Kazimiera Szczuka 2005
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

15 lat temu prowadziła teleturniej Najsłabsze ogniwo. Co dziś robi i jak wygląda Kazimiera Szczuka?

Dziś są jej kolejne urodziny...

Rafał Kowalski 22 czerwca 2021 07:17
Kazimiera Szczuka 2005
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Przyzwyczaiła nas do kontrowersyjnych wypowiedzi i silnie uargumentowanego własnego zdania, a potem zniknęła z mediów. Kazimiera Szczuka od kilku lat nie jest tak aktywna w telewizji, jak było to jeszcze kilkanaście lat temu. Dokładnie w 2007 roku TVN zakończył emisję Najsłabszego ogniwa – teleturnieju, który przyniósł jej największą popularność. Czym dziś zajmuje się 55-latka? Dziś obchodzimy jej urodziny.

Kazimiera Szczuka – kontrowersje, życie zawodowe po odejściu z TVN

„Nienawidzą mnie, bo jestem Żydówką i feministką, zwłaszcza feministką", powiedziała w jednym wywiadzie Kazimiera Szczuka, ale lista jej budzących wielkie emocje zachowań i wypowiedzi jest znacznie dłuższa. Nie ciszej było np. o tym, jak absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego przedrzeźniała spikerkę Radia Maryja (za co potem przeprosiła) czy oblała piwem ówczesnego naczelnego Playboya – Marcina Mellera. Widzowie TVN pamiętają też na pewno sytuację, w której walcząca o prawa kobiet 54-latka była gościem Kuby Wojewódzkiego. Gdy wyraziła głośno rozczarowanie tym, że drugi z gości – Misiek Koterski – nie przywitał się z nią jako pierwszy, usłyszała słowa, których na pewno się nie spodziewała…

Mimo wszystko największy rozgłos Kazimierze Szczuce przyniósł program Najsłabsze ogniwo. Prowadząca teleturnieju TVN emitowanego w latach 2005-2007 budziła postrach, ale też zainteresowanie i podziw. Jej szybkie riposty oglądało średnio 1,5 miliona Polaków. Niestety format został w końcu zdjęty z anteny.

Poza działalnością telewizyjną, 54-latka napisała pięć książek (w tym dwie z prof. Marią Janion, która była jej promotorką przy pracy magisterskiej) i była zaangażowana w kilka politycznych ruchów, np. jako członkini Twojego Ruchu otwierała jedną z wyborczych list Zjednoczonej Lewicy. W zeszłym roku współorganizowała też Strajki Kobiet. 

Życie prywatne Kazimiery Szczuki. Jak dziś wygląda?

O życiu osobistym dziennikarki, aktywistki i feministki niewiele wiadomo. Jeszcze w 2014 roku Kazimiera Szczuka opowiadała w VIVIE! o tym, że jest zakochana. Jej parterem był wtedy od 10 lat dziennikarz Robert Kowalski. Jak się poznali? „Widywałam Roberta, jak chodził ulicą Obrońców do sklepu albo na spacer z psami. Taki nieduży facecik z dwoma yorkami i jednym airedale terierem - bardzo piękne psy. Kojarzył mi się z gejem z Londynu albo Nowego Jorku, ze zdjęć w piśmie wnętrzarskim, noszącym szaliczki w kratkę i prowadzącym dużo terierów” powiedziała nam gwiazda 7 lat temu.

Z kolei jej partner przyznał, że dla ukochanej musiał podjąć przełomowe decyzje. „Miałem wtedy żonę i wszystko na pierwszy rzut oka bardzo poukładane. Ale zmieniłem dla Kazi swoje życie”, opowiadał VIVIE! dziennikarz.


Czy prowadząca Najsłabsze ogniwo bardzo się zmieniła? Oceńcie sami. Z okazji urodzin życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Kazimiera Szczuka, 2012

Kazimiera Szczuka 2012
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Kazimiera Szczuka, 2019

Kazimiera Szczuka 2019
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.