Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

TYLKO U NAS

„Emocje, a nie nagość są tu głównymi bohaterami”. Jak powstawał klip do „Lost Me” z Anją Rubik?

Piotr Wojtasik 17 maja 2016 07:45

Oczyszczenie, uwolnienie się od przeszłości, zamknięcie pewnego etapu w życiu - to symbolizuje zdejmująca ubrania na wybiegu modelka w klipie do piosenki Mary Komasy „Lost Me”, w której roli widzimy topmodelkę Anję Rubik. W rozmowie z Viva.pl Wojciech Piotr Onak z OCR CREATIONS, Boutigue Creative Agency, odpowiedzialnej za produkcję klipu, zdradza kulisy powstawania tego wzbudzającego zainteresowanie mediów i fanów Rubik projektu.


- To nie jest zwykły teledysk, który powstał dla promocji piosenki i zdobycia popularności - mówi nam Wojciech Onak. - Klip powstał, ponieważ czworo dobrze znających się ludzi potrzebowało zamknąć jakiś etap  w życiu, podsumować go, oczyścić się i wyzwolić. Jest tam każdy z nas - Anja Rubik, Mary Komasa, Jan Komasa i ja. Każde z nas potrzebowało tego  - tłumaczy. - Nagość Anji i Mary pokazuje właśnie uwolnienie od rzeczy, które chcemy zostawić za sobą - dodaje. 

 

„Lost Me” z Anją Rubik - kulisy powstawania klipu

„Lost me” wyreżyserował Jan Komasa („Miasto 44”, „Sala samobójców”). Wcześniej współpracował już z muzykami, m.in. z Pezetem czy zespołem Sistars. Tym razem na planie filmowym spotkał się ze swoją siostrą. Mary Komasa to artystka wszechstronna - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instrumentalistka. Często zwraca uwagę na swoje inspiracje językiem kina. - Najlepszym sprawdzianem, czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu – podkreśla. - Zabierając się do pisania utworu, zaczynam od wspomnień. Staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię, ze mną w roli głównej. Potem szukam zdania, hasła czy słowa, od którego mogłabym zacząć pisanie. Na przykład: „Lost me” – dodaje. 

 

Do współpracy przy klipie Mary Komasa zaprosiła swoja przyjaciółkę Anję Rubik, muzę wybiegów wielu światowych projektantów. Stworzony wspólnie teledysk ma formę krótkiej etiudy filmowej. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Piotr Sobociński.

- Klip do piosenki „Lost Me” powstawał w gronie przyjaciół i rodziny przez ponad 8 miesięcy, zmieniał formę, lokalizacje, podróżował przez kontynenty – podkreśla Wojciech Piotr Onak.

 

Stylistka i kostiumograf -  Zofia Komasa, prywatnie siostra wokalistki i reżysera także brała udział w projekcie. Jak wspomina pracę, co było dla niej największym wyzwaniem?

- Praca przy wideo do „Lost Me” była wyzwaniem dla całej ekipy. Pracowaliśmy bardzo intensywnie nie tylko na samym planie. Pierwsze prace nad scenariuszem zaczęły się już 9 miesięcy temu - mówi w rozmowie z Viva.pl. - Od początku w stroju Anji zależało mi na tym, żeby pokazać bardzo klasyczna sukienkę wręcz w stylu  „starego Hollywood". Suknia Jasona Wu nadawała się do tego idealnie. Piękna w każdym drobnym szczególe. Moment w którym Anja zdejmuje sukienkę miał być w pewnym sensie momentem wyzwolenia.  Mary, która od początku jest nago ma być postacią trochę z innego świata. Jest jakby alter ego Anji. Pozwala jej skonfrontować się ze sobą i dlatego żeby dojść do tej prawdy Anja musi zdjąć kostium, by się wyzwolić. Dla mnie jako kostiumografa wyzwaniem byli również statyści, których było tam bardzo dużo - wyjaśnia nam Zofia Komasa.
 

Zapytaliśmy Wojciecha Piotra Onaka o ostatnią zostawiającą spore pole do interpretacji scenę klipu, podczas której odbezpieczone granaty lecą w publiczność zgromadzoną na pokazie.
- Interpretację tej sceny zostawmy widzom - mówi tajemniczo producent.

 

Przypominamy Wam teledysk z Anją Rubik. Podoba się Wam? Jakie emocje w Was wzbudził?

 

Polecamy także: Mary Komasa do Berlina przeprowadziła się za miłością i została 7 lat. Jakie miejsca rekomenduje?
 

Anja Rubik bez stanika

Anja Rubik w klipie „Lost Me”.

 
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.