Paolo Cozza, Europa da się lubić, 2004
Fot. Zawada/AKPA
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Paolo Cozza był gwiazdą programu Europa da się lubić. Jak dziś wygląda jego życie? 

Czym się zajmuje? Zobacz, jak się zmienił

Olga Figaszewska 13 sierpnia 2022 07:39
Paolo Cozza, Europa da się lubić, 2004
Fot. Zawada/AKPA

Paolo Cozza zyskał sympatię widzów występując w programie Europa da się lubić. Włoch z miejsca podbił serca publiczności i stał się jedną z gwiazd popularnego formatu. Po emisji zniknął. Czym się dziś zajmuje i jak wygląda? 

Paolo Cozza: co słychać u gwiazdy programu Europa da się lubić? 

Nie tylko Conrado Moreno, Steffen Moller czy Elisabeth Duda zaskarbili sobie sympatię widzów. Wśród bohaterów talk-show Europa da się lubić był również Paolo Cozza. Urodził się w Mediolanie, a od 1995 roku mieszka w Polsce. Nie znał języka, nie miał polskich korzeni. Podkreślał, że jego decyzja o przeprowadzce była świadoma i nie przeszkadzały mu różnice kulturowe między krajami. „Uważam że Polacy są bardzo podobni do Włochów, ja przynajmniej tak ich odbieram. Są tylko trochę bardziej zamknięci charakterologicznie, ale walory moralne są takie same, o ile nie większe. Tak samo uwielbiamy dobrą kuchnię, świętowanie i sztukę radzenia sobie w życiu”, dodawał w rozmowie dla wlochy.edu.pl.

Wcześniej prawnik i przedsiębiorca przyjeżdżał tu na wakacje. Zafascynowało go piękno kraju i charakter Polaków – spontaniczność, wiara w lepsze jutro, honor. W ojczyźnie zostawił pracę, przyjaciół, ustabilizowane życie i postawił wszystko na jedną kartę. Nigdy tego nie żałował.

„W Polsce następowały przemiany. Spodobała mi się ta energia. Ludzie chcieli robić coś nowego. Byłem przekonany, że każda osoba tworzy przyszłość, bez względu na to, skąd pochodzi. Nie miałem żadnych oczekiwań! Po prostu byłem przekonany, że chcę tu być!”, wyjaśniał w 2021 roku w rozmowie z Anną Gębalską-Berekets dla Aleteia.org.

Czytaj też: Elisabeth Duda. Co stało się z gwiazdą Europa da się lubić? Tak dziś wygląda jej życie

Conrado Moreno, Elisabeth Duda, Paolo Cozza, Europa da się lubić, 2006
Fot. Grąbczewski/AKPA

Conrado Moreno, Elisabeth Duda, Paolo Cozza, Europa da się lubić, 2006

Widzowie poznali go bliżej  dzięki udziałowi  w popularnym programie telewizyjnym TVP2. Na ekranie Paolo Cozza pojawiał się od 2003 do 2008 roku. To była dla niego fantastyczna przygoda i z sentymentem wspomina tamten czas! „Ta cała grupa ludzi stała się przyjaciółmi. Panowała dość dziwna atmosfera, bo w naszym programie wyjątkowo nie było rywalizacji, co dla telewizji jest niespotykane. Wszyscy się polubiliśmy. Oczywiście, brakuje mi tego programu, ale cały czas widujemy się, więc nie tęsknimy za sobą”, mówił w wywiadzie dla NowinyTV.

W 2019 roku ponownie pojawił się na ekranie w odnowionej formule show Europa da się lubić – 15 lat później. Na swoim koncie ma udział w Tańcu z Gwiazdami,  Jaka to melodia?,  a także zasiadał w jury II edycji programu Śpiewajmy razem. All Together Now. Wydał również dwie książki kulinarne i chętnie gotuje dla rodziny, rozpieszczając ich tradycyjnymi przysmakami. Na święta przyrządza włoskie dania. „Przed większymi uroczystościami Polacy stresują się w związku z przygotowaniami. Kłócą się o podział zadań. Ja zachowuję spokój. Najczęściej robię makarony z owocami morza. Lubię pikantne potrawy”, opowiadał.

Oprócz tego Paolo Cozza interesuje się piłką nożną i jest ogromnym fanem Interu Mediolan. Co ciekawe, sympatyczny Włoch gra też w zespole muzycznym Alpini. Na co dzień związany jest z branżą motoryzacyjną. Z czasem rzadziej pojawiał się w mediach, ale nie zrezygnował z show-biznesu.

Sprawdź też: Steffen Möller był ulubieńcem widzów! Dlaczego zrezygnował z kariery w Polsce?

Paolo Cozza, Dzień dobry TVN, 2007
Fot. Kurnikowski/AKPA

Paolo Cozza, Dzień dobry TVN, 2007

Paolo Cozza prywatnie – jak wygląda jego życie?

Prywatnie Paolo Cozza jest szczęśliwym mężem i tatą. Gwiazda programu Europa da się lubić wspólnie z małżonką, Iwoną Górską doczekali się trójki pociech: Valentino, Nicole i Leonardo.

Przedsiębiorca zwierzył się, że wciąż pamięta moment, w którym po raz pierwszy zobaczył wybrankę swojego serca. Zrobiła na nim piorunujące wrażenie. „Iwona jest piękna, mądra, zdecydowana, można z nią porozmawiać na każdy temat. I ma niebieskie oczy! […] Jest bardzo uczynna, stabilna. Potrafi walczyć o swoje. Jest osobą, która nie stawia wyimaginowanych oczekiwań. Jest dla mnie partnerką życiową. Osobą, na którą mogę liczyć. Jest odważna, samodzielna w myśleniu i działaniu”, mówił o niej z czułością w rozmowie z Aleteią.

Małżonkowie wspierają się na każdym kroku, dzielą obowiązkami i pielęgnują łączące ich uczucie. Zawsze otwarcie mówią o swoich emocjach i nie tracą czasu na kłótnie. „Ważna jest rozmowa. Lepiej się skonfrontować i powiedzieć, co się dzieje. Bycie razem to nie więzienie. To budowanie rodziny, o którą zawsze powinno się walczyć. To nie jest łatwe zadanie. Rozwód nie jest rozwiązaniem, zawsze można się dogadać”, podkreślał Paolo Cozza.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Źródło: Aleteia.org, Plejada, Wikipedia, Życie na gorąco

Polecamy też: Kevin Aiston dzięki Europa da się lubić rozkochał w sobie całą Polskę! Co dziś robi słynny Brytyjczyk?

Paolo Cozza, Iwona Górska-Cozza, ślub, 2006 rok
Fot. Mikulski/AKPA

Paolo Cozza, Iwona Górska-Cozza, ślub, 2006 rok

Paolo Cozza, Wielki Test o Europie, 2017
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Paolo Cozza, Wielki Test o Europie, 2017 rok

Paolo Cozza, Wiosenna ramówka Polsatu, 2019
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Paolo Cozza, Wiosenna ramówka Polsatu, 2019

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…