Joanna Szczepkowska
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
PREMIERA TEATRALNA

„Goła Baba” w Teatrze Telewizji. Joanna Szczepkowska zszokuje publiczość w poniedziałkowy wieczór

Olga Figaszewska 5 grudnia 2016 16:45
Joanna Szczepkowska
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

5 grudnia o godzinie 20:30 w Teatrze Telewizji TVP1 odbędzie się premiera autorskiego monodramu Joanny Szczepkowskiej „Goła Baba”.

 

Kultowa „monokomedia” napisana przez Joannę Szczepkowską z sukcesami grana jest od prawie 20 lat w całej Polsce jak i za granicą. Autorka wypełnia jednocześnie rolę reżyserki i odtwórczyni głównej roli. Tym razem mamy możliwość obejrzenia wyjątkowego spektaklu na żywo w Teatrze Telewizji.


Zobacz też: Joanna Szczepkowska - Goła baba

 

 

„Goła Baba”

 

Wyjątkowość spektaklu polega na zmiennej interakcji z widownią. Jak przyznaje Joanna Szczepkowska, największą rolę w komedii odgrywa publiczność, z którą aktor prowadzi żywy dialog.  Zawsze wydarzyć może się coś, czego jeszcze nie było. Widownia jest istotnym bohaterem, który nigdy nie pozostaje bierny na wydarzenia dziejące się na scenie.

 

Joanna Szczepkowska
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Joanna Szczepkowska w sesji dla VIVY! z 2010 roku.

 

Aktorka i kobieta wysokiego ryzyka – Joanna Szczepkowska wciela się w dwie zupełnie odmienne kobiety, rywalki, artystki. Jedna z nich, Kobieta z Parasolką - enigmatyczna idealistka, uprawiająca wyższą sztukę, gra koncert ciszy, który wymaga od niej specjalnego stanu ducha. Z egzaltacją opowiada o parasolkach.  Druga, to uosobienie bezczelności, sztuki prymitywnych dowcipów, kiczu i pośpiesznego striptizu. Często śmieje się zaraźliwie. Każda z nich na swój sposób nawiązuje dialog z publicznością, reagując na każdy przejaw życia widowni, jednoczenie nie przekraczając przy tym linii sceny.   

 

Artystka obnaża prawdę o świecie kultury i sztuki, obnaża mało wysublimowany gust odbiorcy. Monodram, skłania do refleksji, czy przypadkiem to, co tak nas rozśmieszało, nie jest już przypadkiem ludzkim dramatem?

 

Polecamy też: Joanna Szczepkowska w obiektywie Vivy!

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?