Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
HISTORIA MIŁOŚCI

Zakochali się w pracy, rozstali w zgodzie. Oto historia miłości Małgorzaty Foremniak i Waldemara Dzikiego

„Moja córka Ola kochała go jak własnego ojca…”

Karol Sowa 30 września 2023 18:00
Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Małgorzata Foremniak i Waldemar Dziki przez wiele tworzyli idealny związek. Połączyły ich wspólne pasje i płomienne uczucie. Młoda wówczas aktorka poznała reżysera, który zawrócił jej w głowie. Ich relacja zaczęła się szybko i nagle skończyła. Na początku byli przyjaciółmi, później partnerami w związku. Dlaczego ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu? To rozstanie mocno odbiło się na córce aktorki...

Małgorzata Foremniak i Waldemar Dziki — historia miłości, dzieci, życie prywatne

Małgorzata Foremniak i Waldemar Dziki poznali się w latach 90. Młoda wówczas aktorka przyszła na plan serialu „Bank nie z tej ziemi”, gdzie poznała przystojnego reżysera. Co ciekawe, na początku ich znajomości pojawiły się pewne zgrzyty. W pracy nie mogli się dogadać. Z tego powodu reżyser postanowił poszukać kogoś innego na miejsce Małgorzaty Foremniak. Na szczęście, nieporozumienia zostały wyjaśnione, a ich stosunki znacznie się poprawiły.

Do zbliżenia między artystami doszło dopiero podczas pracy nad serialem „Na dobre i na złe”. Wtedy młoda aktorka dostała w serialu kluczową rolę. Wcieliła się wówczas w postać Zofii. Oboje poczuli motylki w brzuchu. Musieli jednak uważać. Chcieli zgasić płomień tej miłości. Powodem było to, że mężczyzna miał żonę, która w tej samej produkcji zagrała Danusię. Z nią miał też syna – Wita Dzikiego. Co więcej, Małgorzata Foremniak miała już za sobą nieudane małżeństwo z Tomaszem Jędruszczakiem, z którym doczekała się córki - Aleksandry.

SPRAWDŹ TAKŻE: Po latach dała się przekonać... Elżbieta Dmoch zniknęła ze sceny, ale wyraziła zgodę na niezwykły projekt 

Okazało się, że artyści nie potrafili zahamować swoich uczuć. Poddali się. „Nasz związek zaczął się od przyjaźni. Najpierw były długie rozmowy, wzajemna pomoc. Dopiero później przyszła miłość”, mówiła ulubienica widzów w jednym z wywiadów. Ich relacja spowodowała rozpad małżeństwa Waldemara Dzikiego. Dla nowej miłości pozostawił żonę — Darię Trafankowską, która przyjaźniła się z Małgorzatą Foremniak oraz syna.  

Aktorka pogodziła się z tym faktem. Nigdy też nie wypowiadała się negatywnie o ojcu swojej pociechy oraz jego nowej miłości. Nie chciała też palić mostu z serialową Zosią. „Byłem przyzwyczajony do tego, że tata przyjeżdżał i odjeżdżał. Że stale pracował gdzieś poza domem, więc kiedy nagle zniknął na dłużej, nie poczułem się jakoś specjalnie zraniony”, wyznał Wit Dziki, czyli syn reżysera.  

Małgorzata Foremniak i Waldemar Dziki pobrali się w 1998 roku. „Jesteśmy stworzeni do tego, żeby żyć w parze. Moim spełnieniem jest Waldemar!”, mówiła aktorka w wywiadzie dla Rewii. Stworzyli zgrany duet, który trwał wiele lat. Każdego dnia ich relacja była silniejsza. Aby umocnić wspólną więź, zdecydowali się na adopcję dzieci: Mileny i Patryka. „Decyzja o adopcji była spontaniczna, ale racjonalna. Pamiętam taki moment: Waldek, wielki mężczyzna, zabawia dzieci w szpitalnej sali, a Milena mu coś rezolutnie tłumaczy. Obserwuję tę sytuację z dystansu, jak widz… Wieczorem w domu, co tu gadać, otwierało się wino, żeby jakoś zrzucić z siebie stres. I wtedy słyszę Waldka: »Pamiętasz tę dziewczynkę, która z nami rozmawiała? Może wszystko stało się po to, żebyśmy mogli ją spotkać?«. Wtedy zaczęliśmy interesować się losem Mileny i jej brata, którzy byli w domu dziecka i… tak się potoczyło”, opowiadała ulubienica widzów w Twoim Stylu.  

