DJ Adamus książka
Fot. materiały prasowe, Bartek Wierczorek/LAF AM
PREMIERA KSIĄŻKI

Wszystkie grzechy Dj Adamusa. W nowej książce pisze o polskim show-biznesie, narkotykach i kobietach

Weronika Bruździak-Gębura 18 listopada 2016 19:30
DJ Adamus książka
Fot. materiały prasowe, Bartek Wierczorek/LAF AM

Adam Jaworski, znany jako DJ Adamus, w grudniu skończy 41 lat. Przestał pić, zaczął podróżować i gotować. Dojrzał, zwolnił. Dzisiaj wie, co się w życiu liczy. Razem z dziennikarzem, Piotrem Witwickim, wydał książkę „Historia złego chłopca. Świadomość, szczęście, pasja”.

 

„Miłość do muzyki, środowisk, z którymi się spotkałem. Brudny i czysty show-biznes. Wielkie i małe postacie. To wszystko znajdziecie w tej książce. Jest tu także ukryty klucz do mnie i mojego prawdziwego „ja”. Zapraszam w mój dziki, nieokiełznany, a jednocześnie bardzo poukładany świat.” - zachęca we wstępie Adam Jaworski.

 

Historia bez cenzury

„To historia bez cenzury” - dowiadujemy się z okładki. W książce Jaworski opowiada o karierze, życiu prywatnym i o tym, jak wyglądał polski show-biznes w latach 90. i na początku XXI wieku.

 

W książce wspomina stan wojenny i ojca, który za żarty z milicjantów trafił do aresztu.

„Miałem sześć lat i czekałem w milicyjnej suce, aż odbierze mnie mama. Tata wylądował na dołku. Tak zakończyła się moja droga z Opola do przedszkola. Stan wojenny miał się naprawdę dobrze, a ja stałem się jego dziecięcą ofiarą. Z tym że zamiast internowania czekało mnie osadzenie na wsi. Tam władza znalazła mi nowe przedszkole. Stare musiałem opuścić, bo byłem synem prywaciarzy. (…) Ojciec miał pozwolenia na wyjazd z Opola, ale i tak kontrolowały go patrole milicji. Codziennie słyszał więc to samo pytanie: - Co ma pan w bagażniku? Pytanie było rutynowe, ale mojemu tacie trudno było się pogodzić z tą podłą sytuacją i pewnie dlatego pewnego dnia odpowiedział: - W bagażniku wożę pershinga (pocisk rakietowy średniego zasięgu – red.). I tak tata skończył na dołku, a ja w suce” - pisze w książce Dj Adamus.

 

DJ, który zaczynał w rozgłośniach radiowych

Kim jest Adam Jaworski? To polski DJ, muzyk i producent muzyczny. Pracę zaczynał w opolskich rozgłośniach radiowych. Później zaczął grać z zespołem 3K. W końcu zdecydował się na solową karierę jako DJ. Popularność zyskał wtedy, gdy jako Wet Fingers razem z Michałem Nosowiczem (Mafia Mike) przerobił utwór „Hi-Fi Superstar” Wandy i Bandy. Dj Adamus stworzył oprawę muzyczną do programu Kuby Wojewódzkiego, ale też tę na galę wręczenia „Fryderyków” czy Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku. Był jurorem w czterech edycjach programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Urodził się w Opolu. Skończył politologię na Uniwersytecie Opolskim.

 

„Historia złego chłopca. Świadomość, szczęście, pasja” Adama Jaworskiego i Piotra Witwickiego ukaże się 23 listopada nakładem wydawnictwa Edipresse Polska.

 

Polecamy też: O miłości, muzyce i życiowych porażkach. „Przypadki” Roberta Janowskiego​

TAGI #DJ Adamus

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.