„Ucierpiało na tym moje poczucie godności”

Konrad Szczęsny 12 czerwca 2018 16:57

Edyta Górniak zdecydowała się zerwać współpracę z Donatanem po tym, jak producent zachował się wobec niej na festiwalu w Opolu. Diwa podkreśliła, że – wbrew jego zapewnieniom – nie miała pojęcia o tym, co ten planuje zrobić przed obiektywami paparazzi i że jest niezwykle wstrząśnięta tym faktem. Jednocześnie podkreśliła, że na seksistowskim geście, którego dopuścił się producent, ucierpiała przede wszystkim jej godność.

Edyta Górniak ostro o Donatanie i incydencie w Opolu

Za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku Edyta Górniak wystosowała do fanów, mediów, Donatana oraz Cleo obszerne oświadczenie, w którym opisała swoje odczucia po tym, czego doświadczyła z rąk producenta w Opolu (zachowaliśmy pisownię oryginalną).

„Po OPOLU.... Szczerze? Moje podejście do zawodowstwa jest tak mocno ugruntowane, że ucierpiało na tym moje poczucie godności. Przyklejając nieszczery uśmiech zostałam i pozowałam do końca, bo przecież przyleciałam do Opola z radością spotkania się z moją publicznością. Miałam poza tym przed sobą tego wieczora jeszcze jedno ważne wystąpienie. Musiałam oddać swoją Energię temu i tylko temu”, zaznaczyła artystka.

Następnie wyznała, że całe zdarzenie było dla niej ogromnym szokiem.

„Dziś, na spokojnie już mogę z całą pewnością podsumować, że z Donatanem znaleźliśmy porozumienie wyłącznie Muzyczne... Jestem z natury i z wewnętrznego wyboru delikatna dla Świata. Jeśli tylko nie muszę - nie wkładam zbroi. Ale nigdy! nie będę wyrozumiała dla braku opanowania niedokarmionego męskiego EGO”, grzmi na Facebooku Edyta Górniak.

Edyta Górniak zrywa współpracę z Donatanem i ostrzega producenta

Wyjaśniła również, że w obliczu zajścia nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Donatanem.

„Chęć producenta zaprezentowania się u mojego boku, w obecności fotoreporterów z całejego kraju w kontrowersyjnym charakterze, jest wzorcowym przykładem na to, jak utracić mój szacunek i zaufanie. 
Bo niby jak miałabym teraz z komfortem wejść wspólnie do studia, skoro producent nie miał obaw zachować się tak bezczelnie i odważnie przy kamerach?”, pyta retorycznie artystka.

Postanowiła również ostrzec producenta przed takimi zachowaniami względem jakiejkolwiek kobiety w przyszłości.

„Życzliwa rada na przyszłość Don. Nie od artysty, nie od koleżanki. Od kobiety. Nawet gdybyś miał samczą niekontrolowaną potrzebę pogłaskać po pośladkach ukochaną kobietę w miejscu mocno publicznym - zawsze będzie to niestosowne”, podkreśla Edyta Górniak.

I dodaje, że postawa Donatana wstrząsnęła nią w najwyższym stopniu.

„Dodatkowo moja postawa w Naszej znajomości nigdy nie dała Ci powodu potraktować mnie tak przedmiotowo. Nie specjalnie czekałam na słowo Przepraszam - bo w tym wypadku nie miałoby swojej mocy sprawczej, ale zastanawiać się już ponad 70 h czy powinieneś... Seriously ... ?”, pyta rozgoryczona diwa.

Artystka dodała na zakończenie, że niezwykle ceni sobie współpracę z Cleo, jednak z uwagi na okoliczności nie będzie ona możliwa, biorąc pod uwagę fakt, że wokalistka zazwyczaj angażuje do niej Donatana.

„CLEO Kochana, jesteś wspaniałym twórcą, kompozytorem i autorem tekstów. Żałuję, że nie połączymy już sił artystycznych dla Naszych Fanów. Pozostaje Ci niezmiennie życzliwa. 🦋🎶Całuję Was Kochani i wracam na salę pròb z chłopakami. Do zobaczenia już w ten weekend ♥️❗️No i dziś wieczorem w TVN ...”, zakończyła diwa.

Czy uważasz, że Edyta Górniak podjęła słuszną decyzję, rezygnując ze współpracy z Donatanem?  

1/5
Edyta Górniak spoliczkowała Donatana na festiwalu w Opolu. Dlaczego i co o tym mówi?
Copyright @East News
1/5

Edyta Górniak poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że zrywa współpracę z Donatanem.

2/5
Edyta Górniak spoliczkowała Donatana na festiwalu w Opolu. Dlaczego i co o tym mówi?
Copyright @East News
2/5

Edyta Górniak nie wyobraża sobie nagrywania kolejnych piosenek autorstwa Donatana po tym, co zrobił w trakcie festiwalu w Opolu.

3/5
Edyta Górniak spoliczkowała Donatana na festiwalu w Opolu. Dlaczego i co o tym mówi?
Copyright @East News
3/5

Edyta Górniak zaznaczyła również, że nie otrzymała od Donatana żadnych przeprosin.

4/5
Edyta Górniak spoliczkowała Donatana na festiwalu w Opolu
Copyright @East News
4/5

Edyta Górniak podkreśliła również, że incydent z udziałem Donatana na festiwalu w Opolu sprawił, że ucierpiała przede wszystkim jej godność.

5/5
Edyta Górniak spoliczkowała Donatana na festiwalu w Opolu
Copyright @Instagram @edytagorniak, Screen za Pudelek.pl
5/5

Edyta Górniak nie kryła oburzenia faktem, że Donatan na festiwalu w Opolu dotknął jej prawego pośladka.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?