Łukasz Nowicki, Olga Paszkowska, Olga Nowicka, Premiera spektaklu "A mi to rybka!", 2020 rok
Fot. Krzemiński Jordan/AKPA
Historia miłości

Tworzą patchworkową rodzinę, właśnie świętują rocznicę. Łukasza Nowickiego i jego ukochaną połączyły... ogórki

„Nasza patchworkowa rodzina jest rodziną moich marzeń”

Marta Nawacka 17 stycznia 2024 14:52
Łukasz Nowicki, Olga Paszkowska, Olga Nowicka, Premiera spektaklu "A mi to rybka!", 2020 rok
Fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Od wielu lat tworzą szczęśliwą, patchworkową rodzinę. Doczekali się wspólnej córki, oboje mają także synów z poprzednich związków. Łukasz Nowicki i Olga Paszkowska świętują właśnie kolejną rocznicę. Okazuje się, że były mąż Haliny Mlynkovej na pierwszą randkę z obecną ukochaną przyniósł... słoik ogórków. Jak potoczyła się ich historia?

Łukasz Nowicki i Olga Nowicka świętują rocznicę, połączyły ich... ogórki

Od 2003 do 2012 roku Łukasz Nowicki był mężem Haliny Mlynkovej, z którą w 2004 roku doczekał się syna. Chłopiec otrzymał imię Piotr, niestety związek jego rodziców nie przetrwał próby czasu. Będąc w trakcie rozwodu para pojawiła się w programie „Tomasz Lis na żywo” i apelowała do mediów o uszanowanie ich prywatności. Jakiś czas po rozstaniu aktor znalazł nową miłość, a siedem lat temu ją poślubił. Obecnie jednak unika zdradzania szczegółów, które dotyczą jego życia prywatnego, choć czasem można zobaczyć go na imprezach branżowych wraz z ukochaną.

Łukasz Nowicki i Olga Nowicka świętują właśnie wyjątkowy czas – 9. rocznicę „wspólnej podróży przez życie”. Ukochana aktora zamieściła z tej okazji wyjątkowe zdjęcia w swoich mediach społecznościowych. „Nasza mała rocznica. 9 lat wspólnej podróży przez życie. Zaręczynowe zdjęcia z Marakeszu”, napisała przy kadrach ze swoim mężem. Olga Nowicka udzieliła również kilku wywiadów, w których zdradziła, jak się poznali oraz, czym ją ujął. Pierwszy raz zobaczyła Łukasza Nowickiego, gdy grał w spektaklu „Człowiek dwóch szefów”, a poznali się dzięki wspólnym znajomym. Jak przyznała, jej uwagę skradł... elektryzującym głosem.

Gdy aktor się o tym dowiedział, postanowił zaprosić przyszłą żoną na kawę. „Napisałam mu, żeby zostawił mi swój numer telefonu i jak będę gotowa, zadzwonię. Rok wcześniej rozstałam się z ojcem mojego synka i pomyślałam, że bezpieczniej będzie skupić się tylko na macierzyństwie”, wyznała Olga Nowicka w rozmowie z WP Kobieta. Kiedy w końcu udało im się umówić, na pierwsze spotkanie Łukasz Nowicki przyniósł... słoik kiszonych ogórków. „Śmiałam się sama, że to musiało skończyć się tylko ślubem. Do dzisiaj w każdą rocznicę dostaję słoik ogórków”, opowiadała ukochana aktora. I rzeczywiście tak właśnie się skończyło, choć datę i miejsce ślubu do końca udało im się utrzymać w tajemnicy. Pobrali się w 2016 roku na Bali, z dala od mediów.

Czytaj też: Nauczyłem go strzelać, pisać na maszynie i szacunku do kobiet, mówił Mirosław Żuławski o synu Andrzeju Żuławskim

Łukasz Nowicki i Olga Nowicka: tworzą patchworkową rodzinę, doczekali się córki

Co ciekawe, żona jest młodsza od Łukasza Nowickiego o 13 lat, a sama również jest aktorką. Gra w lubuskim Teatrze w Zielonej Górze i w Teatrze Studio w Warszawie, mogliśmy ją oglądać m.in. w „Na Wspólnej” czy „Pierwszej miłości”. Jest także trenerką jogi i psychoterapeutką oraz prowadzi warsztaty mindfullness. Dla Olgi Nowickiej praca w teatrze jest jednak jedynie hobby. „Mój mąż jest rozpoznawalny i to jest historia o nim, o jego pracy i karierze w telewizji. Moją tożsamość budują zupełnie inne światy, a o tym, czym zajmuję się na co dzień, nie pisze się w nagłówkach i dla mnie to jest okej. Nie dla popularności zostaje się psychoterapeutą, a z powołania, aby pomagać innym”, wyjaśniła w rozmowie z WP Kobieta.

