Joanna Szczepkowska
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
PREMIERA TEATRALNA

„Goła Baba” w Teatrze Telewizji. Joanna Szczepkowska zszokuje publiczość w poniedziałkowy wieczór

Olga Figaszewska 5 grudnia 2016 16:45
Joanna Szczepkowska
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

5 grudnia o godzinie 20:30 w Teatrze Telewizji TVP1 odbędzie się premiera autorskiego monodramu Joanny Szczepkowskiej „Goła Baba”.

 

Kultowa „monokomedia” napisana przez Joannę Szczepkowską z sukcesami grana jest od prawie 20 lat w całej Polsce jak i za granicą. Autorka wypełnia jednocześnie rolę reżyserki i odtwórczyni głównej roli. Tym razem mamy możliwość obejrzenia wyjątkowego spektaklu na żywo w Teatrze Telewizji.


Zobacz też: Joanna Szczepkowska - Goła baba

 

 

„Goła Baba”

 

Wyjątkowość spektaklu polega na zmiennej interakcji z widownią. Jak przyznaje Joanna Szczepkowska, największą rolę w komedii odgrywa publiczność, z którą aktor prowadzi żywy dialog.  Zawsze wydarzyć może się coś, czego jeszcze nie było. Widownia jest istotnym bohaterem, który nigdy nie pozostaje bierny na wydarzenia dziejące się na scenie.

 

Joanna Szczepkowska
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Joanna Szczepkowska w sesji dla VIVY! z 2010 roku.

 

Aktorka i kobieta wysokiego ryzyka – Joanna Szczepkowska wciela się w dwie zupełnie odmienne kobiety, rywalki, artystki. Jedna z nich, Kobieta z Parasolką - enigmatyczna idealistka, uprawiająca wyższą sztukę, gra koncert ciszy, który wymaga od niej specjalnego stanu ducha. Z egzaltacją opowiada o parasolkach.  Druga, to uosobienie bezczelności, sztuki prymitywnych dowcipów, kiczu i pośpiesznego striptizu. Często śmieje się zaraźliwie. Każda z nich na swój sposób nawiązuje dialog z publicznością, reagując na każdy przejaw życia widowni, jednoczenie nie przekraczając przy tym linii sceny.   

 

Artystka obnaża prawdę o świecie kultury i sztuki, obnaża mało wysublimowany gust odbiorcy. Monodram, skłania do refleksji, czy przypadkiem to, co tak nas rozśmieszało, nie jest już przypadkiem ludzkim dramatem?

 

Polecamy też: Joanna Szczepkowska w obiektywie Vivy!

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?