ksiazka_fuck_plastik
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Jak uratować naszą planetę i swoje zdrowie? 

To prostsze niż się wydaje!

Artykuł sponsorowany 4 stycznia 2019 12:35
ksiazka_fuck_plastik
Fot. Adobe Stock

Przed nami piękny świąteczny czas, jednak zanim to nastąpi, wszyscy pędzą, gonią i kupują mnóstwo prezentów oraz jedzenia. W końcu, wszystkiego musi być dużo! Zapominamy jednak o tym w co pakowane są nasze podarunki dla bliskich i produkty spożywcze, a mianowicie w plastik, która otacza nas wszędzie. Czy wiesz jak dużym jest zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia? 

 

Dlaczego plastik jest niebezpieczny? 

Codziennie kupujemy najróżniejsze plastikowe przedmioty, nie zdając sobie sprawy z tego, że plastik nie zniknie. Plastikowa torba na zakupy jest użytkowana średnio przez 12 minut,  ale istnieć będzie przez 100, a nawet 300 lat. Butelka po wodzie, którą wypiłeś do obiadu, pozostanie na Ziemi przez 450 lat. Ci, którzy interesują się tematem lub chcą choć trochę zmienić swoje życie dbając o środowisko wiedzą, że plastik jest rakotwórczy. Co więcej, niektórzy eksperci szacują na przykład, że do 2050 roku około 99 procent morskich ptaków będzie mieć w żołądku plastik.

Ten stan rzeczy znajduje też bardziej bezpośrednie przełożenie na nasze życie. Otóż ponad 30 procent ryb, które trafiają na nasze stoły, za życia zjadło coś plastikowego. Jeśli więc sami spożywamy  ryby,  całkiem  możliwe,  że  wraz z ich mięsem spożywamy również plastik. - mówią autorzy książki "F**k Plastik". 

Jeśli chcesz zatrzymać ten szkodliwy proces, zacznij działać! Świat można zmienić, ale zawsze należy zacząć od siebie i swojego otoczenia. Na szczęście, istnieje szereg prostych sposobów, dzięki którym realnie możesz zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. W książce „F**k Plastik” znajdziesz aż 101 wskazówek, jak żyć i co zrobić, aby ograniczyć korzystanie z jednorazowych wyrobów plastikowych i uratować naszą planetę! 

 

 

Ogranicz plastik i zmień swoje życie na lepsze

ksiazka_fuck_plastik
Fot. Mat.prasowe

Porady w książce „F**k Plastik” są przede wszystkim proste i każdy z nas może je zacząć stosować dosłownie od zaraz. Np. możesz kupować świeże warzywa zamiast mrożonych, ponieważ te mrożone pakowane są w plastikowe opakowania. Inny pomysł? Uprawiaj zioła w doniczce i miej zawsze przy sobie płócienną torbę na zakupy. Wybieraj mydło w kostce zamiast w płynie, możesz też zrezygnować z gąbek do mycia naczyń na rzecz naturalnych ścierek. Wskazówek jest naprawdę wiele, a co najważniejsze są łatwe i takie zmiany nie będą ogromnym wyrzeczeniem ani rewolucją. Jeśli wprowadzisz w życie choć kilka wskazówek z książki, nasza planeta odczuje różnicę. Co więcej, będzie mieć to również pozytywny wpływ na twoje finanse i zdrowie. Pamiętajmy, że każdy z nas ma realny wpływ na swoje otoczenie i razem możemy uratować nasz świat!

 

Premiera książki "F**k Plastik" będzie miała miejsce już 15.01.2019 roku!

 

Materiał powstał we współpracy z wydawnictwem książek Prószyński i S-Ka

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?