Fot. East News
historie miłosne

Połączyła ich praca, doczekali się jedynego syna... Drugie małżeństwo Moniki Olejnik nie przetrwało próby czasu

Jej relacja z Grzegorzem Wasowskim od lat jest owiana tajemnicą

Marcjanna Maryszewska 31 maja 2023 19:55
Fot. East News

Choć należy do grona najpopularniejszych dziennikarek, jej życie prywatne owiane jest tajemnicą. Monika Olejnik związała się z piętnaście lat młodszym Tomaszem Ziółkowskim, przy którym w końcu czuje się szczęśliwa i spełniona. Wcześniej wychodziła za mąż dwukrotnie — jednak to drugie małżeństwo z Grzegorzem Wasowskim przyniosło jej znacznie lepsze wspomnienia, a także dorosłego już syna. Połączyła ich praca, lecz miłość na zawsze nie była im pisana...

Monika Olejnik i Grzegorz Wasowski — historia miłości

Zawodowo osiągnęła niebywały sukces, którego wielu może jej pozazdrościć. Monika Olejnik to prawdziwa ikona polskiego dziennikarstwa politycznego. Jednak jej prężnie rozwijająca się kariera niekoniecznie szła w parze z udanym życiem uczuciowym, które w przeszłości przyniosło jej dużo więcej bólu, aniżeli radości...

CZYTAJ TAKŻE: Rozstali się przez chorobę, choć mieli być razem na zawsze. Ona do dziś nosi jego nazwisko

Prawda o pierwszym małżeństwie jest niezwykle bolesna. Były mąż dziennikarki okazał się tyranem, który zmienił jej życie w prawdziwe piekło. "Byłam studentką, a w zasadzie 20-letnim dzieckiem, kiedy nie zastanawiając się, wyszłam za mąż. Moje życie szybko stało się koszmarem" — napisała Monika Olejnik na swoim Instagramie. "Mateusz, mój ówczesny mąż, był przemocowcem, bił mnie! Miałam w sobie na tyle siły, że nie czekałam — szybko wyprowadziłam się od niego i rozwiodłam się", dodała. Nigdy jednak nie pozbyła się traumy i strachu przed mężczyzną...

Po jakimś czasie od rozwodu Monika Olejnik znów odważyła się dać szansę miłości. Na początku lat 80. trafiła do Radiowej Trójki — i to właśnie tam poznała Grzegorza Wasowskiego. Starszy od niej o siedem lat, doskonale znany w środowisku prowadzący audycji "Nie tylko dla orłów", zdawał się wprost idealną partią dla doświadczonej przez życie dziennikarki. Połączyła ich praca oraz wielkie uczucie, które bardzo szybko zaprowadziło ich przed ślubny kobierzec. Już w 1985 roku małżonkowie powitali na świecie swojego jedynego syna Jerzego. "Żałuję, że tak wpadłam w tę pracę i nie mam więcej dzieci" — miała mówić w wywiadzie dla Zwierciadła.

ZOBACZ TAKŻE: Ta miłość była im pisana. Andrzej i Zofia Grabarczykowie są małżeństwem od prawie pół wieku

W tej samej rozmowie wspomniała okres swojego macierzyństwa. "Syn chodził do przedszkola, a ja byłam fruwającą reporterką. Czasami spędzał ze mną chwile w redakcji", przyznała. Razem z byłym mężem zajmowali się dzieckiem na zmianę. "Mogłam też liczyć na pomoc rodziny. Zajmowali się nim na zmianę wszyscy – ja, jego tata Grzegorz Wasowski, jedna i druga babcia. Uwielbiałam mojego syna, kiedy był małym, uroczym i niesamowicie bystrym dzieckiem. Dorósł, a ja nadal go uwielbiam" — podkreślała w 2012 roku.

Monika Olejnik, Grzegorz Wasowski, 1991

Fot. East News

Monika Olejnik i Grzegorz Wasowski — życie po rozstaniu

Choć bardzo się kochali i wychowywali razem dziecko, nie im było pisane zestarzeć się u swojego boku. Zaabsorbowani swoimi karierami zawodowymi, nigdy nie skomentowali rozstania, które nastąpiło na samym początku lat 90. Powód znają tylko i wyłącznie oni sami. Można domyślić się jednak, że byli małżonkowie zadbali o to, aby nie było pomiędzy nimi złej krwi — chociażby ze względu na dobro syna, który wciąż był dzieckiem, gdy drogi jego rodziców się rozchodziły. 

Grzegorz Wasowski, Monika Olejnik, kwesta na cmentarzu powązkowskim, 01.11.2006 Warszawa

Fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Niedługo później Monika Olejnik poznała swojego obecnego partnera, z którym jest do dziś — piętnaście lat młodszego Tomasza Ziółkowskiego. Również w tym przypadku ich drogi skrzyżowały się na jednym z redakcyjnych korytarzy, a miłość trwa nieprzerwanie aż do dziś. Wbrew opiniom złorzeczących im osób, różnica wieku nie stanowiła przeszkody dla stworzenia udanej relacji. A choć chętnie pokazują się razem na salonach, zgodnie milczą w temacie życia prywatnego.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Marcin Daniec i jego żona udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno! Oto ich historia

Grzegorzowi Wasowskiemu także udało się ułożyć swoje życie na nowo. Dziennikarz związał się z imienniczką swojej byłej żony, czyli Moniką Makowską-Wasowską. Małżonkowie nie tylko żyją razem, ale również pracują, i to na naprawdę szeroką skalę! Nie tylko są założycielami wydawnictwa Wasowscy, ale na dodatek 2017 prowadzą muzyczny program Frajdofon na antenie Polskiego Radia RDC.  

Źródło: SE.pl, NaTemat.pl, Plejada.pl

Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, 10.10.2022

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Monika Makowska-Wasowska, Grzegorz Wasowski, 26.05.2019

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?