Iggy Pop
Fot. East News
Odważny artysta

Iggy Pop rozebrał się dla sztuki! „Kluczowe ciało w historii rocka” na wystawie w Nowym Jorku

3 marca 2016 11:35
Iggy Pop
Fot. East News

Iggy Pop został modelem! Jak dowiadujemy się na portalu Pitchfork, legendarny frontman The Stooges pozował nago 21 studentom na zajęciach z rysunku w New York Academy of Art. Zdjęcia zrobione w trakcie tej sesji zostaną pokazane na wystawie „Iggy Pop Life Class” w Brooklyn Museum, a później odwiedzą jeszcze kilka innych muzeów.

 

Iggy Pop Life Class. Pictured: (l-r) Jeremy Day, Patricia Hill, Jeannette Farrow, Danielle Rubin; Laying: Iggy Pop
Fot. Elena Olivo/Brooklyn Museum

Iggy Pop pozował  na zajęciach z rysunku. Studenci pochodzili z różnych środowisk i byli w różnym wieku (najmłodszy miał 19 lat, najstarszy - 80).

 

Do tego niecodziennego projektu Iggy'ego wybrał brytyjski artysta Jeremy Deller, argumentując to tym, że ciało muzyka „powinno zostać udokumentowane” ze względu na jego miejsce w historii muzyki.

Lekcja rysunku to wyjątkowa okazja, by przeanalizować ludzką formę. To podstawa edukacji artystycznej i całej historii sztuki i najlepszy sposób, by zrozumieć ciało. Według mnie Iggy idealnie nadaje się na modela na zajęciach. Jego ciało jest kluczowe w historii rocka, i jego miejsca w amerykańskiej kulturze. Wiele doświadczyło i powinno zostać udokumentowane - powiedział.

Wystawa z Iggym w roli głównej jest zaplanowana na jesień 2016 roku. A wcześniej będziemy mieć szansę usłyszeć jego nowe nagranie – 18 marca wychodzi nowy album muzyka „Post Pop Depression”, przy którym współpracował z Joshem Homme z Queens of the Stone Age.

 

Polecamy także: Brodka kontra Peszek. Dwie ekscentryczne wokalistki i dwa nowe single. Który lepszy?

 

Ukazał się już singiel z nowej płyty Iggy'ego Popa:

 

 

 

Iggy Pop na scenie.

Iggy Pop na festiwalu INmusic w Zagrzebiu w 2013 roku
Fot. MARKO TODOROV/CROPIX/SIPA/EAST NEWS

TAGI #Iggy Pop

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.