Olga Bończyk, Jacek Bończyk
Fot. AKPA
Historia miłości

Rozstali się przez chorobę, choć mieli być razem na zawsze. Ona do dziś nosi jego nazwisko

„Jestem pewna, że gdyby to się wydarzyło teraz, poradzilibyśmy sobie bez problemu”

Aleksandra Frankowska 12 września 2023 12:13
Olga Bończyk, Jacek Bończyk
Fot. AKPA

Małżeństwem byli przez 7 lat, jednak nie była to miłość na całe życie. Olga Bończyk do dziś nie może zrozumieć, dlaczego jej małżeństwo z Jackiem Bończykiem musiało się rozpaść. Po latach na jaw wyszła jednak prawda, która daje do myślenia. Niewiele osób wiedziało, co tak naprawdę działo się za zamkniętymi drzwiami.

Olga i Jacek Bończykowie: historia miłości 

Poznali się świeżo po studiach, kiedy oboje mieszkali jeszcze we Wrocławiu. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. On chętnie przychodził do miejsc, gdzie Ona występowała. Oboje mieli w sobie ogrom pasji i talentu, uwielbiali życie i czerpali z niego garściami. Nie trzeba było długo czekać na finalizację tej miłości. Na ślubnym kobiercu stanęli 1 kwietnia 1994 roku.

"Mieliśmy być razem na dobre i na złe" - mówiła aktorka.

Początkowo to była bajka. Jacek Bończyk był prawdziwym romantykiem i zaskakiwał żonę. Chętnie razem gotowali i urządzali wieczory przy świecach. Marzyli o tym, że zostaną rodzicami, jednak coś stanęło im na drodze. Choroba.

ZOBACZ TEŻ: Są razem od prawie czterdziestu lat. Mirosław i Joanna Bakowie zbudowali wspólny azyl nad morzem i wychowali dwójkę synów

Olga Bończyk, Warszawa, kwiecień 2001 roku
Fot. Marek Szymanski / Forum

Olga Bończyk, Warszawa, kwiecień 2001 roku

Jacek Bończyk: choroba

Olga Bończyk w jednym z wywiadów wyznała, że dopiero po 6 latach zauważyła, jak bardzo jej ukochany zaczął się zmieniać. Był agresywny, porywczy, nie chciał rozmawiać, co do tej pory było niedopuszczalne. Zaczął zamykać się w sobie, nie chciał wychodzić z domu. Wspólnie udali się do psychiatry.

"Pierwsza osoba nie była dobra, kompetentna. Jacek się zupełnie rozłożył, rozpadł na części wręcz" - mówiła ze smutkiem.

Niestety z dnia na dzień było coraz gorzej. Jacek Bończyk nie chciał pomocy. Powodem był źle dobrany pierwszy terapeuta, który zupełnie nie rozpoznał problemu. Bończyk się zniechęcił. Kryzys w małżeństwie był nie do zniesienia, dlatego podjęli decyzję o rozwodzie.

"To największa strata z tamtych czasów" - podkreśla z żalem Olga.

Czytaj również: Ewa Szykulska pierwszego męża poznała na planie teledysku Skaldów. Ale małżeństwo nie trwało długo

Olga Bończyk po latach wspomina swoje małżeństwo 

Aktorka przyznała, że gdyby wcześniej miała taką świadomość depresji, jak teraz, z pewnością wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej. Być może udałoby im się pokonać kryzys, a małżeństwo zostałoby uratowane.

Olga Bończyk, Jacek Bończyk
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Julia Królikowska i Jakub Piotr Nowak świętują drugą rocznicę ślubu. Dzieli ich dziesięć lat, łączy wszystko inne

"Jestem pewna, że gdyby to się wydarzyło teraz, poradzilibyśmy sobie bez problemu, bo wiedza na temat depresji jest zupełnie inna".

Czasu jednak cofnąć nie mogą. I chociaż wydarzyło się między nimi wiele przykrych sytuacji, byli małżonkowie do dziś pozostają w dobrych, przyjacielskich relacjach. Wspomnienia z pięknego, początkowego okresu związku są dla nich bardzo ważne. Zawsze mogą na siebie liczyć. 

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.