The Voice Senior: Andrzej Piaseczny, Izabela Trojanowska, Alicja Majewska, Witold Paszt
Fot. Natasza Młudzik / TVP
O TYM SIĘ MÓWI

Znamy zwycięzcę The Voice Senior! Sprawdź, kto wygrał show TVP

Emocji było bez liku

Konrad Szczęsny 6 lutego 2021 22:30
The Voice Senior: Andrzej Piaseczny, Izabela Trojanowska, Alicja Majewska, Witold Paszt
Fot. Natasza Młudzik / TVP

Za nami finał drugiej polskiej edycji „The Voice Senior”! W walce o zwycięstwo stanęło czterech uczestników. Jednak tylko jedna osoba mogła sięgnąć po słynne trofeum... Werdykt wydali widzowie. Każdy występ oceniało natomiast jury w składzie: Alicja Majewska, Izabela Trojanowska, Andrzej Piaseczny i Witold Paszt. Kto wygrał?

Finał The Voice Senior 2. Kto znalazł się w ścisłym finale?

Tygodnie zmagań, łzy wzruszenia, ogromne emocje... I w końcu finał! W pierwszej części zaśpiewało ośmiu uczestników, po dwóch z każdej drużyny. Byli to: Kazimierz Górecki i Raisa Misztela z drużyny Alicji Majewskiej, Andrzej Nosowski i Andrzej Szpak z drużyny Izabeli Trojanowskiej, Ewa Olszewska i Andrzej Pawłowski od Witolda Paszta oraz Barbara Parzeczewska i Anna Tchórzewska, których trenerem jest Andrzej Piaseczny.

Po pierwszym etapie w stawce pozostała połowa z nich. Decyzja należała do jurorów i to oni wskazali, kto przejdzie do ścisłego finału. A tam ostateczne rozstrzygnięcie leżało w rękach widzów, a dokładnie SMSów, które wysyłali.

The Voice Senior: drużyna Alicji Majewskiej

Do ścisłego finału Alicja Majewska dopuściła Raisę Misztelę, która urodziła się w Doniecku, na terenie byłego ZSRR. W wieku 16 lat poznała obecnego męża Józefa, który był znanym zapaśnikiem i przyjechał do Doniecka na zawody. Dziś, razem z córkami, prowadzi piekarnio–cukiernię. Niedawno wygrali nawet plebiscyt na najlepszą piekarnię na Śląsku. Oprócz prowadzenia biznesu, Raisa uczy języka rosyjskiego w liceum i na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tychach. Śpiew i muzyka to jej największa pasja.

Ma w swoim dorobku płytę muzyczną „Panta Rei”. Większość jej repertuaru to piosenki rosyjskie. W „The Voice Senior” po raz pierwszy zmierzyła się z polską piosenką. Jej wersja utworu „Niech żyje bal” została wyświetlona na oficjalnym kanale programu ponad 170 tysięcy razy.

W finale zachwyciła m.in. interpretacją utworów „Oczy czarne” z repertuaru Violetty Villas oraz „Powrócisz tu” Ireny Santor.

The Voice Senior: Raisa Misztela
Fot. Natasza Młudzik / TVP

The Voice Senior: drużyna Izabeli Trojanowskiej

Izabela Trojanowska nie miała wątpliwości. Do ścisłego finału z jej drużyny awansował Andrzej Nosowski. Jest artystą z prawdziwego zdarzenia. Oprócz wielkiej pasji do muzyki, zajmuje się malowaniem obrazów. Dotychczas śpiewał w domowym zaciszu. Przez lata związany z branżą transportową. Razem z żoną Wandą są rodziną zastępczą dla 7-letniej Amelki. Udział w „The Voice Senior” to dla niego wspaniała przygoda. Występ podczas Przesłuchań w Ciemno, w trakcie których zaśpiewał przebój Kamila Bednarka „Spragniony”, był scenicznym debiutem.

Jest naturszczykiem. W finale wykonał m.in. wielki przebój Maryli Rodowicz „Łatwopalni” i „Grande Valse Brillante”. Wszyscy jurorzy podkreślili, że jest w nim wielka prawda.

The Voice Senior: Andrzej Nosowski
Fot. Natasza Młudzik / TVP

The Voice Senior: drużyna Witolda Paszta

Wbrew radom kolegów, Witold Paszt do ścisłego finału dopuścił Andrzeja Pawłowskiego. Mężczyzna dał się poznać widzom w 10. edycji „The Voice of Poland”. To właśnie wtedy udowodnił jak bardzo jest muzykalny. Pasja do muzyki narodziła się, kiedy był małym chłopcem. Jego ojciec słuchał bluesa i jazzu. To on odkrył w Andrzeju talent i w wieku 8 lat zaprowadził go do studia nagrań, gdzie nagrał pocztówkę dźwiękową z piosenką „Takie ładne oczy”.

W 1997 roku spotkał na swojej artystycznej drodze kompozytora Michała Lorenca, który tworzył muzykę do głośnego filmu „Bandyta” w reżyserii Macieja Dejczera. Pan Andrzej napisał tekst do utworu „Mro Iło”, który wykonały Kayah, Katarzyna Jamróz i córka pana Andrzeja Daria Pawłowska. Utwór znalazł się na płycie, która zyskała status podwójnej platynowej płyty. Dziś Andrzej Pawłowski mieszka na warszawskiej Pradze. Ma dwie dorosłe córki i doczekał się wnuków. Słynie z naprawiania sąsiadom domowych sprzętów.

W finale wykonał m.in. utwór „Strangers in the night” Franka Sinatry.

The Voice Senior: Andrzej Pawłowski
Fot. Natasza Młudzik / TVP
 

The Voice Senior: drużyna Andrzeja Piasecznego

Andrzej Piaseczny do ostatniego etapu dopuścił Barbarę Parzeczewską, która w mediach została okrzyknięta najbardziej przebojową uczestniczką drugiej edycji „The Voice Senior”. Od zawsze muzyka gości w jej sercu. W wieku 18 lat wzięła udział Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Przez lata śpiewała w zespole grającym w restauracjach i na dancingach, m.in. w Polsce, w Szwecji, Finlandii i w Stanach Zjednoczonych. Do programu zgłosiła się za namową jej największej miłości - męża Ireneusza. To właśnie jemy dedykowała każdy występ na scenie „The Voice Senior”. Niestety ukochany Barbary Parzeczewskiej odszedł w listopadzie 2020 roku.

W finale wykonała m.in. „I will survive” Glorii Gaynor i „Black velvet” Alannah Myles. 

The Voice Senior: Barbara Parzeczewska
Fot. Natasza Młudzik / TVP

Warto dodać, że na finałowej scenie zaśpiewali również trenerzy drugiej edycji muzycznego show, którzy wykonali medley w aranżacji Witolda Paszta. Uświetniły go również swoim występem zwyciężczynie pierwszej edycji widowiska, Siostry Szydłowskie.

The Voice Senior 2: zwycięzca

Kto okazał się najlepszy w głosowaniu widzów? Werdykt nie pozostawia złudzeń: zwyciężczynią „The Voice Senior 2” została Barbara Parzeczewska z drużyny Andrzeja Piasecznego.

Gratulujemy!  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.