Fot. Mateusz Stankiewicz
Z życia gwiazd

Piotr Kraśko rozwiódł się z pierwszą żoną. Zdradził, jakie były powody tej decyzji

„Nad związkiem trzeba pracować. Codziennie”

Marta Nawacka 18 marca 2024 12:56
Fot. Mateusz Stankiewicz

Jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy i od lat możemy oglądać go na ekranach. W życiu prywatnym jednak nie zawsze mu się powodziło. W 2000 roku Piotr Kraśko ożenił się z Dominiką Czwartosz, jednak ich małżeństwo rozpadło się cztery lata później... W szczerej rozmowie z Plejadą prezenter „Faktów” opowiedział, co było przyczyną rozwodu.

Piotr Kraśko: pierwsza żona. Dlaczego im nie wyszło?

Od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych twarzy polskiej telewizji. Choć teraz kojarzymy go głównie z „Faktów” TVN, to wcześniej, przez ćwierć wieku Piotr Kraśko związany był z Telewizją Polską. Mimo że kariera dziennikarza cały czas prężnie się rozwija, to w życiu prywatnym nie zawsze mu się układało. W 1997 roku podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach prezenter poznał Dominikę Czwartosz. Parę szybko połączyło gorące uczucie, o którym chętnie opowiadali w mediach. Zakochani zaręczyli się w Tajlandii.

Piotr Kraśko podkreślał, że Dominika Czwartosz jest miłością jego życia. „Myślę, że solidną bazą tego związku jest to, że najpierw zostaliśmy przyjaciółmi, potem pojawiła się miłość. Nic w tej naszej znajomości nie było wymuszone czy udawane”, zapewniał zaraz po ślubie, do którego doszło w 2000 roku. To właśnie dzięki ukochanej dziennikarz nauczył się doceniać nie tylko drobne rzeczy, ale również... domowe obowiązki, takie jak sprzątanie czy zakupy. „Późno zrozumiałem, że nie praca jest najważniejsza. Poczucie posłannictwa powinien mieć lekarz”, wyjaśnił.

Okazuje się, że Dominika Czwartosz zaraziła także męża pasją do jeździectwa. To ona namówiła go do lekcji jazdy konnej u swojej przyjaciółki, Karoliny Ferenstein, która później... została drugą żoną dziennikarza. Żona Piotra Kraśki dowiedziała się, że instruktorkę i jej ucznia połączyło coś więcej, gdy zadzwoniła do koleżanki, a telefon odebrał jej mąż. Dlaczego ich związek się nie udał? Prezenter „Faktów” wyjaśnia, że oboje za bardzo skupiali się na pracy. „Nad związkiem trzeba pracować. Codziennie. Dbać o drugą osobę, o dom, o porozumienie (...) Jeżeli ludzie dużo pracują, wracają zmęczeni, mimo wszystko powinni sobie opowiedzieć, co wydarzyło się w ciągu dnia. A ja jestem beznadziejny w opowiadaniu o mojej pracy”, wyznał w Plejadzie.

Czytaj też: Radosław Pazura o silnej relacji z Bogiem i wieloletnim małżeństwie z Dorotą Chotecką. „Widzę głębię w związku sakramentalnym"

Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Piotr Kraśko w sesji dla magazynu VIVA!, 2016 rok

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Piotr Kraśko z pierwszą żoną, Dominika Czwartosz, 14.02.2000 rok

Piotr Kraśko o rozwodzie. Ożenił się z przyjaciółką pierwszej żony

Pierwsza żona Piotra Kraśki nie miała mu za złe, że postanowił związać się z jej przyjaciółką. Karolinę Ferenstein i dziennikarza połączyło głębokie uczucie, które rozwijało się na wspólnych treningach jazdy konnej. „Najpierw byliśmy parą uczeń - instruktorka, potem przyjaciółmi, a potem... przestaliśmy razem trenować”, wyznał w rozmowie z Galą. Dziś prezenter „Faktów” pozostaje w dobrych relacjach z pierwszą żoną.

„Dominika wie, że może na mnie liczyć, a ja na nią. Często nawet pomaga mi przy załatwianiu różnych spraw. Sytuacja jest jasna, etap emocjonalny zamknięty. Moja była żona pozostanie moją przyjaciółką”, wyjaśnił w rozmowie z Faktem. Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein pobrali się w 2008 roku. Wspólnie doczekali się trójki dzieci: dwóch synów oraz córki.  

Zobacz także: Piotr Adamczyk nieustannie wspiera żonę w chorobie. „Trudno sobie wyobrazić, jak boli ból innego człowieka"

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Piotr Kraśko z pierwszą żoną, Dominika Czwartosz, 04.06.2001

Karolina Ferenstein-Kraśko, Piotr Kraśko jak dziś wygląda życie żony prezentera wycofała się z show biznesu
Fot. Podlewski/AKPA

Karolina Ferenstein-Kraśko, Piotr Kraśko

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.