Anna Janocha, Jakub Tolak, pokaz kolekcji "Mała Syrenka", 2005 rok
Fot. Prończyk/AKPA
Z życia gwiazd

Anna Janocha związała się z Jakubem Tolakiem, dzięki niemu stała się gwiazdą. Nagle zniknęła

Po rozstaniu wycofała się z show-biznesu. Jak potoczyły się jej losy?

Marta Nawacka 3 października 2023 17:55
Anna Janocha, Jakub Tolak, pokaz kolekcji "Mała Syrenka", 2005 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Dwie dekady temu Jakub Tolak był jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych młodych aktorów. Będący u szczytu sławy serialowy Daniel z „Klanu”, wprowadził także w świat show-biznesu Annę Jałochę, którą poznał na stacji benzynowej i... zamierzał poślubić. Dziewczyna przez jakiś czas cieszyła się opinią wschodzącej gwiazdy, jednak szybko okazało się, że ani wielka kariera, ani związek z aktorem nie są jej pisane... Jak potoczyły się jej losy?

Jakub Tolak zyskał sławę dzięki roli w „Klanie”. Wciągnął w aktorstwo swoją ukochaną

Dwadzieścia lat temu serial „Klan”, a także występujący w nim aktorzy cieszyli się ogromną popularnością. Jednym z nich był Jakub Tolak, który dołączył do obsady w 1998 roku, w wieku zaledwie 16 lat. W produkcji wcielił się w rolę Daniela Rosa, która z dnia na dzień przyniosła mu wielką sławę i... uwielbienie młodych fanek. Aktor nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Jednak kiedy był u szczytu sławy, jego serce zabiło mocniej do poznanej na stacji benzynowej licealistce, która... nie miała pojęcia z kim ma do czynienia.

„Wcale go nie kojarzyłam, bo rzadko oglądam telewizję”, wyznała Anna Janocha w rozmowie z VIVĄ!. Choć sama nie kojarzyła młodego aktora, to okazuje się, że koleżanka, która z nią wówczas była doskonale wiedziała, kim jest Jakub Tolak. „Kuba wpadł w oko jej, nie mnie. Poprosiła, żebym wzięła od niego autograf, bo sama się wstydziła. Razem z autografem wzięłam też adres e-mailowy Jakuba”, opowiadała Anna Janocha w Gali, podkreślając, że wcale nie miała zamiaru do niego napisać. Decyzję jednak zmieniła. „Ale napisałam i tak pisaliśmy do siebie przez kilka miesięcy”, dodała. Zanim para zaczęła się spotykać, Anna Janocha zdała maturę i dostała się na studia prawnicze. Nigdy nawet nie pomyślała, by spróbować swoich sił w aktorstwie.

Do podjęcia tej decyzji namówił ją już poważnie zakochany Jakub Tolak. Powiedział ukochanej, by zrobiła profesjonalną sesję zdjęciową i zgłosiła się do agencji, z którą był związany, gdyż wówczas poszukiwano nowych twarzy do „Klanu”. „Posłuchałam go i prawie z rozpędu dostałam rolę u boku swojego chłopaka”, opowiadała świeżo upieczona aktorka w Fakcie. Okazało się, że bardzo spodobała się widzom i szybko dostała kolejne propozycje ról. Pojawiła się w „Samym życiu”, „Pierwszej miłości”, „M jak miłość”, a także w show „Jak oni śpiewają”. W ciągu pięciu lat stała się gwiazdą, a fakt, że była ukochaną popularnego aktora jeszcze bardziej podsycał zainteresowanie mediów jej osobą.

Czytaj też: Patrycja Markowska zazdrości rodzicom jednego. Po rozstaniu z partnerem mogła liczyć na ich wsparcie

Anna Janocha, Jakub Tolak, pokaz kolekcji
Fot. Prończyk/AKPA

Anna Janocha, Jakub Tolak, pokaz kolekcji "Mała Syrenka", 2005 rok

Jakub Tolak i Anna Janocha: planowali ślub, jednak wspólne życie nie było im pisane

Aktorska para podchodziła do swojej relacji bardzo poważnie. Przedstawili sobie swoje mamy, dostali ich błogosławieństwo, planowali ślub... Niestety związek ten nie przetrwał. „Po prostu się nie udało, nie wyszło. Widocznie nie byliśmy sobie pisani”, wyznała Anna Janocha Faktowi, gdy na jaw wyszło, że ona i Jakub Tolak odwołali zaręczyny. Po rozstaniu z ukochaną aktor zrezygnował ze swojej roli w „Klanie”. Poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbył kurs architektury. Gdy wrócił do kraju wszedł w krótki związek, jednak i on nie przetrwał. Dziś związany jest z Zosią Samsel. W czerwcu ubiegłego roku para powitała na świecie córeczkę, Antoninę, a dwa lata temu wzięła spontaniczny ślub podczas jednej z wypraw vanem, w którym mieszka.

A co dziś robi Anna Janocha? Aktorka także zrezygnowała z aktorstwa po rozstaniu z Jakubem Tolakiem. Postanowiła zostać prawniczką i wróciła na studia. „To była fajna przygoda... na chwilę”, mówiła w Gali o epizodzie z aktorstwem. Po raz ostatni można ją było zobaczyć na ekranie w „Plebanii” w 2011 roku i wówczas słuch o niej zaginął. Ponownie usłyszeliśmy o niej w 2015 roku, kiedy zdradziła w Fakcie, że nie wróci do show-biznesu, ale także nie wiąże swojej przyszłości z prawem.

„Skończyłam prawo, ale nigdy nie byłam przekonana, że chcę zostać prawnikiem. Zostawiam to na inny moment w życiu. Wiedzę ze studiów wykorzystuję w bardziej kreatywnej branży - marketingu i komunikacji. Zajmuję się tworzeniem strategii dla marek z różnych branż”, wyznała w Fakcie Anna Janocha. Z czasem obroniła dyplom i wyszła za mąż. Ukochany zatrudnił ją w swojej agencji PR, co dziś jest dla niej idealnym zajęciem. „Nie mam ambicji, by wracać. Nie ma sensu rywalizować o to, kto jest ładniejszy czy szczuplejszy. Teraz konkuruję na kompetencje i skuteczność”, napisała na swoim Facebooku, po czym... usunęła konto.  

Zobacz także: Zachwycił w nowej odsłonie „Znachora”. Oto, co wiemy o Łukaszu Szczepanowskim!

Anna Janocha, Jakub Tolak, 2006 rok
Fot. Palicki/AKPA

Anna Janocha, Jakub Tolak, 2006 rok

Anna Janocha, Jakub Tolak, 2008 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Janocha, Jakub Tolak, 2008 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.