Sanah Opole 2020
Fot. Lukasz Kalinowski/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Poznaj zwycięzców koncertu Premiery Opole 2020

Publiczność była zaskoczona!

Redakcja VIVA! 7 września 2020 10:00
Sanah Opole 2020
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2020 wyłoniono wczoraj zwycięzców koncertu Premiery. O nagrodę główną im. Karola Musioła starali się m.in. Sanah, Lanberry, Stanisława Celińska czy Rafał Brzozowski. Wszyscy nominowani artyści dali niesamowity pokaz swoich umiejętności i talentu, jednak nie każdy mógł wrócić do domu z nagrodą. Zobaczcie kto wystąpił, kogo nagrodziło jury, a kto zgarnął nagrodę publiczności. Widzowie byli zaskoczeni!

Premiery Opole 2020

Premiery to koncert organizowany w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, na którym artyści wytypowani przez Radę Artystyczną Festiwalu mają okazje zaprezentować na żywo swoje najnowsze wydania. W tym roku o nagrodę główną powalczyli Rafał Brzozowski, PIN, Kombii, Sławek Uniatowski, Stanisława Celińska, Anna Jurksztowicz, Lanberry, Mateusz Ziółko, Janusz Radek i Sanah. Dla wielu to właśnie ta część Festiwalu w Opolu jest jego kulminacyjnym momentem. Nic dziwnego, że publiczność i widzowie ze zniecierpliwieniem czekali na ogłoszenie wyników i skandowali imiona swoich ulubieńców. O zwycięstwie, w zależności od kategorii, decydowały głosy jury lub publiczności, która mogła wskazywać swoich pretendentów do nagrody drogą sms-ową. Galę wręczenia nagród poprowadził Tomasz Kammel.

Zwycięzcy Premier Opole 2020

Podczas ogłaszania werdyktów nie zabrakło emocji. Zanim Izabela Trojanowska wyczytała imię wybranego przez jury laureata nagrody głównej, publiczność głośno skandowała, kto powinien wygrać. Większość oceniało, że to Sanah ze swoim utworem No Sorry ma największe szanse, jednak ku ich zaskoczeniu, wyróżnienie trafiło do Lanberry, czyli Małgorzaty Uściłowskiej. otrzymała nagrodę główną im. Karola Musioła za swój najnowszy singiel Plan awaryjny. Natomiast Sanah, a właściwie Zuzanna Jurczak została doceniona za tekst i muzykę, a nagrodę w pobocznych kategoriach wręczała zeszłoroczna laureatka, Anna Karwan. Nagroda publiczności z kolei trafiła w ręce Stanisławy Celińskiej! Artystka zachwyciła widzów piosenką Niech mnie złość. To nie pierwsze wyróżnienie wokalistki w trakcie Festiwalu w Opolu. Równo 50 lat temu wygrała Konkurs Debiutów z utworem Ptakom podobni 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!