Olga Figaszewska 16 października 2016 20:00
1/11
Karolina Malinowska i Olivier Janiak, Viva! sierpień 2014
Copyright @Marcin Kempski / I Like Photo
1/11

Spokojnie, to tylko dzieci, czyli jak dobrze wychować i nie zwariować” to tytuł książki Karoliny Malinowskiej, której premiera miała miejsce 12 października.

 

Jest mamą trzech chłopaków. Mimo aktywnego życia zawodowego, razem z Olivierem Janiakiem zawsze znajdują czas dla rodziny. Tworzą jedną z najpiękniejszych i najtrwalszych par polskiego show-biznesu.

 

Co znajdziecie w książce Karoliny Malinowskiej?

 

Przede wszystkim porady specjalistów i odpowiedzi na pytania nurtujące młodych rodziców: jak rozmawiać z dzieckiem o ważnych sprawach, o co zapytać kandydatkę na nianię, jak odróżnić nadopiekuńczość od troski czy przepisy na zdrowe posiłki. Modelka podobnie jak każdy rodzic boryka się z wieloma trudnościami dnia codziennego. Bywa pełna obaw i niepewności. Jak przyznała, bycie matką, to moment przełomowy, czas w którym kobieta lepiej poznaje samą siebie i bezwarunkowo oddaje się w niewolę rodzicielskiej miłości.

 

„Dla mnie bycie matką to pokorne pozbycie się egoizmu. Poświęcasz się dla kogoś nie tylko dlatego, że chcesz. Skala tego poświęcenia dla każdego jest inna, ale ma wspólny mianownik, jakim jest szczęście dziecka” - czytamy w książce.

 

Czy istnieje idealne rodzicielstwo?

 

Autorka udowadnia, że jedynym słusznym kluczem jest miłość, a najlepszym przewodnikiem po świecie rodzicielstwa, jest doświadczenie płynące od każdej innej matki i ojca. „Nie znajdziecie tu wynurzeń matki celebrytki, o tym, jak być idealną. Nic z tego. Sama się uczę każdego dnia. Idzie mi różnie, ale zawsze do przodu” - dodaje Karolina Malinowska.

 

Zobacz także: Wywiad z Karoliną Malinowską i Olivierem Janiakiem w "Vivie!".

 

Karolina Malinowska i Olivier Janiak od 13 lat wzbudzają emocje nie tylko z powodu nieprzeciętnej urody - jej czy jego sukcesów w mediach, ale głownie ze względu, że w świecie blichtru, łatwych pokus i tanich pozorów wciąż próbują budować i tworzyć prawdziwy związek, szczęśliwą rodzinę.

 

„Może to jest tak, że kształtuje nas dom, to, co pokażą nam rodzice? Ja na przykład mówię moim dzieciom, że są mądre i że są ważne. Myślę, że kiedy dostajesz komunikat, że jesteś ważny, dlatego że po prostu jesteś, to jest najcenniejsze, co możesz dać nie tylko dziecku, ale każdemu człowiekowi” - mówiła w wywiadzie do VIVY! z 2016 roku.

 

Co Karolina Malinowska i Olivier Janiak mówili Beacie Nowickiej o spełnieniu i rodzicielskich rozterkach. Zobaczcie ich wyjątkowe sesje w VIVIE!

 

Jeżeli Karolina przechodzi „lekki macierzyński kryzys”, zawsze może liczyć na pomoc męża.

 

„Od rana byłam z chłopakami sama – tłumaczy się speszona – co chwilę: mamci, mami, mama… albo płacz. Pod wieczór ogarnęło mnie totalne wyczerpanie, nawet nie fizyczne, tylko psychiczne”.

„Opieka nad tyloma dziećmi to hardcore. W pierwszych latach kobieta rezygnuje z 90 procent siebie, a te 10, co jej zostaje, to na sen. Dlatego tak was podziwiam, drogie panie. Bo choć wydaje mi się, że potrafię być zaangażowanym ojcem, to nigdy nie będę tak dobrym ojcem, jak moja żona potrafi być matką” - dodaje Olivier w wywiadzie z 2013 r.

 

Zobacz też: Karolina Malinowska i Olivier Janiak: „Wszyscy mamy takie same potrzeby: spełnienia, bezpieczeństwa, uznania i miłości”

 

Rodzicielstwo to odpowiedzialność, bezgraniczne poświęcenie i starania o komfort życia, zabezpieczenie przyszłości, nie tylko w jej materialnym wymiarze.

 

Olivier Janiak: Nieustannie myślę o odpowiedzialności, która wiąże się z ojcostwem. Kiedy budzę się rano i patrzę na moich trzech synów, którzy wchodzą na mnie, bo chcą się bawić i przytulać, myślę o tym, że muszę jeszcze przynajmniej naście lat pożyć, żeby zadbać o byt tych chłopaków. I ich matki oczywiście.

 

Oboje pragną wychować swoich synów na wartościowych ludzi. Tak cenne jest wychowanie w wielopokoleniowej rodzinie.

 

Olivier Janiak: Dochodzimy do sytuacji, o której marzyłem, czyli o wielopokoleniowej rodzinie, gdzie jedni troszczą się o drugich. Dziś babcie nam pomagają i są wybawieniem. My w podzięce zaopiekujemy się nimi na starość. Tak chcemy wychować naszych synów.

 

Polecamy: „Zostając ojcem, facet odkrywa, że drzemią w nim umiejętności komandosa". Znani ojcowie i ich dzieci

 

 

 

2/11
Karolina Malinowska i Olivier Janiak, Viva! marzec 2011
Copyright @Marlena Bielińska / Makata
2/11
4/11
Olivier Janiak, Karolina Malinowska, Viva! 18 2014
Copyright @Marcin Kępski/I like Photo
4/11
5/11
Karolina Malinowska, Olivier Janiak, Viva! sierpień 2016
Copyright @Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Picture That
5/11

Karolina Malinowska i Olivier Janiak, Viva! sierpień 2016

7/11
Karolina Malinowska, Olivier Janiak, Viva! sierpień 2016
Copyright @Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Picture That
7/11
8/11
Olivier Janiak
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
8/11
9/11
Olivier Janiak i Karolina Malinowska,
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
9/11
11/11
Karolina Malinowska i Olivier Janiak, Viva! sierpień 2014
Copyright @Marcin Kempski / I Like Photo
11/11

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.