Reklama

Każdy nowy film Quentina Tarantino to wydarzenie w świecie kina. To jeden z ostatnich twórców Hollywood, który czaruje oryginalną, autorską wizją kina opierającego się modzie na remaki i ekranizacje komiksów. Jak na ironię, bo przecież jego filmy to jedna wielka aluzja do popkultury i przerzucanie się nawiązaniami do dzieł największych twórców. Nie inaczej będzie z Pewnego razu… w Hollywood, o którym jest głośno od momentu jego oficjalnej premiery podczas festiwalu w Cannes. Najnowszy, dziewiąty film Quentina Tarantino w kinach od 16 sierpnia. W roli Romana Polańskiego wystąpił w nim Rafał Zawierucha!

Reklama

Co obejrzeć w kinie w weekend 16.08-18.08.2019 roku?

Blisko czterdzieści lat minęło od premiery najsłynniejszej polskiej komedii kryminalnej, wyreżyserowanego przez Juliusza Machulskiego filmu Vabank. Czy wchodzący właśnie do kin Na bank się uda nawiąże jakością do swojego wielkiego poprzednika? Porównywany przez producentów Ewę Lewandowską i Tomasza Mandesa do filmu Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra powstał na podstawie scenariusza nagrodzonego w 5. edycji konkursu Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa. W obsadzie plejada gwiazd z Marianem Dziędzielem, Adamem Ferencym, Lechem Dyblikiem i Maciejem Stuhrem na czele.

W kinach również najnowszy film twórcy Boyhood Richarda Linklatera: Gdzie jesteś, Bernadette? z Cate Blanchett w roli tytułowej. – To doskonały portret kobiety w średnim wieku, wybitnej, może wręcz genialnej architektki, która od lat nie uprawia swej sztuki. Klimat tej opowieści jest bardzo zabawny, a jednocześnie nieco przerażający. Mamy tu też temat rodzicielstwa – wzlotów i upadków w tej trudnej dziedzinie życia – mówi reżyser o powieści Semple, na podstawie której powstał film.

Wśród premier także Antologia duchów miasta. To gratka dla miłośników niejednoznacznych, bardzo klimatycznych filmów sprawiających wrażenie, że ciągną się w nieskończoność. Metafizyczna „Antologia duchów miasta” to film skrojony pod ich gusta. Sprawnie poruszający się na granicy filmowego dramatu i kina grozy, pozostawia po sobie niepokojące wrażenie. Podsycane nie tylko budzącymi dreszcze obrazami postaci w tajemniczych maskach czy rozszarpanego zwierzęcego truchła, ale przede wszystkim ziarnem taśmy 16-milimetrowej.

Premierowy repertuar uzupełniają dokumentalny Tajemnica ojca Pio, a także włoska komedia Magiczne noce.

Reklama

Warto też zwrócić uwagę na filmy, które miały swoją premierę wcześniej. To m.in. dokument Maiden, kontynuacja kultowej animacji Toy Story 4 oraz wyprodukowany przez Guillermo del Toro horror Upiorne opowieści po zmroku.

Reklama
Reklama
Reklama