Zagraniczne gwiazdy Sylwestra marzeń TVP - Helena Vondrackova
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Jakie atrakcje na nas czekają podczas "Sylwestra Marzeń z Dwójką"?

Zaproszenie przyjęły nie tylko polskie gwiazdy!

Artykuł sponsorowany 28 grudnia 2020 10:36
Zagraniczne gwiazdy Sylwestra marzeń TVP - Helena Vondrackova
Fot. East News

Lubimy wielkie sylwestrowe imprezy plenerowe, które do centrów miast i miasteczek ściągały tłumy spragnione wspólnej zabawy. W tym roku będzie inaczej, czas zmiany daty spędzimy głównie we własnych domach w gronie najbliższych. Ale telewizyjna Dwójka zadbała o to, byśmy mimo to bawili się jak najlepiej i zaprosiła wprost do naszych domów wielkie gwiazdy muzyki.

Tegoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójką” odbędzie się w amfiteatrze w Ostródzie. Muzycy zagrają i zaśpiewają na wielkiej scenie, wśród pięknej scenografii, choć z oczywistych względów publiczności na widowni nie będzie. Ale będziemy my – przed telewizorami. I będą nas miliony. Czy można sobie wymarzyć większą i bardziej wspaniałą prywatkę?

tvp-sylwester-marzen-z-2
Fot. Mat.prasowe

W tym roku gospodarzami największej w kraju imprezy sylwestrowej będą znane i lubiane gwiazdy telewizji: Izabella Krzan, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Norbi. Z pewnością zadbają o doskonałą atmosferę i świetny nastrój. Ale kogo zaproszą na scenę? Na imprezie w rytmie disco nie może zabraknąć największych gwiazd polskiej sceny i zagranicznych ulubieńców publiczności.

Sylwester Marzeń z Dwójką - artyści

Zacznijmy od tych drugich. Zza południowej granicy przyjedzie uwielbiana od wielu dekad Helena Vondrackova. Nazywana Królową Czeskiej Piosenki gwiazda, dała się poznać polskiej publiczności brawurowym wykonaniem piosenki „Malowany dzbanku” w Sopocie w 1977 roku. Od tej pory niezmiennie ją kochamy i podziwiamy. Vondrackova wydała kilkadziesiąt płyt, większość z nich została uhonorowana złotymi i platynowymi płytami. Koncertowała na całym świecie, również w tak prestiżowych miejscach, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku. W tym roku sylwestra spędzi z nami.

Zza zachodniej granicy przywitamy gwiazdę muzyki lat 80. Thomasa Andersa. Ten niezmiennie uroczy i przystojny piosenkarz, wraz z Dieterem Bohlenem, tworzył popularny duet Modern Talking. Któż nie pamięta ich przebojów: „Cheri Cheri Lady” i „You’re My Heart, You’re My Soul”? Od 1989 roku Anders występuje i nagrywa solo i w różnych duetach, wydał kilkadziesiąt płyt i singli. Z pewnością przypomni nam podczas tegorocznego sylwestra w Dwójce swoje najbardziej taneczne przeboje.

Kolejna zagraniczna gwiazda również przyjedzie do nas z Niemiec, ale jest najprawdziwszym Włochem i przywiezie nam najbardziej melodyjne przeboje wprost ze słonecznej Italii. Za sprawą Francesco Napoli poczujemy się jak na festiwali w San Remo! Napoli po raz pierwszy przyjechał do naszego kraju w 1988 roku, wystąpił wtedy na festiwalu w Sopocie i publiczność go pokochała. Od tego czasu bywa u nas często i dobrze wiemy, że mało kto tak dobrze czuje się na scenie i potrafi rozgrzać publiczność.

Podczas „Sylwestra Marzeń z Dwójką” niespodzianek zza granicy będzie jeszcze więcej, nie możemy ich tu wszystkich przedstawić, bo cóż to by były za niespodzianki? Musimy więc uzbroić się w cierpliwość. Co zatem wiemy o polskich gwiazdach, które będą nas bawić w tę jedną, jedyną noc z ostródzkiej sceny? Tych specjalnie nie trzeba przedstawiać, bo to przecież gwiazdy! Jeśli impreza będzie taneczna i w stylu disco, to musi na niej zaśpiewać Zenek Martyniuk. Niekwestionowany pupil publiczności wykona swój największy przebój „Przez te oczy zielone”. Inaczej cóż to byłby za sylwester marzeń?

Sylwester TVP 2020
Fot. mat. prasowe

Ale nie tylko Zenek będzie nam grał i śpiewał do tańca. Publiczność zebrana przed telewizorami może się przygotować na jeszcze więcej doskonałej zabawy. Na scenie w stylu disco polo zagrają też zespoły Boys i Weekend, a na góralską nutę zagrają Golec uOrkiestra i Zakopower. W Ostródzie zobaczymy też triumfatorki Eurowizji Junior 2018 i 2019, które już zdobyły miejsca w naszych sercach – Roksanę Węgiel i Viki Gabor.

Eurowizja Junior 2020 Viki Gabor
Fot. AKPA

Gotowi na świetną zabawę? Jeśli tak, to włączcie telewizory 31 grudnia już o 19.55. „Sylwester Marzeń z Dwójką” ma jeszcze więcej niespodzianek, żeby największa impreza sylwestrowa w kraju udała się doskonale.

Materiał powstał z udziałem TVP.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.