Konrad Szczęsny 13 listopada 2016 16:30
1/5
LP w sesji do albumu Lost on You
Copyright @Universal Music Polska/ materiały prasowe
1/5

LP, a właściwie Laura Pergolizzi, urodziła się w 1981 r. w Huntington w Long Island. Uważana jest za wokalistkę o niezwykle ciekawej barwie głosu, którą porównuje się do Amy Winehouse, Adele, a nawet do Janis Joplin. Kim jest naprawdę? Jak osiągnęła sukces? Z kim do tej pory współpracowała autorka hitu Lost On You?
 
 
Zanim odniosła ogromny komercyjny sukces dzięki piosence „Lost on you”, która okupuje od wielu tygodni pierwsza miejscach na listach przebojów na całym świecie, komponowała i pisała teksty dla największych osobistości świata show-biznesu. Rihanna, Cher i Christina Aguilera to tylko niektóre z nich. Unika skandali. Stawia na muzykę, co w dzisiejszych czasach dla wielu jest ewenementem. Jej karierę przyrównuje się do kariery Lady GaGi i SIA. Dlaczego? Sprawdźcie!
 
 
 


 
 
 

2/5
LP w sesji do albumu Lost on You
Copyright @Universal Music Polska/ materiały prasowe
2/5

LP pierwszy album wydała w 2001 r. Jego producentem był David Lowery, członek zespołu Cracker. LP ujęła go swoimi możliwościami wokalnymi i wrażliwością od pierwszego spotkania!
 
Na drugą płytę Laury trzeba było czekać 3 lata. W 2004 r. na rynku ukazał się krążek „Suburban Sprawl&Alcohol”. Co prawda on również nie odniósł dużego komercyjnego sukcesu, jednak zdołał wylansować hit „Wasted”, który został wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa serialu telewizyjnego „Daleko od domu”. Płytę wyprodukowała Linda Perry.
 

3/5
LP w sesji do albumu Lost on You
Copyright @Universal Music Polska/ materiały prasowe
3/5

W 2007 r. jej utwór „Love Will Keep You Up All Night” ukazał się na płycie „Unbreakable” Backstreet Boys. Przełom przyszedł jednak w 2009 r. Wtedy potwierdziła, że zaczyna współpracować z innymi artystami. I tak na koncie ma piosenki dla Cathy Dennis i Heidi Montag, Rihanny („Cheers (Drink to That) z krążka Loud”), Christiny Aguilery do ścieżki dźwiękowej filmu „Burleska”, a także dla Cher, Rity Ory oraz Leony Lewis czy Elli Henderson (uczestniczki X Factora w Wielkiej Brytanii). Od września 2011, gdy podpisała kontrakt z Warner Bros. Records, jej piosenki zaczęły zdobywać coraz szersze kręgi odbiorców. Były wykorzystywane m.in. w kampanii reklamowej sieci Citiban („Into the wild”). Trzeci album LP ujrzał światło dziennie w kwietniu 2014 r. Promowały go single „Night Like This”, „Someday” oraz ”Tokyo Sunrise”.

 

Polecamy też: Debiutancka kolekcja Rihanny na Tygodniu Mody w Nowym Jorku! Sukces czy... porażka?

 

 

4/5
LP w sesji do albumu Lost on You
Copyright @Universal Music Polska/ materiały prasowe
4/5

Jednak prawdziwą gorączkę w światowym show-biznesie wywołała piosenka „Lost On You”. Wszyscy zastanawiali się, kim jest ta, która elektryzuje głosem i osobowością. Okazało się, że kawałek zwiastuje jej nowy album, który na rynku ukaże się 9 grudnia tego roku i już teraz uznawany jest za jeden z najbardziej oczekiwanych krążków najbliższych miesięcy. Nosić będzie dokładnie taki sam tytuł, jak hitowy singiel. 

 

Polecamy też: Przez 17 lat fotografował kulisy pokazów Alexandra McQueena. Teraz w końcu pokazał je światu!

5/5
LP w sesji do albumu Lost on You
Copyright @Universal Music Polska/ materiały prasowe
5/5

Tak prezentuje się okładka albumu LP "Lost On You". 

 

Wokalistka 12 grudnia tego roku zagra w Warszawie. Niestety, wszystkich chętnych, którzy chcieliby się wybrać na to wydarzenie musimy zmartwić – bilety wyprzedały się zaledwie w dwa dni. Widocznie jej twórczość, która klasyfikowana jest jako mieszkanka popu, rocka, indie rocka i indie popu ma wielu zwolenników w kraju nad Wisłą. Nic dziwnego, w naszym kraju gościła już m.in. w sierpniu tego roku przy okazji koncertu z okazji zakończenia lata w Kielcach.

 

Kariera LP porównywana jest do tych Lady GaGi czy SIA właśnie dlatego, że wcześniej sama pomagała wielu uznanym artystom, a dopiero później zaistniała w masowej świadomości. Jest z pewnością jednym z objawień tego roku. Czy odniesie tak spektakularny sukces, jak jej poprzedniczki?

 

Polecamy też: Lady Gaga tańczy, śpiewa i się rozbiera dla Toma Forda. Pokaz mody jak film

 

 

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.