Zarówno Łukasz Nowicki, jak i jego żona mają dzieci z poprzednich związków (Olga Nowicka, podobnie jak jej mąż, również ma syna). Wspólnie doczekali się również córki, Józefiny, która przyszła na świat w 2018 roku. Starali się budować swoją relację przede wszystkim na poczuciu bezpieczeństw i zapewnieniu stabilizacji pociechom. „Nasza patchworkowa rodzina jest rodziną moich marzeń, oparta na różnorodności, szacunku i partnerstwie. Czasem ktoś z zewnątrz przypomina mi, że jesteśmy niestandardowi. Uśmiecham się wtedy i mówię: »Tak, niestandardowi i szczęśliwi«”, wyjaśniła Olga Nowicka.

Parę lat po przyjściu córki na świat, Olga Nowicka i Łukasz Nowicki wyznali w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz dla portalu Baby By Ann, że mają za sobą stratę ciąży. „O naszym wspólnym dziecku dowiadywaliśmy się dwa razy. Raz poroniłam”, zdradziła żona aktora. To trudne doświadczenie sprawiło, że bardzo obawiali się o zdrowie córki, która wówczas jeszcze nie pojawiła się na świecie. „Dwa razy doświadczyłam ataków lęku, coś mnie zabolało, a ja gnałam z Łukaszem w środku nocy do szpitala, przekonana, że dzieje się coś złego. Bałam się, że stracę kolejną ciążę”, zwierzyła się Olga Nowicka w tej samej rozmowie.

Zobacz także: Sebastian Karpiel-Bułecka wstydził się, że ojciec zostawił jego i mamę. Ze smutku wymyślił sobie własną rodzinę

Tak Łukasz Nowicki mówił o żonie. Mają wspólną pasję

Gdy jednak Józefina przyszła na świat, Łukasz Nowicki miał już 44 lata. To wydarzenie miało spory wpływ na jego życie. „Mam to niesamowite zestawienie Józefiny, która ma cztery lata i Piotra, który ma 18 lat. Mam dorosłego mężczyznę i maleńkie dziecko, które wciąż wymaga opieki. To jest sama przyjemność, ale to są tak różne dwa światy, dwie rzeczywistości, że czasami mam kłopot z przeskoczeniem z jednej do drugie”, wyjaśnił w rozmowie z Plejadą w 2022 roku. Aktor nie ukrywa swojego podziwu i wielkiej miłości do ukochanej żony. W uroczy sposób wypowiada się o niej w wywiadach.

„Bardzo wielu pięknych rzeczy mnie nauczyła, jeżeli chodzi o wychowanie dzieci. Ona jest dla mnie wzorcem matki i uważam, że matką jest genialną, co nie znaczy, że nie popełnia błędów i się czasem w czymś nie zgadzamy (...) Olga daje naszym dzieciom bezinteresowną miłość”, zapewnił Łukasz Nowicki. Małżonkowie dzielą również wspólną pasję, jaką jest podróżowanie. Razem chętnie odwiedzają kolejne miejsca, a zdjęciami z wyjazdów dzielą się w mediach społecznościowych. Ich wyjątkowe miejsce na ziemi stanowi Albania, w której kupili dwa apartamenty na wynajem.

„Mieszkanie urządzaliśmy jak dla siebie — z dbałością, sercem i pasją... w miejscu, w którym się zakochaliśmy i do którego sami często wracamy, chcąc eksplorować okoliczne atrakcje i poznawać Albanię... zafascynowani pięknem tego kraju, kulturą, wspaniałą kuchnią, życzliwością ludzi, połączeniem gór i morza... Chcemy się dzielić z Wami NASZYM MIEJSCEM i zarażać Was miłością do Albanii”, wyjaśnili Łukasz i Olga Nowiccy na Instagramie.  

Czytaj również: Aneta Kręglicka miała dom marzeń i cudowną rodzinę. Pewien etap w życiu modelki właśnie dobiegł końca

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.