Nie spodziewali się jednak, że będzie to dla nich tak duże wyzwanie. „Adopcja to potężny trening. To była dla mnie lekcja, czym jest rodzicielstwo. Nieraz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę”, opowiadała.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Małgorzata Zajączkowska z miłości do męża pojechała do Ameryki, potem przez rozwód wróciła do Polski

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki, VI Wakacyjny Festiwal Gwiazd Miedzyzdroje 2001 rok

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki, 15.01.2001 rok, Telekamery

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Małgorzata Foremniak i Waldemar Dziki – dlaczego się rozstali?

W pewnym momencie oboje wpadli w wir pracy. To sprawiło, że zakochani zaczęli się od siebie oddalać. „Waldek jest skomplikowaną osobą. Ma swoje zasady i przyzwyczajenia. Nie zawsze udaje się nam to szczęśliwie zgrać”, mówiła artystka w jednej z rozmów. Z czasem przestali wychodzić razem na publiczne wydarzenia. Co więcej, w tamtym czasie serialowa Zosia musiała zmierzyć się z osobistą tragedią. W wypadku samochodowym zginął wówczas Tomasz Jędruszczak. 

W budowaniu szczęśliwego związku nie pomagały medialne spekulacje, które sugerowały, że reżyser ma ciężki charakter. Później artystka złożyła wniosek o rozwód. „Nasze małżeństwo się wykoleiło”, wyznała wówczas.

Ponadto mówiło się o tym, że artystka miała spotykać się i romansować z tancerzem Rafałem Maserakiem...

Papiery rozwodowe zostały podpisane w 2011 roku. I choć nie byli już małżeństwem, to rozstali się w dobrych stosunkach. „Bycie w związku, który się rozpada, który nic już nie wnosi, a raczej zabiera, to ten moment, kiedy pojawia się decyzja o zmianie. Dużo razem przeżyliśmy, dużo razem zbudowaliśmy, ale zagonione życie sprawiło, że zaczęliśmy się rozmijać. Na szczęście udało nam się o tyle, że zostaliśmy przyjaciółmi. To wartość”, czytaliśmy wypowiedź Małgorzaty Foremniak w „Olivii”. W innej rozmowie dodała, że: „Moja córka Ola kochała Dzikiego jak własnego ojca. Był dla niej drogowskazem. Mieli wyjątkowe relacje”.  

Okazało się, że rozstanie reżysera i aktorki odbiło się na Aleksandrze, która mocno to przeżyła. „Musiałam pogodzić się z rozstaniem mamy i ojczyma, a także śmiercią taty, która nadeszła bardzo niespodziewanie. Mama wtedy pracowała bardzo dużo, to był absolutny pik jej kariery zawodowej, a ja czułam, że mam najgorszy okres w życiu. Po latach wiem, że nie musiałam mierzyć się z tym wszystkim sama. Zamiast udowadniać, że świetnie to znoszę, mogłam poprosić o pomoc, taką profesjonalną”, mówiła na łamach VIVY!. 

Każde z nich poszło swoją drogą. Próbowali na nowo znaleźć szczęście i miłość... 

CZYTAJ TEŻ: Michał Koterski: „Narkotyki i alkohol zabrały mi tyle lat życia, tyle krzywd wyrządziły...”

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki, Teatr Narodowy 20.01.2003 rok, Telekamery

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki, 24.01.2005 rok, TeleKamery

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.