”, powiedział w wywiadzie dla Onetu Błaszczykowski.

Co ciekawe, w tym samym wywiadzie piłkarz zapowiedział, że nie zamierzają zaprzestać powiększania rodziny na dwóch córkach. „Myślę, że na trzecie dzieciątko się zdecydujemy. Są takie plany”, mówił w 2014 roku. Dla Błaszczykowskiego po ośmiu latach małżeństwa żona wciąż jest największą przyjaciółką i podporą w trudnych chwilach.

Przypomnijmy, że piłkarz nie miał łatwego dzieciństwa. W wieku 11 lat w tragicznych okolicznościach stracił matkę (zabił ją jego ojciec) i od tamtej pory największym marzeniem Błaszczykowskiego oprócz rozwijania kariery piłkarskiej, stało się stworzenie prawdziwej, kochającej się rodziny. Na swojej drodze spotkał kobietę, z którą udało mu się to marzenie spełnić. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda najbardziej tajemnicza WAG, Agata Błaszczykowska!  

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.