Iggy Pop
Fot. East News
Odważny artysta

Iggy Pop rozebrał się dla sztuki! „Kluczowe ciało w historii rocka” na wystawie w Nowym Jorku

3 marca 2016 11:35
Iggy Pop
Fot. East News

Iggy Pop został modelem! Jak dowiadujemy się na portalu Pitchfork, legendarny frontman The Stooges pozował nago 21 studentom na zajęciach z rysunku w New York Academy of Art. Zdjęcia zrobione w trakcie tej sesji zostaną pokazane na wystawie „Iggy Pop Life Class” w Brooklyn Museum, a później odwiedzą jeszcze kilka innych muzeów.

 

Iggy Pop Life Class. Pictured: (l-r) Jeremy Day, Patricia Hill, Jeannette Farrow, Danielle Rubin; Laying: Iggy Pop
Fot. Elena Olivo/Brooklyn Museum

Iggy Pop pozował  na zajęciach z rysunku. Studenci pochodzili z różnych środowisk i byli w różnym wieku (najmłodszy miał 19 lat, najstarszy - 80).

 

Do tego niecodziennego projektu Iggy'ego wybrał brytyjski artysta Jeremy Deller, argumentując to tym, że ciało muzyka „powinno zostać udokumentowane” ze względu na jego miejsce w historii muzyki.

Lekcja rysunku to wyjątkowa okazja, by przeanalizować ludzką formę. To podstawa edukacji artystycznej i całej historii sztuki i najlepszy sposób, by zrozumieć ciało. Według mnie Iggy idealnie nadaje się na modela na zajęciach. Jego ciało jest kluczowe w historii rocka, i jego miejsca w amerykańskiej kulturze. Wiele doświadczyło i powinno zostać udokumentowane - powiedział.

Wystawa z Iggym w roli głównej jest zaplanowana na jesień 2016 roku. A wcześniej będziemy mieć szansę usłyszeć jego nowe nagranie – 18 marca wychodzi nowy album muzyka „Post Pop Depression”, przy którym współpracował z Joshem Homme z Queens of the Stone Age.

 

Polecamy także: Brodka kontra Peszek. Dwie ekscentryczne wokalistki i dwa nowe single. Który lepszy?

 

Ukazał się już singiel z nowej płyty Iggy'ego Popa:

 

 

 

Iggy Pop na scenie.

Iggy Pop na festiwalu INmusic w Zagrzebiu w 2013 roku
Fot. MARKO TODOROV/CROPIX/SIPA/EAST NEWS

TAGI #Iggy Pop

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.