Caitlyn Jenner
Fot. Instagram Caitlyn Jenner
ZE ŚWIATA GWIAZD

O zmianie płci, dzieciach i trzech małżeństwach. Caitlyn Jenner zapowiada swoją biografię

Weronika Bruździak-Gębura 29 listopada 2016 13:15
Caitlyn Jenner
Fot. Instagram Caitlyn Jenner

W poniedziałek najsławniejsza transpłciowa kobieta Ameryki, Caitlyn Jenner, ogłosiła datę premiery swojej książki. Jej biografia ukaże się w kwietniu 2017 roku.

 

Caitlyn Jenner obiecuje, że książce zdradzi wszystkie sekrety

„The secrets of my life” („Sekrety mojego życia”) Caitlyn Jenner ukaże się 25 kwietnia 2017 roku. Autorka obiecuje, że w biografii zdradzi wszystkie swoje tajemnice: opowie o dzieciństwie, karierze sportowej, trzech małżeństwach, relacjach z dziećmi, procesie zmiany płci i o tym, jak poradziła sobie z zainteresowaniem mediów.

 

W końcu większość życia spędziła w blasku fleszy: najpierw jako odnoszący sukcesy lekkoatleta Bruce Jenner, później jako uczestniczka show „Keeping Up with Kardashians” („Z kamerą u Kardashianów”) ojciec modelki Kendall Jenner i ojczym Kim Kardashian West, a następnie jako najsławniejsza transpłciowa kobieta Ameryki z własnym reality show „I am Cait”.

 

Kim jest Caitlyn Jenner?

67-letnia Caitlyn Marie Jenner jest najsławniejszą transpłciową kobietą w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie na świecie. Jako Bruce Jenner zdobyła złoty medal w dziesięcioboju na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Ustanowiła wtedy nowy rekord świata. Po mistrzostwach zakończyła przygodę ze sportem.

 

Była trzykrotnie żonata: z Chrystie Crownover (1972-1981), z którą ma córkę i syna, z Lindą Thompson (1981-1984), z którą ma dwóch synów. Od 1991 roku jej żoną była Kris Jenner, z którą ma dwie córki: modelkę Kendall i Kylie. Jednocześnie była ojczymem dla dzieci Jenner z pierwszego małżeństwa z Robertem Kardashianem: Kourtney, Kim, Khloe i Roberta Juniora.

 

Przemiana płci Caitlyn Jenner

W kwietniu 2015 roku w wywiadzie z Diane Sawyer Caitlyn Jenner przyznała, że jest osobą transpłciową. Zdecydowała się na separację z Kris i mając 64 lata zaczęła proces zmiany płci. 25 września 2015 roku oficjalnie zmieniła imię na Caitlyn Marie Jenner, a jej płeć została ustalona jako żeńska.

 

W czerwcu 2015 roku wystąpiła na głośnej okładce „Vanity Fair” z podpisem „I am Cait”, oficjalnie obwieszczającym jej przemianę. Pod tym samym tytułem razem z kanałem E!Entertainment wyprodukowała reality show pokazujący jej życie. Pierwszy odcinek „I am Cait” został wyemitowany 26 lipca 2015 roku.

 

Informacje o książce Caitlyn Jenner

Książka Caitlyn Jenner zostanie wydana przez wydawnictwo Grand Central Publishing. Premiera jest zaplanowana na 25 kwietnia 2017 roku. Współautorem biografii jest dziennikarz Buzz Bissinger, który ma na koncie Pulitzera. To on napisał słynny artykuł o Jenner, który ukazał się w „Vanity Fair”.

 

Polecamy też: Caitlyn Jenner została twarzą znanej sieciówki! Zgadniecie której?​

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.